Yaz İndirimi Sepette Net %15 İndirim!

Baget Bileklik

(21 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Taş İsmi
Taş Rengi
Materyal Rengi
Fiyata Göre
Taş İsmi
(1)
(1)
(19)
Taş Rengi
(20)
(1)
Materyal Rengi
(17)
(3)
Fiyata Göre
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Yeryüzünde bulunan değerli madenler arasında olan elmas; üç boyutlu kristal yapıda, sistemli dizilmiş karbon atomlarından oluşan yapısı ile minerallerin sertlik skalasında en yüksek değere sahip olan taştır. O kadar sert bir yapısı vardır ki, bir elması yine ve sadece kendisi ile çizebilirken; elmas yeryüzündeki tüm malzemeleri kendi zarar görmeden çizebilecek ve hiçbir asit veya bazdan olumsuz etkilenmeyecek bir yapıdadır. İnsanoğlunun tüm dünyada kutuplardan çöllere kadar hemen hemen her yeryüzü parçasında bulmak için çabaladığı elması elde etmek gerçekten de çok zordur. Zaten doğada ender bulunan bir taş olduğu için, insanlar arasında da diğer taşlara göre daha çok değer verilir, elde etmek için çok çaba harcanır. 

Baget Taşlı Bileklik Nasıl Kombinlenir?

Çok uzun yıllarca çeşitli ısı değişikliklerine, suya, basınca ve bunun gibi farklı doğal zorluklara rağmen yeryüzünün derinliklerinde var olan ve yine çok büyük zorluklarla gün ışığına çıkarılmaya çalışılan elmas, insanların belirli bir formda ihtimam göstererek işlediği ve farklı kesim şekilleriyle isimlendirdiği pırlantanın aslında hammaddesidir. Yani pırlanta, içindeki sonsuz parlaklık ve içindeki ateşi ortaya çıkarmanın büyük bir ustalık gerektirdiği elmasın özel bir kesim şeklidir. Aslında insanların büyük bir çoğunluğu, elmas ve pırlantanın birbirinden farklı taşlar olduğu gibi yanlış bir kanıya sahiptir. Oysaki elmas ve pırlanta aynı taştır, daha doğrusu pırlanta aslında elmastır. Pırlanta elmastan yapılmış olsa da elmastan daha değerli ve pahalıdır. Pırlanta 1919’da bir elmas kesici aileden gelen ve aynı zamanda da eğitimli bir mühendis olan Marcel Tolkowsky tarafından yapılan kesime verilmiş olan addır. Kendisi modern parlak yuvarlak kesimi bulan kişidir. Kısaca elmasın işlenmesi ile ortaya çıkan pırlantaya, kesim tarzlarına göre anılacak değişik isimler verilmiştir. Herkes tarafından en çok bilinen klasik kesim şekli olan yuvarlak formun dışında, fantezi kesim denilen bir başlığın altında toplanan diğer kesimler; prenses, oval, damla, markiz, royal, kalp, üçgen, radiant, oktagon, zümrüt ve baget diye adlandırılmıştır. Bunlardan baget kesim diye adlandırılan günümüzde baget taşlı bileklik olarak bilinen model, genellikle köşeli ve uzun dikdörtgen çubuk şeklinde olan bu kesim şekli, pırlantayı diğer kesim şekillerinden daha olağanüstü hale getiren modern bir kesimdir. Günümüzde hem günlük hem de özel gecelerde kullanılmak üzere genellikle beyaz altın kaplama baget bileklik tercih edilir. Baget bileklikle birlikte baget kolye ve baget küpe modellerinde oluşan ve tamamen sizi yansıtan bir kombin oluşturabilirsiniz. Dilerseniz setinize baget kesim yüzük de ekleyebilirsiniz. 

Baget Bileklik Modelleri

Baget bilekliklerde özellikle altından yapılan pırlantalı modeller, gösterişli ışıltılarıyla pırlantanın karşı konulmaz çekiciliğine kapılan kadınların ilk tercihleri arasında yer alır. Çeşitli ince işçilik gerektiren işlemelerle, büyük bir özenle tasarlanan pırlantalı baget bileklik modelleri kadınların beğenisine sunulmaktadır. Pırlantalı baget bileklikler kadınların özellikle özel davetler, nişanlar, düğünler gibi kalabalık ortamlarda dikkat çekmek ve beğeni kazanmak için kullandıkları aksesuarların başında gelir. Tasarım bileklikler son yıllarda kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. 

Baget Kesim Bileklik Nasıl Olur?

Klasik pırlanta ve altının kendi renginden başka, beyaz altın, roze, roze ve gold birlikte gibi değişik renk karışımlı baget kesim bileklik kombinleri dizayn edilir. Baget bilekliklerde pırlanta taşı bazen tek olarak kullanılır ki, buna tek taş modeli denir. Bazen de bütün bileklik pırlanta taşlarından oluşur, buna da su yolu bileklik denir. Pırlanta baget kesim bilekliklerde özellikle su yolu bileklik denilen model, birden çok taşı bir arada bulundurduğu için ihtişamlı ama bir o kadar da zarif olan görüntüsüyle hem davetler de hem de günlük hayatta çalışan kadının bile rahatlıkla kombinleyebileceği için tercih ettiği çok gözde bir modeldir.

