1.Ürüne %10 - 2.Ürüne %30 İndirim!

İnci Küpeler

(39 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Taş İsmi
Tema
Taş Rengi
Koleksiyon
Materyal Rengi
Fiyata Göre
Taş İsmi
(1)
(37)
(13)
Tema
(2)
(1)
(3)
Taş Rengi
(38)
(1)
Koleksiyon
(3)
(2)
Materyal Rengi
(9)
(4)
(17)
(3)
(5)
Fiyata Göre
Tema Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Denizlerin derinliklerinden gelen bir zarafete sahip olan inciler dünyadaki en kıymetli taşlar arasında yer almaktadır. Denizde bulunan yumuşaklar tarafından doğal yollarla meydana gelen inciler estetik bir yapıya sahiptir. Bulunması ve çıkarılması zorlu bir süreç gerektiren ve oldukça değerli olan inciler genellikle sedef rengine sahiptir. Zarif bir görünüme sahiptir ve bu zarifliğini yer aldığı takılar ile kullanıcılarına da aktarmaktadır. 

Çok eski dönemlerden beri kullanılan inciler günümüzde de popülerliğini sürdürmekte ve özellikle kadınların severek kullandığı takılar arasında yerini almaktadır. İnci ile farklı değerli madenlerin birleşimi farklı ve benzersiz tasarımları ile son yıllarda kadınların gözdesi olmaya devam etmektedir. Şıklığı ve sadeliği seven kadınların sıklıkla tercihi olan doğal inci küpe beyaz tonlarındaki gelinlik modelleri ile de muazzam bir uyum sağladığı ve benzersiz bir güzellik oluşturduğu için evlenecek olan kadınların vazgeçilmez takıları arasındadır. 

Kadınların severek kullandığı halka küpe ve sallantılı küpe modelleri ile beraber inci takılar sadece özel günlerde değil, gündelik hayatta da sıklıkla tercih edilmektedir. En çok kullanılan inci takılar arasında ön plana çıkan küçük inci küpe; zarif ve şık duruşu, estetik yapısı ve parlak görünümü ile kadınların şıklığına büyük katkı sağlamaktadır. Birçok kıyafet ile kombin edilebilecek inci küpeler sayesinde tarzınızı ve zarafetinizi kolaylıkla öne çıkarabilirsiniz. 

İnci küpelerinizi kendi şıklığınızı yansıtmak için kullanabileceğiniz gibi özellikle yuvarlak inci küpelerin sunduğu zarif görünümü ile sevdiklerinize hediye olarak da alabilirsiniz.  

İnci Küpe Modelleri

Gerçek inci küpe; doğallığı ve zarafeti sevenlerinin beğenisine sunulmaktadır. Ana rengi sedef olan inci; beyaz, sarı ve rose rengi takılar ile de muhteşem bir ahenk sağlamaktadır. İnci küpe modelleri arasında kadınların dikkatini çeken ve beğenisini toplayan diğer inci renkleri ise; siyah ve laciverttir. Koyu renkler ile daha açık tonlardaki renklerin muhteşem uyumu ile şık kombinler yaratabilirsiniz. Yine kadınları anlatan ve pek çok kişi tarafından beğenilerek kullanılan pembe renge sahip inci küpeler aksesuarlarınızın vazgeçilmez parçalarından biri olabilir. 

İnci Küpe Neyi Simgeler?

İstiridyenin kabukları arasında tek başına büyüyen ve benzersiz bir güzelliğe sahip olan inciler, güçlü görünümleri ile huzur veren bir yapıya sahiptir. Azmin ve gücün simgesi olmayı da başaran bu zarif taşı her anınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Şık görüntünüzün ve tarzınızın vazgeçilmez aksesuarı olan büyük inci küpe, farklı renkler ile buluşturan birbirinden farklı modelleri bulunmaktadır. İnci taşı; sadece küpelerde değil, kolye, bileklik ve yüzüklerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Sizlerde inci kullanmayı seviyor ve kendi zarafetinizi bu taşın güzelliği ile zenginleştirmek istiyorsanız küpelerinizi diğer takı çeşitleri ile set olarak da tamamlayabilirsiniz. Takı firmalarının her tarza uyum sağlayacak şekilde üretilen inci küpe modellerini tarzınıza göre seçebilirsiniz. Modern, klasik, spor vb. stillere uygun birçok ürün çeşidi bulunan inci küpeler, yalın ve kusursuz görünüme sahip olmanıza yardımcı olabilecek aksesuarlardan biridir. 

İnci Küpe Nasıl Kombinlenir?

İnci küpeler, birçok kişi tarafından günlük olarak da sevilerek kullanılmaktadır. Özellikle ofis içerisinde çalışan kadınların genellikle tercih ettiği ve şık kombinler oluşturduğu takılardan biridir. 

