FİLTRELE
Taş İsmi
Renk
Marka
Cinsiyet
Kategori
Koleksiyon
Materyal
Materyal Rengi
Taş Rengi
Kolye Uzunluğu
Tema
Ürün Cinsi
Fiyata göre filtrele

Filtreler

Kolye

Binlerce yıldan bu yana hem kadınlar hem de erkekler tarafından çeşitli amaçlar ile kullanılan kolyeler, günümüzde de kişinin tarzını tamamlamak ve çok daha dikkat çekici bir görünüm oluşturmak için kullanılmaktadır. Erkek ve kadınlara özel kolye modelleri, So CHIC’de binlerce farklı çeşit seçeneği ile üretilmektedir. Bu sayede siz de hem gündelik yaşamınızda hem de özel günlerinizde tercih edebileceğiniz birbirinden farklı ve dikkat çekici kolye modellerine sadece birkaç dakika içerisinde So CHIC ile ulaşabilirsiniz. 

Metal malzemelerden üretilen ve genelde taşlı yapıları ile dikkat çeken kolyeler genellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Kadınlara özel olarak tasarlanan altın ve gümüş başta olmak üzere pırlanta, inci ve zirkon gibi birçok farklı malzemeden kolye türü de bulunmaktadır. Böylece siz de hem kendiniz hem de sevdikleriniz için benzersiz kolye modelleri tercih edebilirsiniz. Farklı malzemelerden üretilen kolye modellerinin farklı kullanım alanları ve giyim tarzına yatkınlıkları da bulunmaktadır. Aynı zamanda erkek ve kadınların kolye tercihlerinde dikkat etmesi gereken çeşitli noktalar da bulunuyor. Erkek ve kadın kolye modelleri de bu noktada birbirinden ayrılıyor.

Kadın Kolye Modelleri

Kadınlar için özel olarak tasarlanan So CHIC kolye modelleri hem özel günlerinizde hem de günlük yaşantınızda yanınızda olmak için hazırlandı. Kolye tasarımlarında hem altın ve gümüş gibi değerli metaller, hem de kuvars ve ametist gibi doğal taşlar kullanılmaktadır. Böylece siz de farklı birçok tasarıma sahip kolye modelleri arasından siz de kendi tarzınıza uygun modelleri kısa sürede keşfedebilirsiniz. Kadınlar için tasarlanan kolye modelleri genel olarak birkaç başlık altında incelenebilir. 

Altın Kolye Çeşitleri

Altın kolye modelleri, genellikle altının yoğunlukta olduğu tasarımlara söylenmektedir. Bu kolyelerin zincir kısmı tamamen altın kullanılarak üretilmekte, bununla birlikte uç kısmında da genellikle sadece altın kullanılarak üretilen farklı motifler bulunmaktadır. Günümüzde genellikle kalp, çiçek ya da yıldız gibi farklı motifler ile birlikte harf ya da burçların kendi işaretleri altın kolyelerde tercih edilmektedir. Günlük yaşantınızda daha sade tarzınızı yansıtmak istiyorsanız, daha sade formda tasarlanan altın kolyeleri tercih etmeniz gereklidir. Bununla birlikte daha göz alıcı tasarımlara sahip, zirkon ve benzeri taşlar ile süslenen altın kolyeleri de hem günlük yaşamınızda hem de elbise ile birlikte özel günlerinizde tercih edebilirsiniz. 

Altın kolyelerde kullanılan altın genellikle 18 ayar şeklinde ayarlanmaktadır. 18 ayarın daha üzerindeki altın saflıkları genellikle yatırım amacı ile kullanılmaktadır. Altının benzersiz görüntüsünü elde etmek ve uzun yıllar boyunca kullanılabilecek kaliteli kolyelere sahip olmak için ise 18 ayar altın yeterlidir. Altın, paslanmaya ve çevre etkilerine maksimum düzeyde dirençli olduğu için su ve benzeri ortamlarda da kendi formunu korumaya devam edecektir. Ancak deniz gibi tuzlu sulara aşırı düzeyde maruz kalınması halinde kolyelerin parlaklığı da bir miktar azalacaktır. Bu gibi durumlarda altın temizleme ürünleri ile kolyenizi temizleyebilir, parlaklığını geri kazanmasını sağlayabilirsiniz. 

Altın kolyelerin 18 ayar altın kullanılarak üretilen modellerinin yanı sıra kaplama ile üretilen birçok modeli de kullanılmaktadır. Satın aldığınız altın kolyenin kaplama mı yoksa orijinal altın kolye mi olup olmadığını ise kolyenin sertifikası üzerinden öğrenmeniz mümkündür. So CHIC tarafından satılan tüm altın kolye modellerinde sertifikalandırma sistemi kullanılmaktadır. Böylece satın aldığınız altın kolyenin kalite standartları ve ürün içeriği, sertifika ile garanti altına alınmaktadır. Gümüş üzerine altın kaplama ile üretilen kolyeleri kullanırken ise su ile temasına daha fazla dikkat edilmesi gereklidir. Aşırı miktarda suya maruz kalan altın kaplama kolyelerde zamanla renk bozulması gibi sorunlar görülmektedir. 