Gümüş olan baget bileklikler de genelde zirkon taşının baget kesim halini kullanarak tasarım yapılır. Baget kesim taşlarda bir büyüleyici etki yaratan değerli malzeme de gümüştür. Kendine has dokusu ve rengi ile çok şık ve zengin bir hava yaratır. Bütçelerini düşünen kadınlar suyolu denilen modeli gümüş olarak da tercih etmektedir. Tabi ki gümüş baget bilekler de fiyat olarak altın ya da pırlanta baget bilekliklere göre çok daha uygundur.

Baget Bileklik Fiyatları

Her ne kadar aksesuar kullanmak, şıklık yarışında ön planda olmayı seven kadınların vazgeçilmezi olsa da sonuçta bütçeyi yakından etkileyen ve ilgilendiren bir konudur. Baget bileklik fiyatları; genel olarak değerli madenlerden altın, gümüş, pırlanta, beyaz altın kaplama ve sarı altın kaplama kullanılarak değişik modellerde tasarlandığı için değişiklik gösterir. Kaplama olarak tasarlananlar fiyat olarak daha uygun olduğundan tercih edilirken, pırlanta olanlar kaliteli ince işçilik içeren modelleri ile ışıltıyı seven kadınların beğenisine çok çeşitli fiyatlarda sunulur. Pırlanta baget bileklikler de fiyat kullanılan altın gramına ve pırlantanın karatına bakılarak belirlenir. Karat pırlantanın ağırlık birimi olarak kullanılır. Karat ne kadar yüksek olursa, taş o kadar ağırdır ve fiyatta o doğrultuda artar. Tabi pırlanta baget bileklikler de pırlantanın değerini belirleyen tek kriter bu değildir. Pırlantanın berraklığı, rengi ve kesimi de diğer etken kriterlerdir.

Baget Kesim Bileklerin Bakımı

Baget kesimde özellikle de pırlanta taşının parlaklığını kaybetmemesi için dikkatli ve özenli kullanmanın yansıra bakımına da ihmal etmemek, aksesuarınızın ömrünü uzatmak için çok önemlidir. Aylık bakımının yanında yılda bir kez de satın aldığınız firmadan talep edebileceğiniz profesyonel yardımla bir bakım süreci uygulayarak, bilekliğinizin ilk günkü ihtişamını korumasını sağlayabilirsiniz. Düzenli aralıklarla bu tarz bakımların yapılması, pırlanta baget bilekliğinizde zaman içinde kullanımına bağlı olarak oluşabilecek matlaşma, çizilme ve çatlamalara karşı koruyucu bir kalkan oluşturur. Her ay yapılacak düzenli bir bakımla baget bilekliğinizin, daha kolay ve çabuk temizlenmesini sağlayarak, kirlerin kalıcı bir yer edinmesini engelleyebilirsiniz. Özellikle de pırlanta taşlı baget bilekliğinizi parfüm gibi kimyasal maddelere maruz bırakmamak, temas etmesini engellemek pırlanta taşının matlaşmasının önüne geçer. Bilekliğinizin bakımını yaparken narin yapısına zarar vermemek için darbeler karşı korumalısınız. Pırlantanın sert bir yapısı olsa da dikkatsiz davranmak çatlamasına ya da hasar almasına neden olabilir. Baget bilekliğinizin temizliği için, diğer tüm takılar için de geçerli olan temiz su seçeneği yeterlidir. Bu suya birazcık bulaşık deterjanı katarak, bilekliğinizi içinde bekletip, duruladıktan sonra pamuk veya kulak çubuğundan yardım alarak tüm yüzeyini temizleyip hav bırakmayan bir bezle de güzelce silebilirsiniz. Hele ki birden fazla taş barındıran bir baget bilekliğin bakımını yapıyorsanız, aralarını temizlemek için kulak çubuğu işinizi fazlasıyla görecektir. Baget bilekliğinizi takmadığınız zamanlar da kendi özel kutusunda korumanız gereklidir ki böylece bilekliğiniz diğer takılarınızdan zarar görmesini engelleyin.

Gümüş Baget Bileklik

Hepsi birbirinden daha cazip olan altın, pırlanta veya gümüş baget bileklik çeşitleri, son yıllarda kadınların en çok sahip olmak istediği modeller arasında yerini aldığından dolayı, kadınları etkilemek isteyen erkekler için de özel günlerde, kutlamalarda hedefi tam vuran bir hediye alternatifi olmuştur. Baget bileklikleri düğün, nişan gibi kutlamalar da hediye olarak seçenler, gösterişli ve etkileyici bir hediye verdiklerinin farkındadırlar. Genç kızların çoğu ihtişamlı parlaklığı ve modern kesimi ile özellikle pırlanta baget bilekliklerin hayalini kurarlar. Yıllarca hep aynı kalan beyaz ve berrak görünümü ile saflığın, estetiğin, sevginin, zenginliğin, gücün ve dayanıklılığın simgesi olan pırlanta, göz alıcı cazibesi, muhteşem parlaklığı ve kusursuz görünümü ile kadınların vazgeçemediği onları en mutlu eden hediyedir. So CHIC mağazalarında yer alan birbirinden farklı baget bileklikler ile sizde göz kamaştırıcı bir aksesuara sahip olabilirsiniz. 

back to top

UYARI!