En Yeni Tasarımları Keşfet!

Şans Kolyesi

(17 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle (1)
Ürün Cinsi
Tema (1)
Taş İsmi
Taş Rengi
Koleksiyon
Materyal
Materyal Rengi
Kolye Uzunluğu
Fiyata Göre
Ürün Cinsi
(15)
(2)
Tema
(3)
(11)
(50)
(57)
(72)
(23)
(69)
(15)
(23)
(20)
(41)
(10)
(14)
(2)
(15)
(17)
(11)
(3)
(59)
(8)
(6)
Taş İsmi
(1)
(1)
(13)
Taş Rengi
(12)
(1)
(1)
(1)
(1)
Koleksiyon
(1)
(2)
Materyal
(1)
(1)
(15)
Materyal Rengi
(7)
(3)
(5)
Kolye Uzunluğu
(1)
(6)
(1)
(1)
(2)
(1)
(4)
Fiyata Göre
Tema Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster (1)
Daha Fazla Göster

İnsanlık tarihinin var oluşundan beri estetik ve güzellik kavramları, özellikle kadınlar için hep ön planda olmuştur. Bu kaygıları yoğun yaşayan kadınlar görünümlerini tamamlamak için çeşitli aksesuarlara ihtiyaç duymuşlardır. Kıyafetleri ile yarattıkları kombinlerinin vazgeçilmez tamamlayıcı unsuru olarak gördükleri aksesuarları büyük bir özenle seçmişlerdir. Kadınlar vücutlarında en çok beğendikleri ve ön plana çıkarmak istedikleri kısımlarına göre aksesuar çeşitlerinden seçim yaparak, bu konudaki ustalıklarını konuştururlar. Özellikle de şans kolye modelleri gibi değerli madenlerden ve değerli taşlardan yapılan aksesuarlar, bir statü ve şıklık yarışında olan stil sahibi kadınların gözbebeği olmuştur. Hele de göz önünde olmayı ve gösterişi seven kadınlar pırlanta, elmas, yakut gibi değerli ve eşsiz taşlarla tasarlanmış aksesuarların cazibesine karşı koyamazlar. Bu aksesuarları bazen tek parça halinde bir küpe veya kolye olarak, bazen de tüm aksesuar parçalarını (kolye, küpe, yüzük, bileklik) içeren bir set halinde kullanmayı tercih ederler. Altın, gümüş, çelik gibi madenleri süsleyen değerli taşlarla veya yarı değerli taşlarla dizayn edilen kolye, bileklik, küpe, yüzük, halhal, broş gibi aksesuar çeşitleri birbirinden farklı model ve tasarımlarla karşımıza çıkmaktadırlar.

Özellikle kolye kadınların göz önünde olan zarif boyunlarını ön plana çıkaran, kıyafetlerinin yaka kısmına bir hareket getirip tamamlayan albenisi yüksek bir aksesuardır. Özel günlerde ve davetlerde gösterişli modelleriyle şık bir gece kıyafetini tamamlayabildiği gibi, günlük hayatta da daha sade tarzıyla bazen de manevi değeri yüksek çeşitli objelerle birlikte dizayn edilmiş olan kolyeler, kullanımı da kolay olduğundan daha çok tercih edilmektedir. Genç kızlar ve spor bir giyim tarzını sahiplenmiş kadınlar da daha sade, gösterişten uzak, minimal tarzı olan bu modellerden özellikle de altın, gümüş veya deri benzeri zincirlerin ucunda bir değerli bir taş ya da anlamı olan bir objeden yapılmış kolye modellerini sıklıkla kullanırlar. Altın şans kolye takıları erkek kadın herkesin günlük hayatta ve özel davetlerde giyim tarzlarını tamamlamak, ve özel davetlerde stil sahibi taraflarını en iyi biçimde göstermek için çok kullandıkları bir aksesuardır. Tabi ki belli bir giyim stili olan erkekler de bunu tamamlayacak tarzda; ya sadece altın, gümüş, çelik zincirden oluşan kolye modellerini ya da kolye zincirinin ucunda bir obje olan modelleri tercih etmektedir.

