En Yeni Tasarımları Keşfet!
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Ürün Cinsi
Taş İsmi
Tema
Materyal Rengi
Kolye Uzunluğu
Fiyata Göre
Ürün Cinsi
(11)
(26)
(19)
(3)
Taş İsmi
(1)
(6)
(52)
(1)
Tema
(1)
(2)
(1)
Materyal Rengi
(49)
(4)
Kolye Uzunluğu
(23)
(6)
Fiyata Göre
Tema Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Düğünler, hem evlenecek kişiler için hem de onların sevdikleri için eğlencenin, mutluluğu paylaşmanın ve unutulmaz anların bir göstergesidir. Bu anlarda gelin ve damat, hayatlarında bir kere gerçekleşen tören için en şık halleriyle hazırlanmak ve bir ömür boyu bu zamanları mutlulukla hatırlamak isterler. Gelinler, gelinlik seçimlerini yıllarca hayal ettikleri gibi yapabilmek için büyük çaba sarf ederler. Sonunda diledikleri gibi bir gelinlik bulduklarında geri kalan her şeyin çok daha kolay olduğunu düşünseler de durum her zaman öyle olmayabilir. Bir gelinlik ne kadar ihtişamlı olursa olsun onu zarif ve şık gösteren en önemli etken doğru tercih edilen mücevher setleridir. So CHIC, gelinlerin takı seçimini kolaylaştırmak için zarif düğün setlerini tasarlayarak onların beğenisine sunar. Gelinlikle uyumlu görülebilecek takıların her biri için ayrıca tercih yaparak uzun bir sürece ihtiyaç kalmaz. Düğün stresine bir de takı seçimi eklenmediği için gelinler çok daha keyifle düğün takı setlerini seçebilirler. Takı seti seçmek, günlük hayatta yapılan seçimlere göre çok daha zorlu ve uzun bir süreçtir. Bu sürecin sağlıklı ve rahat bir şekilde gerçekleşmesi için çeşitliliğin fazla olması ve güncel modaya uygun tasarımların incelenmesi, büyük kolaylık sağlar.

Düğün Seti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gelinlikle ve düğün konseptiyle uyumlu düğün seti seçmek, her zaman kolay olmayabilir. Gelinlerin ve ailelerinin seçim yaparken oldukça dikkatli olması ve her ayrıntıyı özenle dikkate alması gerekir. Her şeyden önce seçilen kolyenin, gelinliğin yaka modeliyle uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Gelinlik ile uyumsuz duran kolyeler, karışık ve fazla bir görüntüye yol açabilir. So CHIC’in kolye modelleri arasından kendi gelinliğinize uyumlu kolyeleri seçerek bu gibi olumsuz durumlardan kaçınmanız mümkündür. Göğüs kupu aşağıda olan gelinlikler için daha kalın ve büyük taşlı modeller tercih edilirken omuz askılı gelinlikler için ince ve minimal düğün setleri idealdir. Uzun kollu ve boyun detaylı gelinlik modelleri tercih edildiğinde daha minimal modellere yönelmek gerekebilir.

Düğün Takı Setleri Hangi Stil ve Tasarımlarda Bulunabilir?

Düğün takı setlerinin hangi stil ve tasarımlardan tercih edileceği her şeyden önce gelinin kararı olmalıdır. So CHIC, gelinlere tercih aşamasında büyük kolaylık sağlar. Her gelinin düğünü kendine özeldir ve bu nedenle elbette ki istenen modelde ve stilde tasarımlar tercih edilebilir. Bazı durumlarda ise gelinler klasikten şaşmak istemez ve düğün takı setlerinin klasik tasarımlarına yönelmek isteyebilirler. Bu durumda gelinliğin en nadide tamamlayıcısı olarak görülen kolye modelleri stil ve tasarımları ön plana çıkar. Düğün takı setleri, baget kolyeler ve onlarla uyumlu bileklik ve küpelerden oluşabilir. Buna ek olarak tamamen pırlanta ile bezenmiş modeller olabileceği gibi daha sade bir görünüm elde etmek isteyen gelinler için inci tasarımlar da tercih edilebilir. Düğünlerin simgesi olan beyazın bütünlüğü ise en güzel beyaz altın kaplama ile sağlanabilir.

Nasıl Düğün Seti Seçilmelidir: İpuçları ve Öneriler Nelerdir?

