Yaz İndirimi Sepette Net %15 İndirim!

Gerdanlık

(64 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Taş İsmi
Tema
Taş Rengi
Koleksiyon
Materyal Rengi
Kolye Uzunluğu
Fiyata Göre
Taş İsmi
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(2)
(4)
(51)
(1)
Tema
(1)
(1)
(5)
Taş Rengi
(40)
(1)
(3)
(3)
(4)
(9)
Koleksiyon
(1)
(4)
Materyal Rengi
(55)
(5)
Kolye Uzunluğu
(1)
(2)
(1)
(2)
(2)
(36)
(1)
(3)
(2)
(11)
(1)
(1)
(2)
(1)
(1)
(1)
Fiyata Göre
Tema Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Gerdanlık

So CHIC markasının çok farklı ürünler için tasarladığı çok fazla tasarım harikası takı ve aksesuar So CHIC yeni sezon kataloglarında yer alır. Takı ve aksesuarlar kadınlar için son derece büyük bir öneme sahiptir. Günümüzde gece ve gündüz olarak ikiye ayrılan takı çeşitleri artık bu ayrıma ihtiyaç duymadan kullanılmaya başlanmıştır. Elbette gece ve gündüz için ayrı ayrı takacağınız farklı takılar vardır ancak çeşit bazında düşünüldüğü zaman farklı ürünlerin de farklı zamanlarda kullanıldığını görmek mümkün olacaktır. Mesela gerdanlık takmak eski zamanlarda sadece gece kıyafetleri için kullanılan bir takı çeşidi olurken en son dizayn edilen yeni sezon gerdanlık tasarımları daha sade modelleri de içerisinde barındırmak sureti ile artık gündüz kıyafetleri ile de kullanımı olan bir takı haline gelmiştir.

Gerdanlık Nedir?

Kadınların kullandığı ve boyun bölgesini tamamen saran kolyeden daha kalın ve çok daha şatafatlı bir görünüme sahip olan kolye türünde takılara gerdanlık denir. Aslına bakarsanız gerdanlık modelleri son derece köklü bir geçmişe dayanmaktadır. Geçmiş yıllarda hatta ilk çağlarda bile kullanıldığı bilinen gerdanlıklar eski çağlardan kalma ören yerlerinde bulunan arkeolojik eserlerde bile karşılaştığımız gerdanlık modelleri bize bu gerdanlıkların çok eski bir tarihe kadar uzandığı konusunda bizlere bilgi verir. Günümüzde son derece kullanım alanı geniş bir hale gelmiş olan gerdanlıkların çok farklı çeşitlerde stilize edilmiş yeni sezon dizayn edilmesi de kaçınılmaz bir hale gelmiş durumdadır elbette.

Gerdanlık Modelleri

Kıyafet seçiminiz son derece önemlidir ancak o kıyafetin de tüm güzelliklerini ortaya çıkaracak olan en önemli şeyler takı ve aksesuar çeşitleri olacaktır. Takı ve aksesuarlar çok farklı tasarımlar içerisinde yer alır. Gerdanlık modelleri için So CHIC yeni sezon katalogu ve So CHIC mağazaları ve internet sitelerinde bulma şansınız vardır. Genel olarak gerdanlık modelleri son derece ışıltılı ve şatafatlı olarak bilinir. Her kıyafetin tamamlayıcısı olarak bilinen takı ve aksesuarlar içerisinde en çok gerdanlık modellerini tercih ediyorsanız ve günlük kıyafetler ile gerdanlık takılması konusunda da kararsız kalmışsanız çok daha sadece ama son derece de şık gerdanlık modellerine göz atmak bu konuda size son derece yardımcı olacaktır. Gece kıyafetleri ile de yeni sezonda ışıl ışıl parlayan gerdanlık modelleri ve gece kıyafetlerinizin rengine uygun taşları bulunan gerdanlıklar son derece şık bir görünüm elde etmenize olanak sağlayacaktır.

