En Yeni Tasarımları Keşfedin!
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Taş İsmi
Taş Rengi
Materyal Rengi
Fiyata Göre
Taş İsmi
(5)
(2)
(1)
(42)
(2)
Taş Rengi
(36)
(4)
(1)
(1)
(1)
(4)
(1)
Materyal Rengi
(20)
(17)
(10)
Fiyata Göre
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Broş

Kadınlar tarih boyunca her dönemde kendilerini o dönemin modasına entegre etmiş ya da her dönemde o dönemin modasını kendi yaratmayı tercih etmiştir. Çünkü kadınlar ikiye ayrılır. Birincisi modayı takip edenler, diğerleri ise modayı kendisi yaratanlar. Eğer ki modayı kendisi yaratan kadınlardansanız çok farklı çeşitte kıyafeti pek çok takı ile kombin ederek modaya son derece yaratıcı bir şekilde yön verme imkânı da bulabilirsiniz. Kadınların takı merakı ta çocuk yaşlardan başlar dersek yalan olmaz ama biz biraz daha geriye gidecek olursak çok daha eski zamanlardan hatta ilk çağlardan bu yana her kadınların ilgisini çeken bir şey olduğunu söylesek de hiç yanlış bir şey söylemiş olmayız. Çok eski yüzyıllara kadar tarihlenen ve de çok çeşitli ören yerlerinden çıkarılan arkeolojik buluntular da kadınların çok eski tarihlerden bu yana takıya son derece meraklı olduklarının kanıtı olur. Her çağda kadınlar için son derece önemli olan takılar çeşit çeşit ve her dönemde her zevke uygun şekillerde tasarlanmıştır. Yani ilk çağlardan beri her dönemin modası vardır. Günümüzde de kadınlar asla takılardan vazgeçememiş hatta üzerine çok daha güzel ve özel takılar tasarlanmıştır ve tasarlanmaya da devam edecektir. Özellikle Cumhuriyet döneminin ilk yıllarında Türk kadını imajında en çok kullanılan takı modeli olarak tercih edilen broş son derece modern ve son derece asil bir duruş sergilemekte birebirdir. Bununla birlikte broş, kullanımı son derece kolay ve de hemen hemen her tür kıyafete uygun bir takıdır. So CHIC markasında da pek çok yeni tasarım broş çeşidi bulmanız mümkün olacaktır. Broş çeşitlerini görebilmek için So CHIC mağazalarına veya online olarak So CHIC internet sitesinde göz atmanız için sizi bekliyor olacak.

Broş Modelleri

Broş her zaman için asil kadının sembolü olarak bilinir. Çeşitli broş modelleri genel olarak şık, parıltılı taşlara sahip olan son derece şık ve her tür kıyafete uyan broş modelleri bulmak mümkündür. Aslına bakarsanız geçmiş yılların sezon ürünlerinde hep taşlı modellerde ve sadece gece kıyafetleri ya da klasik tarzda giyim tarzı benimsemiş olan kadınlar için dizayn edilmiş taşlı ve son derece parıltılı broş çeşitleri görmek mümkündü ancak son yıllara baktığımız zaman durumun her zamankinden çok daha farklı olduğunu görebiliriz. Broş modelleri artık günümüzde yeni sezonlarda çok daha farklı bir yöne evrilmiş durumdadır. Eskiden çok daha taşlı hatta sade oldukları düşünülse bile yine de illa ki bir şekilde herhangi bir yerinde ufak da olsa parıltıları olan broşlar dizayn edilirdi. Artık yeni sezon modasında çok daha renkli ve günümüz modasını takip eden bir çizgide bunun yanı sıra bir de daha modern ve zamanın popüler imgelerinin de sunulduğu yepyeni tasarım broş modelleri görülmektedir. Her tür kıyafet ile kombin etme şansı bulabileceğiniz broş modelleri bu sebepten dolayı günümüzde klasik kıyafetler dışında her tür kıyafet için kullanım olanağı sunarak çok daha geniş bir kullanım alanına sahip olacak bir hale gelmiştir. Broş denince akla her zaman taşlı tuşlu parıltılı yaka iğneleri gelirken artık çok daha stilize edilmiş ve hiçbir şekilde taş yer almayan belirli formlarda ve daha günlük hayattan ve dönemin kahramanları ya da dönemin sembollerinden ayrıntılar taşıyan desenleri olan broş modelleri akla gelir. Elbette ki her zaman dönemin modası ne olursa olsun tabii ki taşlı ve parıltılı broşlara da ihtiyaç duyulacaktır. Bu nedenle her çeşit broş modeli bulabilmek için So CHIC markasının hemen hemen her şehirde bulunan mağazalarında her tür broş modeli bulmanız mümkün olacaktır. aynı zamanda So CHIC mağazalarının online internet alışveriş sitelerinde her tür broş ve yaka iğnesi modeline ulaşmanız çok kolay olacaktır.

