soChic Hakkında

Hakkımızda

So CHIC... Hakkında

70 yılı aşkın bir süredir, mücevherat sektöründe faaliyet gösteren Sezgin Group çatısı altında kurulan So CHIC markası Türkiye’de geleneksel gümüşten farklı olarak modern tasarımlarıyla mücevher sektöründe öncü marka olarak yer almaktadır ve devamlılığını korumaktadır.

So CHIC, her sezon yüzlerce modelden oluşan özel koleksiyonlarını  müşterilerine sunarak, geniş ürün yelpazesi ve çeşitliliği ile beğeni toplamaktadır.

Sürekli değişen ve gelişen mücevher dünyasına, trend ve özgün  tasarımları ile yeni bir soluk getiren So CHIC, 60.000'i aşkın farklı modeliyle, yurtiçi ve yurtdışında her geçen gün artan mağazalarında tüketicisiyle buluşmaktadır. So CHIC'in yurtdışı yatırımlarına önem vermekte ve arttırmayı hedeflemektedir. Türkiye dışında KKTC ve Azerbaycan’da da mağazaları bulunmaktadır.

So CHIC... Baykuş Logosu Nereden Geliyor?

Mücevher sektörünün öncüsü olan So CHIC…, 1950 yılında kurulan Sezgin Group’un değerli markalarından biridir. Uzun yıllardır Baykuş tasarımını kullanan marka için logonun da güzel bir anlamı bulunuyor.

So CHIC… için özel tasarlanan bu zarif ve estetik tasarımlı baykuş, eski Türk toplumlarında bilgeliğin ve fedakârlığın sembolü olmuştur…  Dünyanın en önemli mimarlarından biri olarak gösterilen ve Osmanlı Baş Mimarı olan Mimar Sinan da eserlerinde güç ve bilgeliği temsil eden Baykuş figürünü kullanmış, hayata geçirdiği 3 önemli eserde de bu motifler gözlenmiştir. Bunlar; Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman, kızı Mihrimah Sultan ve ll. Selim’e ithafen yaptığı 3 eserdir. Bir diğer deyişle Mimar Sinan; sanatçılık evrelerinin en önemli çalışmalarında baykuş motifini kullanmış ve tarihe imzasını atmıştır.

Baykuş, mavi rengi görebilen tek kuştur. Bilgelik, sağduyu, öğretme, öğrenme, zeka, akıl, yetenek gibi üstün özelliklere sahip; aynı zamanda koruyucu, görülmeyeni gören, başarılı, sezgileri ve algısı güçlü bir kuştur.  

Baykuş, 270 derece panoramik görme açısına sahiptir. Görünmeyeni görür, görülür kılar. Sahip olduğu görme özelliği sayesinde, insanın sadece parıltı olarak gördüğünü, baykuş tüm teferruatıyla görür ve ışıltıyı keşfeder…

So CHIC… kadını da tıpkı Mimar Sinan’ın eserlerinde kullandığı Baykuş gibi güçlü, ayakları yere basan, bilge, kendinin farkında, ileri görüşlü, stil sahibi, özgür ve aynı zamanda çok şık bir kadın olarak kendini ifade etmektedir…

UYARI!