Gümüş Baykuş Bileklik Hediye!

Yaşam Çiçeği Kolyesi

(16 Ürün)
FİLTRELE
SEÇİMLERİNİZ Hepsini Kaldır
Tema
Hediye Kime
Hediye Hangi Gün
Materyal Rengi
Kolye Uzunluğu
Fiyata göre filtrele

Filtreler

Daha Fazla Göster

Son zamanlarda yaşam çiçeği kolye kullananlar ve kullanmak isteyenler tarafından merak edilerek araştırılan konulardan biri de bu kolyenin ne işe yaradığıdır. 

Sahip olduğu şekiller sayesinde evrenin ve hayatın sırlarını içerisinde bulundurduğuna inanılan yaşam çiçeği sembolü; semavi dinlerin tümünde figür olarak yer almaktadır ve bu durumun tesadüf eseri olmadığı düşünülmektedir. Bazı inanışlara göre yaşam çiçeği; bilgiyi ve bilgeliği sembolize etmektedir. Dünyanın her yerinde görülen ve kullanılan yaşam çiçeği genellikle aynı isimle bilinse de; bazı bölgelerde sessizliğin dili ya da ışığın dili olarak da ifade edilebilmektedir. Yaşam çiçeği kolyesini üzerine taşıyan kişilerin, kolyenin sahip olduğu mistik enerji sayesinde iç görü yarattığı bilinen bir durumdur. Yaşam çiçeği olarak adlandırılmasına; yapısının, hayatı ve ağaç köklerini ifade etmesi de katkıda bulunmuştur. Sembolde yer alan yirmi adet çember iç içe geçmiş durumdadır. Dışta bulunan ve bütün çemberleri kapsayan çember yaratıcı, içerisinde bulunan diğer ondokuz çember ise semai dinlere göre kâinatta yaşayan tüm canlı varlıkları ifade etmektedir. Aynı zamanda temsil ettiği bir başka olgu da; bütün evrene bir tek yaratıcının egemen olduğudur. Eski zamanlardan beri yapılan arkeolojik araştırmalarda da çokça rastlanan bu modelin; Sümerlilerde, Mısırlılarda ve Türklerde de sıklıkla kullanılan bir simge olduğu anlaşılmıştır. Bazı inanış ve söylenenlere göre; sultanların kendine olan güven duygusunu arttıracağına ve yollarına ışık tutacağına inanıldığı için sultanların giydiği kaftanlarda bile bu sembole rastlanmaktadır. 

Yaşam Çiçeği Kolyesinin Anlamı Nedir?

Negatif enerjiyi uzaklaştırıp, olumlu düşünceleri çağrıştırması, kullanan kişileri maddi ve manevi anlamda güçlendirmesi, insanın kendi ile barışık olması ve istikrarlı bir şekilde hayatına devam etmesine yardımcı olduğu bilinmektedir. Yaşam çiçeği sembolünün aynı zamanda, dünyanın yedi günde kurulmasını ifade eden ilk yedi çemberi sayesinde kişilere sabır verdiğine ve kâinattaki her şeyin belli bir düzende bulunduğunu kabullenmeyi sağladığı da bilinenler arasındadır. 

Eski zamanlardan beri insanlar için özel anlamları bulunan bazı sembollerin bulunduğu aşikârdır. Bu sembollerden en çok bilineni ve en değerlisi olarak kabul edileni yaşam çiçeğidir. 

Yaşam çiçeği, içerdiği daire içinde yer alan ve dallarını yansıtan kökleri bulunan büyük bir ağaca benzemektedir. Yaşam çiçeği sembolünün pek çok anlamı bulunmaktadır. 

Kökleri ve dalları ile yaşam çiçeği sembolünde yer alan ağaç; benzediği çivi şekli ile dünyanın ve gökyüzünün birbirine olan bağlantısını ifade eder. Bu da; tüm insanlığın yaşam çemberi ile bağının bulunduğunu belirten bir simge durumundadır.

