En Yeni Tasarımları Keşfedin!

Beştaş Yüzükler

(5 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Taş İsmi
Koleksiyon
Fiyata Göre
Taş İsmi
(1)
(4)
Koleksiyon
(1)
(4)
Fiyata Göre
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Beştaş Yüzük

So CHIC tarafından profesyonel ellerde hazırlanan beştaş yüzüklerin benzersiz zarafeti sayesinde siz de eşinize sevginizi gösterebilirsiniz. Günümüz trendlerinde yenilenen beştaş yüzük modelleri, şıklık ve zarafeti bir arada buluşturarak parmaklarınıza getiriyor. Siz de eşinize ya da sevdiğinize unutamayacağı bir hediye alabilir, sevginin en şık halini eşinize sunabilirsiniz. Şık ve özel tasarımları ile So CHIC beştaş yüzük modelleri, günümüzün yüzük trendlerini yakından takip etmenizi de sağlıyor. So CHIC’in bütün beştaş yüzükleri, profesyonel tasarımcılar tarafından geliştirilmektedir. Bu sayede siz de benzersiz yüzüklere sahip olabilir, çeşitli kıyafet kombinlerinize şıklık katabilirsiniz. Farklı tarzlara hitap eden yüzük modelleri arasından siz de sevdiklerinizin tarzına uygun modelleri tercih ederek, benzersiz hediyelere sahip olabilirsiniz. Yüzük satın alırken, dikkat edilmesi gereken birçok kriter bulunurken, daha benzersiz yapıları ile beştaş pırlanta yüzük alırken dikkat edilmesi gereken daha çok kriter bulunuyor. Peki, beştaş yüzük alırken dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir?

Beştaş Pırlanta Yüzük Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Her alışverişte olduğu gibi yüzük alırken de dikkat edilmesi gereken farklı birkaç nokta bulunuyor. Beştaş yüzük satın almadan önce mutlaka yüzüğü alacağınız kişinin parmak ölçülerini biliyor olmanız gereklidir. Her ne kadar yüzük numaraları arasında çok bir fark olmasa da ufak farklılıklar kullanımı olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bu nedenle yüzük alacağınız kişinin parmak ölçülerine göre bir yüzük seçimi yapmanız oldukça önemlidir.

Beştaş yüzükler, farklı birçok malzeme kullanılarak üretilmektedir. Her ne kadar standart, sarı renkte altın kullanılarak üretilen modeller olsa da günümüzde genellikle beyaz altın modeller tercih edilmektedir. Beyaz altın beştaş yüzük modelleri çok daha modern görünümleri ile daha fazla tercih edilmektedir. Bu yüzükler, genellikle çoğu kombin ile şık görüntü oluşturarak daha zarif kullanım avantajları sunuyor. Ancak yüzüğü alacağınız kişinin giyim tarzına ve yoğun olarak kullandığı renklere göre farklı bir yüzük seçimi de yapabilirsiniz. Böylece yüzüğün çok daha rahat kullanılabilmesini sağlayabilirsiniz. 

Yüzük satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, yüzüğün çeşitli kalite standartlarına sahip olmasıdır. Satılan yüzük modellerinin sahip olduğu sertifikalar, yüzüğün dayanabileceği ortam şartları ve diğer tüm detaylar hakkında fikir vermektedir. Yüzüğün sertifikası, yüzükle ilgili yaşayabileceğiniz her türlü soruna karşı yüzüğün garanti kapsamına girmesini sağlayacaktır. Bu sayede normal şartlarda sertifika çerçevesinde dayanabileceği bir ortamda yüzüğün başına herhangi bir şey gelmesi, kararması ya da taşın düşmesi gibi durumlarda sertifikalar çerçevesinde işlem yapılmaktadır. Yüzüğün sahip olduğu sertifika numarası sadece kullanılan malzeme kalitesini değil, aynı zamanda yüzüğün yapısını da etkilemektedir. Sertifika, yüzüğün kesim türü, malzemeleri, kalitesi ve bunlara bağlı olarak değerini belirleyen en temel bilgileri içermektedir. Bu nedenle aldığınız beştaş yüzüğün bir kalite sertifikasına sahip olmasına dikkat etmeniz gereklidir. So CHIC tarafından üretilen tüm beştaş yüzük modellerinde sertifika sistemi kullanılmaktadır. Böylece en güzel anlarınızı unutulmayacak birer anıya dönüştüreceğiniz yüzüklerin hayatınız boyunca yanınızda olmasını sağlayabilirsiniz. 

Yüzük Almadan Önce Parmak Ölçüsünün Alınması

Beştaş yüzük almadan önce, yüzüğü alacağınız kişinin parmak ölçülerini bilmenizde fayda vardır. Ölçüsüz olarak alacağınız yüzüklerin parmağa çok küçük ya da büyük gelmesi gibi durumlarda, yüzüğün değiştirilmesi ya da daraltılması gerekecektir. Parmak ölçüsünü almak bu nedenle yüzüğün rahat kullanılabilmesi için oldukça önemlidir. Parmak ölçüsüne kıyasla daha dar olan yüzükler, parmağa girerken zorluk yaşatabileceği gibi aynı zamanda parmakta sıkışabileceği için kullanılması oldukça risklidir. Bununla birlikte daha büyük yüzükler de parmaktan çok daha kolay çıkar ve aynı zamanda parmak çevresinde daha büyük alan kapladığı için orta parmak ve serçe parmak kenarlarında tahrişlere yol açabilir. Yüzüğü takarken herhangi bir sorunla karşılaşmadan çok daha sorunsuz bir deneyim yaşamak için tam olarak parmak ölçülerinde yüzük seçilmesi gereklidir.