Gece Kıyafetlerinde Gerdanlık Kullanımı

So CHIC markasına ait birbirinden şık takı tasarım modelleri içerisinde en göz alıcı parçalar elbette ki gerdanlık modelleri olur. Kolye tasarımları da son derece şık ve parlak tasarımlar ile süslü son derece göz alıcı kolye modelleri dizayn edilse de gerdanlık her zaman için çok daha fazla göz dolduran ve gece kıyafetlerine son derece uyum sağlayan ve gece kıyafetlerinin ağırlığını tam olarak taşıyabilen bir takı çeşididir. Pek çok gece kıyafeti için gerdanlık kullanmak son derece doğru ve son derece şık bir karar olacaktır. Giymeye karar verdiğiniz gece kıyafeti ile en çok uyum sağlayacak olan gerdanlığınızın rengini o kıyafet ile uyum sağlayacak bir renk ile birlikte kullanmanız da çok önemli olacaktır. Genel olarak insanlar renk konusunda çok yanlış bilgiler üretmektedir. Örnek verecek olursak renk uyumu konusunda en çok yanlış bilinen şeylerden biride giyeceğiniz gece kıyafeti ile aynı renkte bir gerdanlık takma fikri olacaktır. Gece kıyafetinizin rengi ile aynı renkte bir takı takmak son derece yanlış bir düşünce olacaktır. Eğer ki pudra rengi gibi daha soluk renkte bir gece kıyafeti giymeye karar vermişseniz bu kıyafeti kesinlikle yine aynı şekilde pudra rengi bir takı ile tamamlamaya çalışırsanız bu oldukça büyük bir hata olur. Çünkü pudra rengi bir gece kıyafetine yine pudra rengi bir gerdanlık takmak tamamen, tepeden tırnağa soluk ve son derece silik bir görünüm elde etmenizi sağlar. E peki, şimdi pudra rengi mükemmel bir gece kıyafeti ile ne renkte bir gerdanlık takmak doğru olacak acaba diye düşündüğünüzü duyar gibiyim. Elbette ki bunun cevabı kesinlikle beyaz olacaktır. Beyaz altın her zaman için pudra rengine muhteşem bir uyum sağlayan bir takı modeli olacaktır. Gerdanlık modelleri içerisinde daha çok üzerinde zirkon taşların yer aldığı tasarımlar çok göz alıcı ve de en çok tercih edilen gerdanlık modelleri arasında yer alır. renkli bir gerdanlık takmak gibi bir düşünceniz var ise ve klasik modellerden çok sıkılıp daha farklı gerdanlık modelleri arama yoluna gitmişseniz zümrüt yeşili ya da bordo rengi taşları olan gerdanlık modellerini de tercih edebilirsiniz. Çünkü zümrüt yeşili ve bordo rengi her zaman için gece kıyafetlerinde harika bir etkiye sahip olur ve gece kıyafetlerinizin ışıltısına ışıltı katar. Özel olarak açık ten rengi olan kadınlar için bordo rengi taşlardan oluşan gerdanlık modelleri son derece güzel ve göz alıcı olacaktır. Bunun yanı sıra zümrüt yeşili de esmer kadınların güzelliğini yansıtacak mükemmel bir renk seçeneği olacaktır.

Günlük Kıyafetlerde Gerdanlık Kullanımı

İlla ki gece kıyafetleri ile gerdanlık kullanmak gerekir diye bir şey yoktur. Olmamalıdır da… Elbette ki günlük hayatınızda da son derece şık görünmek amacı ile ışıltılı takılar da takabilirsiniz. Eğer ki giyeceğiniz günlük kıyafet çok ışıltılı, payetli bir kıyafet değilse, son derece düz bir kıyafet ise bunu güzel bir bileklik modeli ve gerdanlık ile kombin edebilirsiniz. Aslına bakarsanız gerdanlık denildiği zaman aklınıza ilk önce her zaman için ışıltılı parıltılı modellerin gelmesi de bugüne kadar gerdanlıkların her zaman gece kıyafetleri ile birlikte kullanılmasının herkes tarafından alışılmış bir şey oluşu ile ilgilidir. Bu düşüncenin tamamen değişeceğini de So CHIC marka kataloglarından ya da hemen hemen her alışveriş merkezinde bulunan So CHIC mağazalarından görebileceğiniz yeni sezonda dizayn edilmiş olan gerdanlık modellerine göz atarak anlamanız mümkün olacaktır. So CHIC kırlangıç gerdanlık modeli ve benzeri, ince ve gümüş ya da rose altın kaplama renkleri ile pek çok gerdanlık modelleri günlük kıyafetler ile kombin edebilir ve günlük hayatınızda da aşırıya kaçmamış olarak mükemmel bir şıklığı elde etmiş olabilirsiniz.

Gerdanlık Seçimi Neye Göre Yapılmalıdır?