Şans Kolyesi Modelleri Nelerdir?

Takı üreten firmalar daha çok kadınların ilgisini çekmek, beğenisini kazanmak için farklı hikâyelerde, tarzlarda ve modellerde çeşitli kolyeler tasarlamaktadırlar. Bu konuda firmaların çok geniş bir ürün yelpazesi vardır; incili kolyeler, şans tılsımı kolye, altın kolyeler, gerdanlıklar, gümüş kolyeler, charm kolyeler vb. seçeneklerini tüketicilerin beğenisine sunarlar. Şans kolyesi de bu çeşitlerden bir tanesidir. Eski inançlar ile örtüşen simgelerden değerli madenler ve taşlar kullanılarak yapılır. Çok eski yıllardan beri hayvan figürlü kolye modelleri kullanılmaktadır. Bu takıların üzerinde insanlara şans getirdiğine inanılan birçok simgeye yer verilir. Şans kelime anlamı olarak, mantıkla açıklanamayan bazı rastlantısal olayların nedeni olan güç, baht, talih anlamlarına gelmektedir. Şansın, insanları başlarına gelebilecek olumsuz olaylardan koruduğuna ya da insanlar için olumlu olayların olmasına sebep olduğuna inanılır. Bunu sağladığını düşündükleri ve doğaüstü bir anlam yükledikleri simgeleri de uğurlu simge diye adlandırırlar. Bunların arasında at nalı, uğurböceği, nazar boncuğu, dört yapraklı yonca, anahtar, kalp, kar tanesi, yıldız, kelebek, yusufçuk, balık, fil insanlar tarafından en çok bilinen ve kullanılan şans simgeleridir.

Şans Kolyesi Sembollerinin Anlamları Nelerdir?

Çok eski zamanlardan beri insanlar hayatlarının istedikleri gibi olması için şans kavramına ihtiyaç duymuşlardır. Bunun beklentisi içinde olan insanlar hayatlarında iyi şansı çağrıştırsın diye düşünerek çeşitli objeleri, aksesuarları yanlarında ya da üstlerinde taşımak istemişlerdir.

At nalını; eski yüzyıllardaki toplumlar “ U şekli " nedeniyle ayın hilal konumuna benzettikleri için bereketi ve iyi şansı getirdiğini düşünerek uğur getirmesi için kullanmışlardır.

Dört yapraklı yonca; geneli üç yapraklı olan yoncanın, doğada nadir bulunan bir çeşidi olan dört yapraklısını bulmak gerçekten çok zordur. Bu nadir olayın gerçekleşmesini insanlar şans olarak algılamıştır. Dört yapraklı yoncanın her yaprağının da ayrı bir anlamı olduğuna inanılır; inanç, umut, aşk ve şans.

Anahtar; kilitleri açma ve kapatma eylemlerini gerçekleştiren bir nesne olduğu için, insanlar saklı bir şeyi ortaya çıkaran veya sır olanı kapalı tutan mantığına yerleştirerek hissiyatlı bir anlam yüklemişlerdir. 

Kelebek; kendi öyküsünden de yola çıkılarak değişimi simgelemektedir. Kelebek gelecek zamanlarda yaşamınızda veya yaşadıklarınızdan sonra kişiliğinizde oluşabilecek köklü, olumlu bir değişimin müjdesini verir.

Kar tanesi; her biri eşsiz bir şekilde yaratıldığı için, bizlere de ne kadar özel olduğumuzu hatırlatan bir simgedir.

Yıldız; gökyüzüne bakarken gözümüzü alamadığımız parlaklıklarıyla insanları derin düşüncelere daldırırken, çeşitli simgelere dönüşüp, değişik kültürleri bir araya toplamış; nümeroloji içindeki anlamları ile birçok alanda kullanılmışlardır.

