Yaz İndirimi Sepette Net %15 İndirim!

Ametist Taşı Kolye

(1 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle (1)
Taş İsmi (1)
Taş Rengi
Fiyata Göre
Taş İsmi
(15)
(1)
(2)
(1)
(1)
(10)
(8)
(2)
(6)
(11)
(6)
(3)
(5)
(1)
(1)
(13)
(22)
(4)
(1)
(44)
(9)
(1)
(13)
(5)
(41)
(3)
(1)
(3)
(3)
(1)
(33)
(19)
(7)
(1)
(1)
(3)
(1)
(2)
(91)
(2)
(1)
(1)
(56)
(3)
(8)
(1)
(624)
(1)
(1)
(3)
(25)
(1)
(1)
(5)
(1)
Taş Rengi
(3)
(1)
(539)
(4)
(1)
(7)
(6)
(1)
(26)
(12)
(21)
(45)
(2)
(96)
(19)
(21)
(1)
(20)
(1)
(24)
(3)
(1)
(23)
(2)
(95)
(1)
Fiyata Göre
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster (1)
Daha Fazla Göster

Ametist Kolye

Binlerce yıldır hem benzersiz görünüşleri hem de çeşitli faydaları nedeni ile kullanılan ametist taşı, günümüzde de birçok takıda süs eşyası olarak kullanılmaktadır. Morun asil görünümünü hem günlük yaşantısında hem de özel günlerinde hissetmek isteyen kadınların ilk tercihleri arasında yer alan ametist kolye modelleri de şimdi So CHIC farklı ile sizlerle buluşuyor. Birbirinden farklı ametist kolye çeşidi ile siz de tarzınızı yansıtan benzersiz tasarımlara sadece birkaç dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Taşların benzersiz görüntüsünü şık tasarım ile buluşturan So CHIC sayesinde siz de yıllar boyunca kullanmaktan keyif duyacağınız tasarımlara sahip olabilirsiniz. Ametist kolye günümüzde genellikle benzersiz görünümü nedeni ile tercih edilmektedir. Ancak ametist taşının çeşitli özelliklerinin olduğuna da inanılmaktadır. Peki, ametist taşının özellikleri ve yararları nelerdir?

Ametist Taşının Özellikleri

Ametist taşı, günümüzde şık ve benzersiz görünümü ile birçok takıda kullanılmaktadır. Her ne kadar benzersiz bir görünüme sahip olsa da ametist taşının geçmişten günümüze kadar gelen birçok özelliğinin olduğuna da inanılmaktadır. Ametist taşını evinin bir kenarında bulunduran ya da çeşitli takılarında kullanan kadınlar da bu özelliklerden faydalanmayı amaçlıyor. Ametist taşının genel olarak özellikleri ise şu şekilde bilinmektedir:

  • Ametist taşı, kişinin bağımlılıklarından uzaklaşmasını sağlar ve vücudu rahatlatır. Maddi ve manevi bağımlılıkların önüne geçilmesinde faydalı olan ametist taşı, çeşitli zararlı alışkanlıklardan kurtulmak isteyen kişiler tarafından kullanılmaktadır. 
  • Ametist taşı kişinin çevresindeki negatif enerjinin ortadan kaybolmasını sağlar. Böylece özellikle strese karşı faydalı olduğu düşünülmektedir. 
  • Yukarıda verilen özelliklere ek olarak ametist taşının farkındalığı arttırdığı ve kişinin iletişim becerilerini geliştirdiği gibi özelliklerine de inanılmaktadır. 

Ametist Kolye Modelleri

Ametist taşı kullanılarak üretilen kolye ve benzeri takılar, günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Ametist taşının mor ve benzersiz yapısı, özellikle renkli kıyafet tasarımları ile birlikte kullanılarak kıyafetlerin tamamlayıcı bir parçası haline geliyor. Siz de gün içerisinde genellikle farklı renklerin bir arada kullanıldığı bir giyim tarzına sahipseniz, So CHIC ametist kolye modelleri sayesinde tarzınızı tamamlayabilirsiniz. 

Ametist kolye modelleri, farklı tarzlara uygun olacak şekilde yüzlerce farklı tasarım seçeneği ile üretilmektedir. Sarı altın ya da beyaz altın kolye zinciri genellikle bu kolyelerde farklı şekillerde kullanılmaktadır. Ametist taşının mor yoğunluklu renkleri nedeni ile genellikle kolyelerde standart, sarı altın zincir tercih edilmektedir. Kolye zincirinin daha sade tutulduğu ametist kolye çeşitlerinde, kolye ucunda bulunan ametist taşının ön plana çıkması hedeflenmektedir. Bu sayede kolyeniz, benzersiz bir şekilde kıyafetlerinizin tamamlayıcı parçası haline gelebiliyor. Ametist kolyeler, tamamen tasarımcının hayal gücü ile sınırlıdır. Bu sayede taşın çeşitli şekillere sokulması ile binlerce farklı model de ortaya çıkıyor. Günümüzde en çok tercih edilen ametist kolye modelleri arasında, taşın kalp ya da benzeri motiflerde yontulması ile oluşturulan modellerdir. Ametist taşının çevresine altın işlemeler ile çeşitli motiflerin yerleştirilmesi de oldukça sık görülmektedir. Böylece kolyelerin hem değerli, hem de benzersiz bir görünüme kavuşması sağlanıyor.

