En Yeni Tasarımları Keşfet!

Nazar Boncuklu Bileklik

(44 Ürün)
null
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle (1)
Tema (1)
Taş İsmi
Taş Rengi
Cinsiyet
Materyal Rengi
Fiyata Göre
Tema
(12)
(1)
(44)
(10)
(4)
(28)
(10)
Taş İsmi
(3)
(19)
(4)
Taş Rengi
(22)
(1)
(8)
(1)
Cinsiyet
(7)
(37)
Materyal Rengi
(24)
(2)
(11)
(2)
(5)
Fiyata Göre
Tema Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster (1)
Daha Fazla Göster

Nazar Boncuklu Bileklik

Hepimizin de çok iyi bildiği gibi Türk toplumunun nazara olan inancı ve nazar boncuğuna olan hassasiyeti ortadadır. Nazarın varlığı da bilimsel olarak açıklandığı için bu hususta bol miktarda aksesuar ve takı kullanılır. Hatta bu nazardan korunmak için kullanılan çeşitli takılar sadece günümüzde ve toplumumuzda değil çok çeşitli topluluklar tarafından ve de milattan önceki yüzyıllarda pek çok uygarlık tarafından kullanıldığı ortaya çıkmıştır. Bunun kanıtı da müzelerdeki eserler ile sağlanabilir. Müzelerde nazar boncuğu şeklinde herhangi bir eser elbette yoktur. Çünkü nazar boncuğunun ya da nazarın değmesinin tüm sebebi nazarın değmesinden korunmak istenen şeyin sıradanlaştırılmaya çalışılması olarak bilinir. Yani herhangi bir şeye nazar değmesini önlemek amacı ile ondan daha çok göze çarpan bir şeyin o nazar değmesinden sakınılan şeye alternatif olması söz konusu olmuştur hep. bu nedenle de müzelerde üzerinde amulet yazan pek çok eser görülür ve bu eserler her zaman için çok çeşitli renklerin bir araya gelmesi ile oluşan birbirinden farklı bir takım aşırı abartılı süs eşyaları olmuştur. Yani buradan anlamamız gereken şudur ki, çok eski zamanlarda daha insanlık tarihinin en başlarında olan bir zamanda bile nazar inancı vardı ve insanlar her dönem içerisinde kendilerini bir şekilde nazarın yaydığı kötü ve korkutucu enerjiden korunmanın yollarını bir şekilde bulmuştu. Nazardan korunma yolları da dönem içerisinde gelişim göstererek bugünkü halini almıştır. Artık ortaya mavi renklerde ve üzerinde bir göz bulunan nazar boncuklu bileklik, nazar boncuklu kolye, küpe hatta üzerinde nazar boncuğu bulunan yüzükler bile piyasaya çıkmış ve nazardan korkan ya da kendilerine nazar değeceğini düşünen insanlar tarafından kullanılmaktadır. Nazar boncuklarının üzerinde göz bulunması da son derece önemlidir ve bu da batıl denilen bir inanç sisteminden gelmiştir. Aslına bakarsanız pek çok kişi batıl inanç dendiği zaman yalan yanlış ve çarpıtma bilgi olarak algılamaktadır. Artık insanların gözünde öyle bir algı oluşmuştur ki bu konular için her zaman yalan ve yanlış, insanlar tarafından doğru bilinmeyen bir şey olarak algılanır ya da toplumun belli bir kesimine ait bir inanç gibi akıllara geliyor. Bu bağlamda belirtmek gerekir ki batıl sadece eski demektir ve batıl inanç aslına bakarsanız eski inanç anlamına gelir. bu durumda şimdi, ateş olmadan duman çıkmaz lafını da hatırlatmakta büyük fayda vardır. çünkü eski zamanlardan bu yana gelebilmiş bir inanç da hiç de öyle hafife alınası bir inanç olmamalıdır.

Nazar Boncuklu Bileklik Modelleri

İnsanlar her dönemde kendilerini nazardan korumanın yollarını bulmuş ve buna uygun olarak da bu konuda pek çok takı üretmiştir. Çünkü nazar her zaman için insanlara kötü bir enerji yaratmış ve de bu durumdan son derece yaratıcı ve özel takı tasarımlar ortaya çıkmıştır. So CHIC markasına ait olan pek çok nazar boncuklu ürün de her sezon karşımıza çıkar ve her yeni sezon yepyeni tasarım harikası ürünü takı seven insanların gözlerinin önüne serer. So CHIC ürünleri içerisinde en çok tercih edilen ürünlerden biri de her zaman nazar boncuklu bileklik olmuştur. Nazar boncuklu bileklik sadece nazar boncuklu düz modeller olmayabilir. Nazar boncuklu bilekliklerin tasarımında nazar boncuğu, çok daha çeşitli boncukların ya da farklı formlarda değerli taşların da arasında bulunan çok çeşitli ve de her zevke uygun nazar boncuklu bileklik modelleri vardır.