Nazar boncuğu; insanları kötü gözlerden ve onların yol açabileceği kötülüklerden korumak için göz şeklinde dizayn edilerek, emici özelliği olduğuna inanılan mavi renkli taşlardan yapılan bir boncuktur. Göz şeklinde olmasının nedeni ise, insanların iyi ya da kötü tüm niyetlerinin bize yansımasının gözler aracılığıyla olduğunun düşünülmesidir. Nazara inananlar genelde nazar boncuklu kolye ile kendilerini koruduğunu düşünür. 

Fil; büyük ihtişamlı bir hayvan olduğu için güçlü bir simge olarak kabul edilir. Özellikle de Budizm’de cesaretin, hükümdarlığın, gücün ve prestijin bir göstergesi sayılır. Ayrıca evlerde bereketinde sembolü olarak baş köşede yerini almaktadır.

Yunan, Mısır ve Roma gibi birçok antik kültürde yunuslar iyi şansı temsil ederken, kaplanlar da Çin'de iyi şansa işaret eder. Ayrıca genel olarak da uğurböceklerinin ve kaplumbağaların da şans getirdiğine inanılır. 

İşte şans kolyeleri de bu uğurlu olduğuna inanılan çeşitli simgelerin, bazen tek olarak bazen de bir arada kullanılarak (charm kolye) bir kolyede dizayn edilip bizlerin beğenisine sunulur. Kadınlar kendi inanışlarını da baz alarak modanın da yönlendirmesiyle bu çok çeşit arasından seçim yaparak, kendi tarzları için uygun buldukları şans kolyesini seçerler. Melek kolye de yıllardır en çok kullanılan modeller arasında yer alır. 

Altın Şans Kolyesi

Şans kolyesi sevdiklerimize hediye alırken; hem sahip olduğu modern çizgilerle hem de yüklü olduğu manevi yönü kuvvetli anlamlarla gerçekten de çok iyi bir hediye alternatifidir. Hediye verdiğimiz kişiye maddi değerinden çok, içerdiği anlamlarla istediğimiz mesajı verebileceğimiz gibi, bizim için ne kadar önemli ve özel olduğunu da hissettirebiliriz. Sevdiğimiz birine sonsuzluk simgesi olan bir altın şans kolyesi vererek sevgimizin ölümsüzlüğünü anlatırken, yeni işe başlayan arkadaşımıza kelebek simgesi olan bir şans kolyesi hediye ederek güzel temennilerimizi iletebiliriz. Öte yandan tüm kötülüklerden korumak istediğimiz çocuklarımıza da nazar boncuklu bir şans kolyesi alabiliriz.

Gümüş Şans Kolyesi

Gümüş şans kolyesi de bu özel aksesuarlar arasında yer alır. Altın, gümüş ve çelik madenlerini kullanarak eşsiz tasarımlara imza atan So CHIC markası da çok çeşitli simgelerle dolu altın veya gümüş şans kolyeleri dizayn ederek sizlerin beğenisine sunmaktadır. Şans kolyelerinde nazar boncuğu, dört yapraklı yonca, düş kapanı, denizyıldızı, at nalı ve umut çiçeği simgelerini sıklıkla kullanan So CHIC daha kolay ulaşılabilirlik olması açısından da beyaz, sarı, roze altın kaplama şans kolyesi modelleri de çalışmaktadır. Gümüş şans kolye modelini kendiniz için alabileceğiniz gibi sevdiklerinizi şımartmak için de tercih edebilirsiniz. Gümüş şans kolyesi dışında yonca kolye modelini de hediye olarak tercih edebilirsiniz. 

Şans Kolyesi Fiyatları

Şans kolye fiyatları; tasarımı, altın, gümüş, çelik gibi kullanılan madenine göre değişiklik göstermektedir. So CHIC’in her tarza ve bütçeye uygun şans kolyesi modellerinden birine hemen, internet sitesi üzerinden birkaç tıkla vereceğiniz sipariş sayesinde sahip olabilirsiniz. 

back to top

UYARI!