Ağaçların; sağlam ve güçlü kökler sayesinde doğal afetlerden kurtulmayı başardığı bilinir ve kök salmış bir ağacı sökmeye çalışmak oldukça fazla güç gerektireceğinden, yaşam çiçeği sembolünün gücü de ifade ettiği söylenmektedir.

Ağaçların yolculuğu minik bir tohumdan başlar ve uzun yıllar boyunca yavaş yavaş büyümeye devam eder. Olgunlaşma evresine ulaşana kadar daima bir büyüme döngüsü gösterir. İnsanlar da buna benzer şekilde büyümeye ve her gün yeni bilgiler öğrenmeye devam eder. Bu da yaşam çiçeği sembolünde yer alan ağacın insanlar ile olan benzerliğini ifade etmektedir. 

Aynı cinsten olsa bile her ağaç farklı ve kendine özgü özelliklere sahiptir. Bu da yaşam çiçeği sembolünün bireyselliği ifade ettiğini belirtir.

Ağaçlar ve insanlar arasındaki bir diğer benzerlik de değişimdir. Ağaçlar mevsimlere göre yapraklarını dökseler de tekrardan yeşerir ve çiçek açarlar. Bu da ne kadar dayanıklı ve hayata bağlı olduklarının göstergesidir. Her mevsimde değişime uğrasalar da bu durum hiç değişmez, insanlarda buna benzer durumlarla karşı karşıya kalmaktadırlar. 

Her ağaç dalının, yepyeni bir hayatı ifade ettiğini bunun da bağlantı ile doğru orantılı olduğunu söyleyebiliriz. Yaşam çiçeğindeki daire ise yaşamın döngüsünü belirtir.

Yaşam çiçeği kolyesinin; ahenkli bir şekilde sıralanmış çember ayrıntıları ile sonsuzluğun gücünü ifade ettiğine inanılır. Bu kolyenin bambaşka bir enerjisi bulunmaktadır ve barındırdığı enerjiyi insanlara da aktarmaktadır. Yaşam çiçeği kolyesinin gizemi evrende saklıdır. Kolye; kâinatı temsil eden yirmi adet çemberden meydana gelmektedir. Bu kusursuz geometride bulunan ilk yedi çember, dünyanın yedi günde meydana geldiğini ifade eder. İçerisinde barındırdığı ve kâinatın varoluşunu ifade eden diğer çemberler; Platon’un 5 cismini ve Metatron’un küpünü içermektedir. 

Yaşam çiçeği kolyesi içerisinde; sadece mucizeleri değil manevi kutsallığı da ibate etmektedir. Sahip olduğu simge, çiçeği anımsatmasının yanında meyve ağaçlarını da simgelemektedir. Bu nedenle simge yaşam çiçeği adını almıştır. İnsanı ve insan hayatını en muazzam şekilde ifade eden yaşam çiçeğinin aşamaları birçok yerde görülmektedir. Özellikle Mimar Sinan’ın neredeyse bütün eserlerinde yer alan sembole aynı zamanda, Pompeii şehrinde, Hacı Bektaş Türbesinde ve Divriği Camiinde rastlanmaktadır. Bu eserler yaşam çiçeğinin aşamalarının görüldüğü en ünlü eserler arasında yer almaktadır.  

Yaşam Çiçeği Kolye Faydaları Nelerdir?

Yaşam çiçeği kolyesinin birçok faydası bulunmaktadır:

  • Bunlardan ilki sağladığı enerjidir. Yaşam çiçeğinin enerjisi; hayatınızdaki yeniliklerde doğru yolu seçmenize yardımcı olur. 
  • İnsanların kendi iç yüzleri ile uyum oluşturmaya yardımcı olması sağladığı diğer faydalardan biridir.
  • Oldukça güçlü bir ebedi enerjisi bulunmaktadır. 
  • İnsanlara maddi ve manevi anlamda güç vermektedir.
  • Barındırdığı yaşam enerjisi sayesinde ruhsal anlamda da insanları etkiler ve besler.
  • Yaşam çiçeği kolyesi takan kişiler negatif ve olumsuz enerjilerden etkilenmezler.
  • Bu kolyeyi kullanan insanların hisleri kuvvetlenir.