Altın kolyelerin yüzyıllardır kullanılan orijinal sarı rengine ek olarak günümüzde farklı birçok altın türevi de ortaya çıkmaya devam ediyor. İçerisinde alaşım olarak nikel ya da bakır içeren altınların rengi sarıdan farklı bir hal alarak beyaz altın ya da Rose Gold altın gibi çeşitli renkler elde edilebiliyor. Beyaz altın kolyeler, gün içerisinde daha doğal yapıları ve neredeyse her kombin ile uyumlu renkleri ile günümüzün en çok tercih edilen altın kolye modelleri arasında yer alıyor. Rose Gold rengi altın kolyeler ise özellikle son zamanlarda popüler hale gelmeye devam ediyor. 

Gümüş Kolye Çeşitleri

Gümüş günümüzde hemen hemen her kolye modeline uyarlanabilen yapısı ile binlerce farklı ürün seçeneği sunuyor. .925 ayar gümüş kullanılarak üretilen gümüş kolye modelleri, benzersiz yapıları ve parlak gri renkleri ile özellikle günlük giyim tarzında tercih ediliyor. Gümüş, paslanmaya karşı gösterdiği yüksek dayanıklılık sayesinde de sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda gümüşün altına kıyasla daha uygun fiyatlar sunması da bir diğer avantajı arasında yer alıyor. Böylece kendine kolye almak için yüksek fiyatlar harcamak istemeyen kadınlar genellikle gümüş kolye modellerini tercih etmektedir.

Gümüş kolyelerin parlak gri yapısı genellikle kot pantolon ve benzeri daha günlük kıyafetler ile uyumlu bir görüntü oluşturmaktadır. Böylece günlük yaşantısında şıklığını korumak isteyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Kolye ucu daha dikkat çekici ve büyük tasarımlar genellikle kadınlar tarafından tercih edilirken, erkekler de genellikle gümüş kolyelerin sade ve zincirden oluşan modellerini tercih etmektedir. Unisex kullanıma daha yatkın olan gümüş, bu sayede hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih ediliyor. 

Gümüş kolyelerin fiyat avantajlarını, altının görüntü ve kalitesi ile birleştirmek isteyen kadınlar ise genellikle altın kaplama gümüş kolye modelleri tercih ediyor. .925 ayar gümüş kolye, yüksek dayanıklılık sunarken bu kolyenin üzerine yapılan 18 ayar altın kaplama, altının da tüm parlaklığının kolyeye işlenmesini sağlıyor. Böylece fiyat seçenekleri olarak altın kolyelerden çok daha uygun avantajlar sunulurken, altının tüm gösterişinden de faydalanabiliyor. So CHIC kolye çeşitleri arasında siz de kendi zevkinize uygun yeni modelleri keşfedebilirsiniz. 

Erkek Kolye Modelleri

Erkekler tarafından tercih edilen kolyeler genellikle daha sade yapıları ile dikkat çekiyor. Erkek kolye modellerinde de günümüzün en çok tercih edilen malzemeleri arasında gümüş ve altın yer alıyor. Kolyelerde genellikle daha dayanıklı olması için gümüş tercih edilmektedir. Gümüşün dayanıklı yapısı, erkeklerin yıllar boyunca kullanabileceği dayanıklı ve kaliteli kolyelere sahip olması için kullanılıyor. 

Erkek kolye modelleri

sade yapıları ile dikkat çekerken gümüş kolyelerde genellikle sadece zincir bölümü tercih edilmektedir. Kolye uçları ve diğer detayların bulunduğu erkek kolyeleri de bulunuyor olsa da günümüzün en çok tercih edilen erkek kolyeleri arasında sadece zincir kısmından oluşan gümüş kolyeler yer alıyor. Kot pantolon ve tişört gibi günlük giyim tarzında rahatlıkla kullanılabilen bu kolyeler, benzersiz bir görünüm oluşturarak tarzınızı tamamlamanıza yardımcı oluyor. Aynı zamanda daha marjinal bir tarz elde etmek isteyen erkekler ise sevdikleri motiflerden oluşan kolye uçlarını tercih ederek daha yaratıcı görünümler elde edebiliyor. 

Gümüşün yanı sıra erkek kolye modellerinde kullanılan bir diğer malzeme ise altındır. Altın kolyeler çok sık olmasa da erkekler tarafından tercih edilmektedir. Bununla birlikte altın kolyeler yerine gümüş kolyelerin altın kaplama modelleri de daha uygun fiyat avantajları sunmak için tercih edilmektedir. So CHIC kolye modelleri arasından siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için mükemmel takılara sadece birkaç dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

UYARI!