En Düşünceli Hediye; Nazar Boncuklu Bileklik

Bir kadına hediye almak son derece zor bir durumken etrafta çok daha fazla seçenek bulunması bu zaten zor olan durumun bir tık daha fazla zor bir hale getirmiştir de denebilir. Eğer ki her şeye bir kulp bulan ve de her durum için ince eleyip sık dokuyan bir kadına hediye almak durumunda kalmışsanız alacağınız bir hediye son derece önemli olacaktır. So CHIC yeni sezon ürünleri bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır. nazar boncuklu bileklik modelleri hem model ve tasarım çeşitliliği bakımından çok fazla zenginlik içerir hem de gerçekten son derece anlamlı bir hediyedir. Hediye almak istediğiniz bir insana onu düşündüğünüzü belirtmenin en güzel yanı kesinlikle nazar boncuklu bileklik ya da nazar boncuklu kolye ve küpe ve benzeri takılar almak olacaktır. çünkü üzerinde nazar boncuğu bulunan herhangi bir takıyı hediye olarak vermek karşınızdaki insanı düşündüğünüz ve o kişiye kesinlikle herhangi bir zarar gelmesini istemediğiniz anlamına gelir. bunun anlamını doğrudan budur diye sözlere dökmeseniz bile o tür bir hediye almış olduğunuz bir insan bilinçaltı olarak doğrudan bunu düşünecektir.

Nazar Boncuklu Bileklik Takmak Neden Faydalıdır?

Yüzyıllar boyunca insanları etkisi altına almış olan nazar değme korkusu hemen hemen her insanın başına gelmiş bir durumdur. Nazar artık günümüz dünyasında bilim adamları tarafından da denenmiş olup kesin olarak kanıtlanmıştır. Bu nedenle de önemli olan bu noktada nazarın yaydığı o ağırlıktan o kötü ve ürkütücü enerjiden korunmanın yollarını aramak olacaktır. insanlık tarihi boyunca her zaman için ve de her dönem için üzerinde taşıdığı bir takı ile nazardan korunmaya çalışmıştır. Nazardan korunmak demek aslına bakarsanız üzerinizde insanların gözünü alan sizin dışınızda daha farklı bir şey demektir. Bu nedenle nazar boncuklu bileklik takmak karşınızda duran ve gözlerini size dikmiş olan pek çok insanın kötü enerjisine karşı sizi koruyacaktır. Bileklik zaten son derece basit bir şekilde takılabilen bir şeyken nazardan korunmanın en kolay yönteminin de bileğinize nazar boncuklu bileklik takmak son derece kolay bir nazardan korunma yolu olacaktır.

Nazardan En Etkili Korunma Yöntemi Olarak Nazar Boncuklu Bileklik

So CHIC mağazalarında pek çok çeşidi bulunan nazar boncuklu bileklikler için aslında nazar enerjisi ile biraz olsun ilgilene kişiler tarafından en etkili nazardan korunma ritüeli haline getirilmiştir denebilir. Neden derseniz çünkü So CHIC yeni sezon ürünlerinde çok farklı ve çok da farklı malzemeler ile zenginleştirilmiş ürünler içerir. Çok geniş bir yelpazeye yayılan bu nazar boncuklu takılar oldukça etki yaratmışlardır. Aslına bakarsanız nazar enerjisi insanların üzerinde kötü ve ağır bir yük yaratan negatif bir enerji olarak addedilir. Bu açıdan bakıldığı zaman kişiye son derece zararı dokunacak olan korkunç bir enerjidir. Hiçbir insan da bu tip bir enerjiye maruz kalmak asla istemez. Bu nedenle üzerinde her zaman için diğer insanların gözü değmesin diye kendi görüntüsünün dışında çok daha fazla dikkat çeken bir etki yaratması beklenen bir şey taşımak ister. So CHIC markasının ürettiği yeni sezon takılar içerisinde bulunan nazar boncuklu bileklik modelleri içinde üzerinde farklı malzemelerle de zenginleştirilmiş olan çeşitli nazar boncuklu bileklikler mevcuttur. Yani üzerinde sadece nazar boncuğu bulunan ve tekdüze bir nazar boncuklu bileklik ile nazardan elbette ki korunabilirsiniz ama bu nazar boncuğunun yanında göz alıcı başka takılar olması da daha etkili olacaktır.

back to top

UYARI!