Düğün seti seçerken bilinçli olmak ve doğru seçimler yapmak hem gelinin mutlu olmasını sağlar hem de bir ömür boyu saklanacak fotoğrafların estetik görünümüne büyük katkıda bulunur. Bu nedenle evlilik telaşı içerisinde olan gelinlerin en çok ihtiyacı olan şeylerden bir tanesi de düğün seti seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğine dair ipuçları ve önerilerdir. Düğün seti seçerken gelinliğin modeline ek olarak kullanılacak saç stili de önem taşır. Saçların toplu olduğu kombinler için daha gösterişli takılar tercih edilirken salaş ve daha doğal saç stillerinde ince ve zarif takılar tercih edilir. Gelinliğin kol tasarımı da düğün seti seçimini belirleyen bir diğer etkendir. Uzun kollu ya da kollarında desen detayları olan gelinliklere set seçerken bu set içerisinde yer alan bileklik modelleri dikkatle incelenmelidir. Fazla ağır ve gösterişli bileklikler, gelinliğin asaletini arka plana atabilir. Uzun kollu gelinlik tercihlerinde set içerisinde bileklik yerine yüzüğe yer verilerek bu durum ortadan kaldırılabilir. Kol süslemeli modeller için de ince ve zarif taşlarla kaplanmış bileklikler tercih edilebilir.

Düğün Takı Setleri Arasında Hangi Tasarım Trendleri Var?

Düğünlerde gerçekleştirilen eylemler yıllardır kültürümüzle bizlere aktarılsa da zaman geçtikçe gelinler, günümüzün modasına düğünlerinde de ayak uydurmak isteyebilirler. Bu noktada kendi düğünlerinin zamanında hangi takı seti tasarımlarının trend olduğunu bilmek ve tercihlerini buna göre yapmak isterler. Trend tasarımlar hem gelinin modaya dair vizyonunu gösterir hem de bütün beğenileri üzerine toplar.

Son zamanların düğün takı setleri arasında trend olan tasarım hiç şüphesiz dizili taşlarla kaplanmış rodyum kaplama modelleridir. Önceleri kolye ve küpelerde toplanan ilginin şu anda bilekliklerde toplandığı fark edilir. Gelinler de kolye ve küpe seçimleri arasına taşlarla bir hareketlilik katmak isteyerek bileklik modeli trendlerine uyum sağlarlar. Buna ek olarak her zaman sadelikten yana olan gelinler de vardır. Bu gelinler için tasarım trendleri, inci küpe ve kolyeler ya da ince zincirli modeller olabilir.

Düğün Seti Nasıl Korunur ve Saklanır?

Düğün setleri çoğu zaman tek bir gün içinmiş gibi düşünülür ve yalnızca o gün kullanılmak için alınır. O anın özelliğini saklayabilmek için çoğu gelin, takılarını başka günler kullanmak istemez ve hatıra olarak saklamayı tercih eder. Takı setlerinin her bir parçası oldukça özel olsa da küpe modelleri özellikle nesilden nesile hediye edilen önemli yadigar parçalar olarak değerlendirilir. Hepimiz zaman zaman annelerimizin sakladığı küpelere denk geliriz ve bunların anneannelerimizden kalan düğün küpeleri olduğunu duyarız, bunlar sonrasında torunlara kadar aktarılan özel ve anlamlı parçalar haline gelir. So CHIC, zamansız ve eşsiz tasarımları ile düğün setlerinin uzun yıllar korunmasını ve saklanmasını sağlayabilecek üretimleri ile öne çıkar.


Yadigar niteliği taşıyabilecek düğün setinin nasıl korunacağı ve saklanacağı da önemli bir mesele haline gelir. Düğün setlerinin uzun süre korunabilmesi için nemli ve tozlu ortamlardan uzak tutulması gerekir. Takılar ne kadar kaliteli olursa olsunlar, nem ve tozla karşılaştıklarında oksitlenme, matlaşma gibi problemlerle karşı karşıya kalabilirler. Takı setlerini, kendi kutularında korumak da onların yıpranması ya da herhangi bir maddeyle temasını engellemesi bakımından önemlidir. Doğru şekilde muhafaza edildiğinde düğün setleri uzun yıllar rahatlıkla saklanabilir.

Düğün Seti Fiyatları Nedir?

So CHIC küpe modellerinin web sitesinde incelenmesinin ardından gelinler, düğün setlerinde yer almasını istedikleri küpeleri seçerler. Bu küpeler, düğün setlerine dahil edildiğinde ya da istenen küpelerin düğün seti içerisinde yer alması durumunda düğün seti fiyatlarının nasıl olacağını da merak ederler. Yeni evlenecek çiftlerin büyük bütçelere sahip olmaması nedeniyle düğün seti fiyatlarının onlara uygun olup olmaması oldukça önemlidir. Bu noktada, set fiyatlarının, takıların tek başına alındığı zamanki fiyatlarına oranla çok daha uygun olduğu söylenebilir. So CHIC, birbirinden çeşitli ve uyumlu düğün seti fiyatlarıyla gelinlerin hayallerindeki düğünleri gerçekleştirmelerini sağlar. Siz de özenle tasarlanmış modellere göz atarak şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

back to top

UYARI!