Yüzük almadan önce, parmak ölçüsünün bilinmesi yüzüğün parmağa daha iyi oturmasını sağlayacaktır. Beştaş yüzük almadan önce çeşitli yöntemler ile parmak ölçüsünün alınması bu nedenle oldukça önemlidir. Parmak ölçüsünün alınabilmesi için çeşitli yöntemler bulunurken, her evde bulabileceğiniz çeşitli malzemeler ile ölçü almanız da mümkündür. Günümüzde parmak ölçüsü almak için tercih edebileceğiniz en kolay yöntem, parmak ölçüsünü ip ve cetvel ile almaktır. Parmağınızın etrafına saracağınız bir ip parçasını, parmağı tam sardıktan sonra uçlarından işaretleyerek bu işaretli noktalar arasını cetvel ile ölçmeniz yeterli olacaktır. Parmak ölçüleri milimetre cinsinden ölçülmektedir. Bu nedenle cetvel üzerinde ipin boyu kaç milimetre ise, beştaş yüzük satın alırken bu ölçüyü kullanmanız yeterli olacaktır. Bunun ardından milimetre olarak bulduğunuz parmak çevresi ölçüsünü, yüzük ölçü tablosundan kontrol ederek kendi yüzük ölçünüze ulaşabilirsiniz. Sadece birkaç dakika sürecek bu ölçü alma işlemi sayesinde, kendi parmak ölçünüze ya da sevdiklerinizin tam olarak parmağına oturacak yüzüklere sahip olabilir, ilerleyen dönemlerde yaşayabileceğiniz sorunların önüne geçebilirsiniz. 

Beştaş Yüzüklerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Beştaş yüzükler genellikle evlilik teklifi gibi durumlarda, daha dikkat çekici ve zarif bir alternatif olarak tercih edilmektedir. So CHIC avantajları ile siz de yüzlerce farklı beştaş yüzük modelini bir arada görüntüleyerek sadece birkaç dakika içerisinde sevdiğinizin hayalindeki yüzüğe kavuşması için ilk adımı atabilirsiniz. Birbirinden farklı renk, tasarım ve kesim tarzındaki beştaş yüzükler sayesinde sevdiğinizin en güzel anlarını unutulmaz bir hale çevirebilirsiniz. 

Beştaş yüzüklerin evlilik teklifi gibi alanlarda kullanılması, farklı tarzlar ile desteklenebiliyor. Bu sayede beştaş yüzükler de kendi tasarımından bağımsız bir zarafet sunuyor. Tektaş yüzükler ile birlikte kullanılan beştaş yüzükler daha dikkat çekici bir görünüm sunmaktadır. Beştaş yüzükler genellikle sol elin yüzük parmağına takılmaktadır. Tektaş yüzükler ya da beştaş yüzüklerden daha sade formdaki diğer yüzükler ile aynı parmakta kombinlenebiliyor olması, bu yüzüklerin çok daha efektif kullanılabilmesine de yardımcı oluyor. Bununla birlikte beştaş yüzük modelleri sadece kendi başına da kullanılabiliyor. Böylece tek başına oluşturduğu sade ve zarif görüntü ile dikkatleri üzerine çekebiliyor. 

Beştaş yüzükler genellikle evlilik için kullanılan alyanslara alternatif olarak kullanılmaktadır. Tektaş yüzüklerin yanında kullanılan beştaş yüzükler, parmağın çok daha dikkat çekici görünmesini sağlayarak ihtişamlı bir görüntü oluşmasını sağlıyor. Alyans olarak kullanılan beştaş yüzüklerin yüzlerce farklı modelinin bulunması, kullanacağınız tektaş yüzük ile uyumlu tarzlara da kolaylıkla ulaşabilmenize yardımcı oluyor. Böylece daha önceden tektaş yüzük almış olsanız bile bu yüzükle uyumlu olacak diğer beştaş yüzüklere sahip olabilirsiniz. 

Beştaş Yüzükler Nasıl Saklanmalıdır?

Beştaş yüzük modelleri alan kullanıcıların aklındaki bir diğer soru olarak yüzüklerin nasıl saklanması karşımıza çıkıyor. Her ne kadar kusursuz işçilik ile üretilmiş olsa da beştaş yüzük modelleri de uygun şartlarda saklanmadığı takdirde çizilme ya da pırlanta kısmında kararma gibi sorunlar ile karşılaşılabiliyor. Yüzüklerin saklandığı ortamın mümkün olduğu kadar nem ve rutubetten uzak kalması, yüzüğün çok daha uzun yıllar boyunca sorunsuz şekilde kullanılmasına yardımcı olacaktır. 

Yüzüklerin saklandığı bölgede, farklı bir takının bulunması bu iki takının birbirine sürtmesine ve zamanla çizilmesine neden olacaktır. Aynı kapta saklanan farklı takılardan, beştaş yüzükten daha sert ve dayanıklı yapıda bulunan takılar, yüzüğün çizilmesine neden olacaktır. Yüzüğün hem çizilmesini önlemek hem de ortamın neminden korumak için kendi kutusunda, kumaş arasında saklamak oldukça önemlidir. Uygun saklama koşullarında uzun yıllar boyunca yüzüğü kullanmaya devam edebilirsiniz.

back to top

UYARI!