En Yeni Tasarımları Keşfet!

So CHIC Hakkında

Hakkımızda

So CHIC... Hakkında

70 yılı aşkın bir süredir, mücevherat sektöründe faaliyet gösteren Sezgin Group çatısı altında kurulan So CHIC markası Türkiye’de geleneksel gümüşten farklı olarak modern tasarımlarıyla mücevher sektöründe öncü marka olarak yer almaktadır ve devamlılığını korumaktadır.

So CHIC, her sezon yüzlerce modelden oluşan özel koleksiyonlarını  müşterilerine sunarak, geniş ürün yelpazesi ve çeşitliliği ile beğeni toplamaktadır.

Sürekli değişen ve gelişen mücevher dünyasına, trend ve özgün  tasarımları ile yeni bir soluk getiren So CHIC, 60.000'i aşkın farklı modeliyle, yurtiçi ve yurtdışında her geçen gün artan mağazalarında tüketicisiyle buluşmaktadır. So CHIC'in yurtdışı yatırımlarına önem vermekte ve arttırmayı hedeflemektedir. Türkiye dışında KKTC ve Azerbaycan’da da mağazaları bulunmaktadır.

So CHIC... Baykuş Logosu Nereden Geliyor?

Mücevher sektörünün öncüsü olan So CHIC…, 1950 yılında kurulan Sezgin Group’un değerli markalarından biridir. Uzun yıllardır Baykuş tasarımını kullanan marka için logonun da güzel bir anlamı bulunuyor.

En gizemli, en merak edilen hayvanlardan biridir baykuş…

Bir sembol olarak da yüzyıllardır tarihte yerini almış. Hintlilerin tarihinde baykuşlar hem bilgeliğin hem de yardımcı olmanın simgesi olmuş. Kehanet gücü olduğuna inanılmış. Öte yandan Yunan mitolojisinde Bilgelik Tanrıçası Athena’nın en sevdiği kuş olmuş. Gece görebilme yeteneklerinin içlerindeki büyülü ışıktan geldiğini düşünülmüş.

Baykuş günümüzde de bilgeliğin, bağımsız düşünme yeteneğinin, cesaretin, güçlü sezilerin sembolü olarak görülüyor.

İşte So CHIC... için tasarladığımız bu zarif ve estetik tasarımlı baykuş da, tarih boyunca neredeyse her toplumda baykuşun sembolize ettiğine inandığı bu değerleri taşıyor. Bizce aslında bir kadını temsil ediyor. Bağımsız, cesur, ne istediğini bilen, hayal edebilen, güçlü, kimsenin görmediğini görebilen, göremese bile sezebilen kadınları.

So CHIC... olarak doğadan ilham alan bir sanatçı gözüyle işlediğimiz taşlarla oluşturduğumuz eşsiz tasarımlarımız da baykuşun bilgeliği ve görülmeyeni gören yapısıyla eşleşiyor. Baykuş, aynı zamanda bizim sanatçı gözümüzü temsil ediyor ve her tasarımımızdaki şık ayrıntılarda baykuşun bilgeliği kendini gösteriyor.

Ve bu eşsiz tasarımlar da sizlerin şıklığına eşlik ediyor. İster gösterişli bir kıyafetin sakin bir aksesuarı olabiliyor, isterseniz minimal şıklığınızın göz alıcı bir tamamlayıcısı…

back to top

UYARI!