Özel günlerinizde ise; şık duruşu ve göz dolduran güzelliği ile görünümünüzü kuvvetlendirmek için tasarım inci küpeler tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda özel davet ya da gecelerde oldukça asil bir görünüm sergileyen siyah ve lacivert renkteki inci küpelerinizi, kıyafetiniz ile sağladığı uyumu da göz önünde bulundurarak kullanabilirsiniz. İncili halka küpe de oldukça dikkat çekici duracak ve şıklığınıza farklı bir hava katacaktır.

Pembe rengi zariflikle birleştiren sallantılı inci küpe tercih ederek oldukça hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Pembe renkli inci küpelerinizi daha gösterişli bir hale getirmek için ise başka kıymetli taşlarla birlikte kullanılan modelleri tercih edebilirsiniz. Uzun inci küpe ile tarzınıza farklı bir dokunuş yaparak tüm gözleri üzerinize çevirebilirsiniz. Asla modası geçmeyen ve diğerine nazaran daha gösterişli olan barok inci küpe ile göz kamaştıracaksınız.

İnci Küpe Bakımı Nasıl Yapılır?

Denizin derinliklerinde doğal yollarla meydana gelen ancak uzun bir süreçten geçen inci taşı sert bir yapıya sahip olmasına karşın zamanla eskiyip aşınabilir. Bu durum parlaklığını kaybetmesine ve mat bir görümüne bürünmesine sebep olabilir. Bu yüzden inci küpelerinizin bakımını ve temizliğini düzenli bir şekilde yapmalısınız. Temizlik esnasında aşındırmaya sebep olabilecek ürünler ya da kimyasal maddeler kullanmaktan kesinlikle kaçınmalısınız. Aksi durumda inci taşına istemeden de olsa geri dönüşü mümkün olmayan zararlar verebilirsiniz. Bu nedenle inci küpenizin matlaştığını düşünüyor ve daha parlak görünmesini istiyorsanız nemli ve sert olmayan bir bezden yardım alabilir ve düzenli şekilde silerek temizliğini yapabilirsiniz. Mat görünümü dışında farklı bir bakım gerektiğini düşünüyorsanız usta ve işini bilen birinden yardım isteyebilirsiniz. 

İnci Küpe Tasarımları

Albenisi yüksek olan ve değerli madenlerle ile birleşerek dizayn edilen inci küpeler birçok kadının beğenisini kazanmaktadır. İnci küpe alırken incinin gerçekliğinin yanı sıra değerli madenin ayar derecesi de göz önünde bulundurulmalıdır. Dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli nokta ise; işçiliktir. İnci küpenizi inci bileklik modellerinden biriyle kombinleyerek şıklığınıza şıklık katabilirsiniz.  

Gümüş İnci Küpe

Her dönemde tercih edilebilecek gümüş inci küpeler, modern ve sade tasarımlardan daha görkemli tasarımlara kadar pek çok ürün seçeneğine sahiptir. Gümüş inci küpeleri günlük tarzınızın yanı sıra önemli davet ve gecelerde de tercih edebilirsiniz. Gümüş inci küpe modeline uygun inci kolye ile göz kamaştırıcı bir kombin yapabilirsiniz. Gümüş inci küpe modellerinden birini anneler günü hediyesi olarak da düşünebilirsiniz. 

Gümüş inci küpelerde genellikle tercih edilen ve oldukça kıymetli bir maden olan gümüş de çeşitlilik göstermektedir. Gümüş inci küpenin ayar derecesi, kaplama esnasında ne kadar gümüş bulunduğu ile doğru orantılıdır. 

İnci Küpe Fiyatları

İnci küpe fiyatları modeline ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. 1 gram ile 30 gram arasında değişkenlik gösteren incili takılar içerisinde yerini alan incili küpelerde en fazla seçileni 1 gramlık olan modellerdir. Kıymetli ürünler ile dizayn edilerek kullanıcıların beğenisine sunulan inci küpeler; farklılık göstermektedir. İnci küpelerin fiyatlarını belirleyen kıstaslar arasında birçok değer bulunmaktadır. 

İnci küpelerde fiyatı etkileyen bir diğer unsur ise içerdiği işçiliktir. Bazı tasarımlarda işçilik değeri fazla olabilmektedir ki bu da fiyat değişikliğine sebep olmaktadır. İnci küpe kullanmak istiyorsanız ve maliyet açısından uygunluk sağlasın istiyorsanız daha yalın bir tasarıma sahip olan ve ayar seviyesi daha az olan değerli maden kullanılarak dizayn edilen modelleri tercih edebilirsiniz. Alacağınız inci küpenizi uzun yıllar severek kullanmak istiyorsanız, takınızda bulunan incinin doğal olup olmadığını kontrol ederek satın almanız doğru bir karar olacaktır. 

 

 

back to top

UYARI!