Ametist kolye modellerinin bir diğer türü ise kolye zincirinin tamamen ametist taşından oluştuğu modellerdir. Bu kolyeler, genellikle yazlık kıyafet kombinleri ile birlikte daha doğal bir görünüm oluşturmak için kullanılmaktadır. Sıcak yaz günlerinde özellikle tatil bölgelerinde gösterişten daha uzak, bunun yerine daha şirin bir kıyafet kombini tercih ediyorsanız, bu kıyafetleri tamamen ametist taşı ile oluşturulan zincir bölümüne sahip ametist kolyeler ile tamamlayabilirsiniz. Zincir bölümünün tamamen doğal ametist taşından oluşması, tarzınızın çok daha doğal bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Böylece siz de hayalinizdeki doğal görünüme sahip olabilirsiniz. 

Ametist Taşının Gerçek Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

So CHIC tarafından üretilen tüm ametist kolye modellerinde gerçek ve doğal ametist taşları kullanılmaktadır. Bu kolye modellerinde, zincir ve taş etrafındaki detaylar ise gümüş ya da altın malzeme kullanılarak tasarlanmaktadır. Böylece kolyeler hem taşın doğallığını tamamen yansıtabiliyor hem de kalitesi ile uzun yıllar boyunca yıpranmadan kullanılabiliyor. Ancak doğal ametist taşı yerine, aynı formda farklı taşlar ya da tamamen cam veya plastik malzeme kullanılan kolye modelleri, kullanıcıların ametist kolye satın alırken şüpheye düşmesine neden oluyor. Peki, aldığınız ametist kolyede kullanılan taşın gerçek ametist olduğunu nasıl anlarsınız?

Gerçek ametist taşı, diğer doğal taşlar ile benzer özellikleri göstermektedir. Taşın içinde bulunan malzemeler ve bu malzemelerin kristal yapıları, renkleri oluşturmaktadır. Bu nedenle doğal taşlar ile aynı özellikleri gösteriyor olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Ametist taşının gerçek olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, taşın sıcaklığını kontrol etmektir. Doğal taşlar oda içerisinde soğuk olmaları ile dikkat çekiyor. Aldığınız kolye, oda sıcaklığında normal sıcaklıklarda ise büyük ihtimal sahte ya da boyanmış olabilir. Gerçek ametist taşının oda sıcaklığında soğuk olması gerektiğini unutmamanız gerekiyor. 

Ametist taşının mor rengi, herhangi bir boya ile oluşturulmadığı için kalıcıdır. Taşın bu rengi, taşı oluşturan malzemelerin birbiri ile etkileşimlerinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle taşın doğal rengi de spesifik olarak mor tonlarıdır. Aldığınız ametist kolyenin gerçek mi yoksa boyanmış bir sahte olup olmadığını anlamanın bir yolu da taşın boyanıp boyanmadığını kontrol etmektir. Ametist taşını ısıtmanız halinde, renginde herhangi bir değişme görülmeyecektir. Ancak sahte ve boyanmış taşları bir miktar ısıttıktan sonra boyanın aktığını ya da taşın yıprandığını görebilirsiniz. Sıcaklık altında rengi değişen ametist kolyeler, gerçek ametist taşı kullanılarak üretilmemiştir. 

Doğal taşların yüzey özellikleri genellikle gruplara ayrılarak ifade edilmektedir. Ametist taşı, kuvars grubu taşlar arasında yer almaktadır. Kuvarsların en belirgin özellikleri arasında ise yüzeyinin pürüzlü bir yapıda olmasıdır. Ametist kolyelerde genellikle pek fazla yüzey işlemi görmeyen, bunun yerine ufak ametist taşı parçalarından oluşan zincir bölümü kullanılmaktadır. Bu ufak ametist parçalarının yüzeyinin pürüzlü olması, taşın gerçek olduğunun bir göstergesidir. Ancak ufak parçalarda bile pürüzsüz bir yüzey kalitesi var ise aldığınız kolyenin sahte olabileceği ihtimalini aklınıza getirmeniz gerekiyor. Bununla birlikte kolye ucunda kullanılan daha büyük formdaki ametist parçaları, yüzeyin cildi rahatsız etmemesi için çeşitli zımpara ve parlatma işlemlerine maruz kalmaktadır. Bu nedenle kolye uçlarında kullanılan ametist taşının pürüzsüz olması, sahte olduğuna işaret etmiyor olabilir.

Ametistin Doğallığını So CHIC ile Hissedin

So CHIC tarafından tasarlanan ametist kolyeler, kuvars taşının bütün doğallığını yansıtmak için çeşitli tasarım seçeneklerinde üretilmektedir. Günümüzde tamamen ametist taşından oluşan kolyelerin yanı sıra çeşitli değerli metaller ile birlikte kullanılan, daha zarif yapıdaki ametist kolyeler de oldukça popülerdir. So CHIC güvencesi ile siz de 18 ayar altın kullanılarak üretilen ametist kolyelerin zarafetini hissedebilirsiniz. Yüzlerce farklı tasarım seçeneği sayesinde isterseniz ametist taşının tüm görselliğini yansıtan kolyelere ulaşabilir, isterseniz de ufak ametist detayları ile kıyafet tasarımlarınızı tamamlayacak kolyelere ulaşabilirsiniz. 

SO CHIC ametist kolye modelleri genellikle tüm kadınların zevkine uyacak tasarımları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Kolyelerin zincir kısmında kullanılan 18 ayar altın, kolyenin uzun yıllar boyunca hiçbir zarar görmeden kullanılabilmesini sağlıyor. Kolye ucu kısmındaki ametist detayları ise özellikle renkli kıyafet tasarımlarınızın ön plana çıkmasını sağlıyor. Siz de birbirinden farklı ametist kolye tasarımları ile gün boyunca tarzınızı yansıtabilir, şıklığınız ile tüm gözlerin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz.

back to top

UYARI!