En Yeni Tasarımları Keşfet!

Kelebek Kolye | Kelebekli Kolye

(23 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle (1)
Tema (1)
Taş İsmi
Taş Rengi
Koleksiyon
Materyal Rengi
Kolye Uzunluğu
Fiyata Göre
Tema
(3)
(11)
(50)
(57)
(72)
(23)
(69)
(15)
(23)
(20)
(41)
(10)
(14)
(2)
(15)
(17)
(11)
(3)
(59)
(8)
(6)
Taş İsmi
(2)
(2)
(1)
(2)
(2)
(1)
(1)
(13)
Taş Rengi
(14)
(2)
(2)
(4)
Koleksiyon
(1)
(2)
Materyal Rengi
(8)
(2)
(12)
Kolye Uzunluğu
(4)
(1)
(6)
(2)
(1)
(3)
(1)
(3)
(1)
(1)
Fiyata Göre
Tema Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster (1)
Daha Fazla Göster

Kelebek Kolye

Kelebek figürü, doğal yapısı ve farklı tasarımlara yatkınlığı ile günümüzün en çok kullanılan kolye modelleri arasında yer alıyor. Kelebek kolyelerin hem altın hem de gümüş kullanılarak üretilen tasarımları, farklı tarzlarda birçok kadına hitap ediyor. Siz de So CHIC güvencesi ile profesyonel olarak tasarlanan onlarca farklı kelebek kolye modeli arasından tarzınıza uygun olanlara anında ulaşabilirsiniz. 

Günlük kullanıma uygun olarak tasarlanan kelebek kolyeler genellikle daha sade ve zarif yapılara sahiptir. Altın ya da gümüş kolyelerin her birinde, günlük kullanıma uygun tasarlanan modeller daha minimal tarzda tasarlanmaktadır. Bu kolyeler genellikle daha ufak figürlerden oluşmaktadır. Sade zincir bölümü kullanılan bu kolyelerde ufak bir kolye ucu kullanılmaktadır. Kolye ucunda genellikle kelebek motifleri ya da kelebek kanadı kullanılan modeller, günümüzün en çok tercih edilen modelleri arasında yer alıyor. Bununla birlikte kolyelerin daha hareketli bir hal alması için de kolye ucunda altın ile birlikte pırlanta ya da zirkon kullanılmaktadır. Böylece özellikle kelebek kanatlarında değerli taşların da parlaklığından faydalanılarak çok daha dikkat çekici motifler elde edilebiliyor. Siz de kelebek kolyelerin zarafetini boynunuzda hissetmek istiyorsanız, So CHIC tarafından özel olarak tasarlanan kelebek kolye modellerini tercih edebilirsiniz. Peki, hangi kelebek kolye türü hangi kıyafetler ile birlikte kombinlenmelidir?

Kelebek Kolyelerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Kelebek kolyeler genellikle daha zarif ve sade yapılara sahiptir. Bu nedenle kolyeler günlük giyim tarzında ya da gösterişten uzak, ofis kıyafetleri ile birlikte tercih edilmektedir. Diğer motiflere kıyasla daha minimal görünümü ile dikkat çeken kelebek kolyeler, bu nedenle sadeliği ile şıklık yaratmak isteyen kadınların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Siz de gün içerisinde gösterişten uzak bir tarzı benimsiyorsanız, So CHIC kelebek kolye modelleri ile tarzınızı destekleyebilirsiniz. Böylece gün içerisinde kot pantolon ve tişört ya da sweat gibi kıyafetler ile oluşturacağınız kombinlerinizin çok daha dikkat çekici bir tarza kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda tarzınıza hareket katmak istiyorsanız, minimal kolyelerde pırlanta ya da zirkon gibi değerli taşların kullanıldığı modelleri de kullanabilirsiniz.

Gösterişli yapıları ile dikkat çeken kolye modelleri, günlük yaşamdan çok daha özel günlerde kullanılmaktadır. Bu kolyeler, genellikle çok daha göz alıcı tasarımları ile elbiselerin tamamlayıcı unsurları olarak karşımıza çıkıyor. So CHIC tarafından tasarlanan onlarca farklı pırlanta ve zirkon taşlı kelebek kolye modeli sayesinde siz de elbiselerinizin çok daha dikkat çekici bir tarza kavuşmasını sağlayabilirsiniz. 

Kelebek kolyelerde tercih edebileceğiniz bir diğer tasarım ise gümüş kullanılarak üretilen kolyelerdir. So CHIC gümüş kolye modellerinin yüzlerce farklı modeli, hem gün içerisinde hem de özel günlerde kullanılabilecek şekilde üretilmektedir. Gümüş kolyelerin benzersiz yapısı, kelebek kolyelerdeki motiflerin de çok daha özgür şekilde oluşturulabilmesini sağlıyor. Gümüşün çok daha kolay işlenebiliyor olması, bu kolyelerdeki motif sınırını da ortadan kaldırıyor. Böylece siz de gümüş kolye modelleri ile benzersiz ve uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz kolyelere sahip olabilirsiniz. Ancak gümüş kolyelerin kullanımı sırasında paslanmaya karşı çok daha dikkatli olunması gerekiyor. Uzun süre boyunca su ya da deniz suyu gibi aşındırıcı ortamlara maruz kalan gümüşlerde, zamanla kararma ve benzeri sorunlar görülebilir. Bu nedenle gümüş kelebek kolye modellerinin kullanımında suya karşı korumaya daha dikkatli olunması gerekiyor. Ancak renk solması ve benzeri sorunlara karşı, So CHIC’den alacağınız tüm gümüş ve altın kolyeler 1 yıla kadar garanti kapsamında değerlendirilmektedir. Kullanımı sırasında çeşitli sorunlar ile karşılaştığınız kolyelerin temizlik işlemleri de So CHIC tarafından ücretsiz şekilde gerçekleştirilmektedir. 