Her kıyafet için önemli olan, takıların kendisine uyum sağlamasıdır. Bir elbiseyi giymeye karar verdiğiniz zaman hemen ona uygun ne takı takabilirim diye düşünmeye başlarsınız. Taktığınız takılar elbette ki kıyafetlerinizi tamamlamanız için son derece önemli parçalardır. En çok kullanmaktan zevk aldığınız takı modeli gerdanlık ise bu gerdanlığı seçmek de son derece büyük bir öneme sahiptir. Gerdanlık için kıyafetinizin kupuna, modeline ve rengine uyum sağlayabilecek bir şekilde renk ve model seçimi yapmanız gerekir. Üstelik sadece kıyafetiniz için de değil aynı zamanda çanta ve ayakkabı seçiminiz de bu konuda en az kıyafetiniz kadar büyük bir öneme sahiptir. Giydiğiniz kıyafetin yanı sıra o kıyafete uyum sağlayacak olan bir çanta ve o çantanı rengi çok önemlidir.

Altın Kaplama Gerdanlık Modelleri

Altın kaplama gerdanlık modelleri son zamanların en popüler takı seçeneklerinden biridir. Hem klasik hem de modern stilleriyle her yaşa ve zevke hitap etmeyi başarır. Altın kaplama gerdanlık, şık ve göz alıcı bir görünüm sağlayarak herhangi bir kıyafete mükemmel bir tamamlayıcıdır. Beyaz altın kaplama gerdanlık modelleri, farklı uzunluklarda ve kalınlıklarda tasarlanabilir. Kısa bir altın kaplama gerdanlık, gündelik giyim için mükemmeldir ve uzun bir gerdanlık, özel etkinlikler için idealdir. Farklı şekil ve boyutlarda altın kaplama gerdanlık modelleri de bulunmaktadır. Bazıları minimalist tasarımlar iken bazıları taşlarla veya diğer süslemelerle dekore edilmiştir. Eğer siz de şık ve gösterişli bir takı arayışındaysanız, altın kaplama gerdanlık modelleri tam size göre! Sitemizdeki kolye modelleri ve gerdanlık modellerini kombinleyerek sizin için en uygun olanını seçip tarzınıza yeni bir soluk getirebilirsiniz.

Gümüş Gerdanlık Modelleri

Gümüş gerdanlık modelleri, her zaman şık ve zarif bir görünüm için tercih edilen takılar arasında yer alır. Gümüşün kendine özgü doğal parlaklığı, her tarza uygun farklı tasarımlarla birleşerek muhteşem bir etki yaratmayı başarır. Gümüş gerdanlık modelleri, ince işçilikle yapılmış gösterişli tasarımlar kadar, daha minimal ve sade formlara sahip modellerle de karşınıza çıkabilir. Bu sebeple, her tarza uygun bir gümüş gerdanlık modeli bulmak çoğu zaman mümkündür. Gümüş gerdanlık modelleri, özellikle zarif bir akşam elbisesi veya düğün kıyafeti gibi özel bir günlerde kullanılmak için tercih edilebilir. Bunun yanı sıra, günlük hayatta daha sade modeller tercih ederek her zaman şık bir görünüm elde etmenin sırrını çözebilirsiniz. Soğuk renkleriyle her mevsime uygun olan gümüş gerdanlık modelleri, takı koleksiyonunuzun olmazsa olmazlarından biri olabilir. Kendinize ya da sevdiklerinize özel bir hediyelik kolye arıyorsanız, şık ve özel tasarımlı gümüş gerdanlık modeli seçerek her daim beğeni toplayabilirsiniz.

Gerdanlık Fiyatları

Gerdanlık fiyatları, kalitesi ve tasarımına göre farklılık gösteren bir takı türleri arasında yer alır. Bu nedenle, gerdanlık almadan önce birden fazla faktörü göz önünde bulundurabilirsiniz. Gerdanlık fiyatları, malzeme, işçilik ve tasarım gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Altın veya gümüş gibi değerli metallerden yapılan gerdanlıklar daha yüksek fiyatlarla satılabilir. Fiyat konusunda bir diğer önemli faktör ise gerdanlık tasarımıdır. Daha karmaşık ve özgün tasarımlar, daha yüksek fiyatlara sahip olabilirler. Basit ve klasik tasarımlar ise genellikle daha uygun fiyatlı olabilir. Sonuç olarak, gerdanlık fiyatları oldukça geniş bir aralığa sahip olabilir. Ancak, kişisel zevk ve bütçenize uygun bir gerdanlık seçmek için, malzeme, tasarım ve fiyat gibi faktörleri dikkate alarak karar verebilirsiniz.

back to top

UYARI!