Yaşam Çiçeği Kolyesi Nasıldır?

Yaşam çiçeği kolyesi insanı ve insan hayatını birlikte ifade eden, harikulade bir sıraya sahip olan, alımlı bir geometrik şekilden oluşan çiçek kolye modelidir. Bulundurduğu her bir çemberin merkez noktası öbür çemberlerin kenar noktaları ile birleşmektedir. Altın ya da gümüş olarak tercih edilebileceğiniz yaşam çiçeği kolyesi her giyim tarzı ile uyum sağlayacaktır. 

Yaşam Çiçeği Kolyesi Modelleri

Yaşamı temsil ettiğine inanılan yaşam çiçeği aynı zamanda meyve ağacını da betimlemektedir. Oldukça anlamlı olan yaşam çiçeği kolyesi aynı zamanda ilgi uyandıran bir görünüme sahiptir. Yaşam çiçeği kolye modelleri; her tarza ve zevke uyum sağlayacak şekilde dizayn edilmektedir. Aynı zamanda; set halinde kullanmak isteyenler için yaşam çiçeği bileklik ve yaşam çiçeği küpe seçenekleri de bulunmaktadır.Genellikle yuvarlak şekilde dizayn edilen yaşam çiçeği altın kolye modellerine ayrı bir hava katmak için püskül eklemek mümkündür. Renklendirmek istenirse; değişik renklere ve parlaklıklara sahip boncuk detayları ile istenilen görünüme kavuşturulabilir. Yuvarlak hali ile kullanılmak istenilirse; kolyenin tam ortasına denk gelecek şekilde nazar boncuğunu anımsatacak mavi bir boncuk eklenebilir. Yuvarlak şekle sahip olan yaşam çiçeği kolyesinin su damlası modeli de oldukça hoş ve göz alıcı bir görünüme sahiptir.Eğer kolyenizin biçiminde değişiklik yapmak istemiyor fakat yine de farklı bir görünüm yaratmak istiyorsanız; kolyenizin zincirinde renklendirme ya da süsleme yapabilirsiniz. Altın kullanmayı sevmiyorsanız, yaşam çiçeği kolye gümüş modelleri arasından zevkinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Neden Yaşam Çiçeği Kolyesi Tercih Edilmelidir?

Kadın ya da erkek fark etmeksizin birçok kişinin severek kullandığı aksesuarlardan biri olan kolyeler içerisinde yaşam çiçeği kolyesinin anlamı oldukça farklıdır. Pozitif enerjiyi kendine çeken ve negatif enerjileri uzak tutan yaşam çiçeği kolyesinin aynı zamanda mucizeleri de beraberinde getirdiğine inanılmaktadır. Sahip olduğu geometrik şekil, birden fazla anlam taşımaktadır. Değişik ve dikkat çeken görünümünün yanı sıra, ifade ettiği manalar, verdiği enerji, taşıdığı iyi ve hoş manevi anlamlardan dolayı yaşam çiçeği kolyesi doğru bir karar olacaktır. 

Yaşam Çiçeği Kolye Fiyatları 

Taşıdığı anlam ve beğenilen görünümü sayesinde birçok insanın severek kullandığı yaşam çiçeği kolyeler; altın ya da gümüş olarak tercih edilebilir. Kullanılan element ürünün fiyatına etki etmektedir. Tercih edilen ayar derecesi de bir diğer kriter olarak düşünülebilir. Beğendiğiniz modelde taş kullanılmış ise bu da fiyatı etkileyecek unsurlardan biri olabilir. 

back to top

UYARI!