Gümüş kolyelerde kullanılan bir diğer tasarımlar ise altın kaplama ile üretilen modellerdir. Gümüşün dayanıklı yapısı ve uygun fiyatlarını tercih etmek isteyen ancak renk seçenekleri yüzünden altının görüntüsünü isteyen kadınlara özel olarak, altın kaplama gümüş kolyeler üretilmektedir. Siz de So CHIC tarafından özel olarak üretilen altın kaplama kelebek kolyeler ile altın kolyelerin tüm görünümüne, çok daha uygun fiyat avantajları ile sahip olabilirsiniz. Altın kaplama kolyelerde de altın kolyelerin tüm renk seçenekleri bulunmaktadır. Böylece siz de hayalinizdeki tüm altın kolye tasarımlarına, gümüş kolye fiyatları ile sahip olabilirsiniz. 

Altın Kolye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Altın kolye alırken, aldığınız kolyenin kalitesinden emin olmak için farklı birkaç noktaya dikkat etmeniz gereklidir. Öncelikle satın alacağınız altın kolyenin, gerçekten altın olduğundan emin olmanız, kolyeden beklediğiniz kaliteyi alabilmek ve uzun yıllar boyunca kullanabilmek için oldukça önemlidir. Günümüzde altına benzer formda üretilen çeşitli metal alaşımları da dışarıdan altın şeklinde görülmektedir. Bununla birlikte çeşitli boyalar da metalin tamamen altın gibi görünmesini sağlayabilir. Bu nedenle alacağınız altın kolyelerin gerçek altın olduğundan emin olmanız gereklidir. So CHIC tarafından tasarlanan kelebek kolye modelleri ve diğer tüm altın kolyelerde kalitenin garanti altına alınması için sertifikalandırma sistemi kullanılmaktadır. Alacağınız kolyenin hangi sertifika çerçevesinde üretildiğini kontrol ederek, aldığınız kolyenin kalitesinden emin olabilirsiniz. 

Altın kolye satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise kolye üretiminde kullanılan altının kaç ayar olduğu yani içerisinde ne kadar altın içerdiğidir. Her ne kadar altın kolyelerde yoğunluklu olarak altın kullanılıyor olsa da saf metallerin, saf halleri ile kullanılması daha elverişsiz olacağı için bu metallerin alaşımları kullanılmaktadır. Ancak alaşım içerisinde toplamda ne kadar altın bulunduğuna göre kolye ve diğer takıların fiyatları değişiklik göstermektedir. Günümüzde 24, 22 ve 20 ayar altınlar genellikle daha yüksek altın oranı içerdiği için yatırım amacı ile tercih edilmektedir. Bu nedenle dekoratif ve kullanım amaçlı üretilen kolye, yüzük ve diğer takılarda daha yüksek ayarda altın kullanılmaz. So CHIC tarafından tasarlanan tüm kelebek kolye modelleri 18 ayar altın kullanılarak üretilmektedir. Böylece siz de kendinize ya da sevdiklerinize uzun yıllar boyunca aynı formunda kullanılabilecek kolye modelleri alabilirsiniz. Bununla birlikte So CHIC kalitesi ile üretilen gümüş kelebek kolye modellerine uygulanan altın kaplama işlemlerinde de 18 ayar altın kullanılmaktadır. Böylece gümüş kolyelerde de altın kolyelerin benzersiz görünümü elde edilmektedir. Ancak altın kaplama teknolojisi ile tasarlanan kelebek kolye modelleri ortam şartlarına daha hassas formdadır. Bu nedenle kolyenin kullanımı sırasında mümkün olduğu kadar sıvı temasından uzak durulmalıdır. Bununla birlikte kullanım sırasında yaşayabileceğiniz tüm sorunlar karşısında So CHIC tarafından 1 yıla kadar ücretsiz bakım işlemleri gerçekleştirilmektedir. 

So CHIC Kelebek Kolye Modelleri

So CHIC’de siz de farklı kelebek kolye tasarımları ile hayalinizdeki kolyeye ulaşabilirsiniz. Birbirinden farklı ve yeni sezon kolye modelleri ile altın ve gümüş kolyelerin tüm detaylarını günlük yaşantınızda kullanmaya devam edebilirsiniz. 18 ayar altın kullanılarak üretilen kelebek kolye çeşitlerinin her biri So CHIC güvencesi altında satışa sunulmaktadır. Alacağınız tüm kolye modelleri de herhangi bir olumsuz duruma karşı So CHIC tarafından 1 yıla kadar garanti kapsamında onarılmakta ve bakımı gerçekleştirilmektedir. Özel olarak tasarlanan So CHIC kelebek kolye koleksiyonları sayesinde isterseniz günlük yaşamınızda kullanabileceğiniz daha sade ve zarif kelebek kolyelere isterseniz de daha şık ve gösterişli tarzda hazırlanmış pırlanta detaylı kelebek kolyeleri tercih edebilirsiniz.

back to top

UYARI!