En Şık Broş Modelleri

Her ne kadar broş son derece modern, farklı renkler barındıran, stilize edilmiş ve son derece spor bir çizgide ilerleyen broş modası son yıllarda çok moda olmuş olsa da genel olarak hafızalara kazınan broş modeli taşlı tuşlu parıltılı ve de tabiri caizse kokoş denilen tarzda modellerden oluşur. Eğer ki son derece şık bir davete katılmak durumunda kalmışsanız aşırı derecede şık bir kıyafet giyip o kıyafeti de bir takı ile tamamlamanız gerekecektir. Takı olarak son derece şık bir gece elbisesine taşlı ve o elbisenin hakkını verecek kadar şık ve parıltılı bir broş kullanmanız oldukça şık bir hareket olacaktır. Aynı zamanda katılacağınız davet ya da bir sergi açılışı veya bir film galası, tiyatro gibi hem şık hem de çok abartılı olmamanız gereken herhangi bir akşamüstü kokteyli gibi bir yere gitmek gibi bir durumdaysanız son derece şık olmak için taşlı ve hoş bir broştan yardım alabilirsiniz. Eğer o tarz bir davete katılmanız gerekiyor ise düz sade ve tek parça bir elbiseye başka hiçbir takı takmadan sadece büyük ve oldukça gösterişli bir broş takarak o davette hem çok şık hem de oldukça yerinde bir giyim tarzı benimsemiş ve son derece göz alıcı görünebilirsiniz. Bununla birlikte son derece şık bir gece elbisesine de daha sade ya da o kıyafeti yansıtan ve çok daha şık görünmesini sağlayan bir broş çok uygun olacaktır.

Broş Nasıl Kullanılır?

Şık ve hanımefendi duruşun sembolü olan broş modelleri, artık günümüz modasında her tür giyim tarzını benimsemiş kadınlar için harika bir kullanım alanı oluşturmaktadır. Ayrıca bunun yanı sıra son yıllarda giyim modası son derece farklı boyutlara ulaştığı için broş için artık yaka iğnesi adını vermek de yanlış olacaktır. neden derseniz, klasik bir giyim tarzının artık geçmişte ya da resmi dairelerde kalmış olduğunu ve son derece marjinal ve sıradışı giyim tarzının hemen hemen her kesimden insan tarafından benimsenmiş olduğunu da görmek mümkündür. Hal böyleyken broşun da yaka iğnesi olarak sadece yakaya takılan bir takı olarak kalması beklenemezdi değil mi? Artık günümüzde broş modelleri kıyafetlerin her bölümü için kullanılabilir.

Elbise İle Broş Kullanımı

Tek parça bir elbisenin yakasında yer alan bir broş son derece normal ve klasik bir imaj yaratmanızı sağlar ancak yine de her ne olursa olsun, hangi dönemde yaşarsanız yaşayın asla modası geçmeyecek bir giyim tarzı olarak kalacaktır. Üstelik bu tarz bir broş kullanımı hanımefendi duruşu sergilemenize yardımcı olarak bir ağırlık katacaktır.

Şapka ve Bere ile Broş Kullanımı

Çok düz bir şapka ya da hiçbir şekilde üzerinde bir desen ya da süs bulunmayan bir bereniz var ve siz onu takmaktan sıkıldıysanız onu atmak ya da birine vermek yerine eskiyen ya da yeterince şık olmayan bir şapka ya da bereye çok şık bir broş takarak çok özel ve güzel bir hale getirebilirsiniz. Bu uygulamayı ayakkabı hatta çoraplarınız için bile yapabilirsiniz.back to top

UYARI!