En Yeni Tasarımları Keşfedin!

Yakut Renkli Yüzük

(18 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Taş İsmi
Taş Rengi
Koleksiyon
Materyal Rengi
Fiyata Göre
Taş İsmi
(13)
(1)
(1)
(4)
Taş Rengi
(13)
(5)
(1)
(1)
Koleksiyon
(1)
(14)
Materyal Rengi
(17)
(2)
Fiyata Göre
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Değerli taşların efendisi denilen yakut; yeraltının derin katmanlarında 2050 derecenin üstünde bir sıcaklık ve basınç altında oluşabilen, içerisinde yüksek oranda alüminyum da barındıran kırmızının ve morun çeşitli tonlarında oldukça güzel ve etkileyici değerli bir taştır. Elmastan sonra 9,0 mohs sertlik derecesi ile bilinen en sert taş olan yakut, dayanıklılığının yanında diğer değerli taşlara göre daha da saydamdır. Elmas ve yakut gibi değerli madenlerden yapılan takılar modelleri kadar yüksek fiyatlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Taşındaki bordo, kırmızı, pembe tonlarıyla takılara benzersiz bir şıklık katan yakut renginden esinlenen So CHIC, yakut renkli yüzük koleksiyonuyla yakut şıklığını tüm kullanıcılarına sunuyor. Tasarım yüzük modelleri arasında renkleri ve modelleri ile dikkatleri üzerine çeken yakut renkli yüzük modellerini görmeden geçmeyin. 

Yakut Taşı Neyi Simgeler?

Yakut benzersiz rengini içerisindeki krom elementinden alır, kromun oranı arttıkça rengi daha koyulaşmaya başlar. Doğada genelde kırmızı ve tonlarında bulunan yakut, bazen de pembe ve kahverengimsi bir kırmızı tonlarında olabilir. Değişik renk skalası içinde olsa da yakut denince akla ilk kan kırmızısı rengi gelir. Zaten içlerinde en değerli olanı da budur. Doğal ışıltısı ile etkili bir parlaklık sağlaması ve doğada çok nadir bulunmasıyla beraber birçok farklı özelliği olduğundan en değerli ve en pahalı taşlardan biridir. Aşk taşı diye de isim verilen yakut taşının, kırmızı renginden ötürü aşkı ve tutkuyu temsil ettiği düşünülür.  Aynı zamanda ender bulunuşundan ve zarif etkileyici yapısından dolayı da asil ve saygın bir taş olarak kabul görür. Bu özelliği ile Sevgililer Günü hediyesi için benzersiz bir tercih olacaktır. Üstelik So CHIC’in yakut renkli yüzük koleksiyonu sayesinde bütçeniz sarsılmadan aşk dolu bir yüzük satın alabilirsiniz. 

Tarih boyunca kraliyet ailelerinin takı ve mücevher seçiminde temsil ettiği duygularla pozitif etkiler yarattığı düşünüldüğünden en gözde taş olarak kullanılmıştır. Yıllar içinde hediyelik yüzük tercihleri arasında popülaritesini korumuştur. Bu özelliğinden dolayı sadece mücevher olarak değil, birçok aksesuarda da yakut taşına sıklıkla yer verildiğini görüyoruz. Tarih sahnesinde kılıçlarda, kamalarda, silahlarda, kalkanlarda, ibrik ve sürahilerde yakut taşı ile bezenmiş objelere rastlamak mümkündür. Topkapı Sarayını ziyaret ettiğimizde gösterişe ve şatafata düşkünlüğü ile bilinen Osmanlı padişah ve sultanlarının da koleksiyonlarında, yakut taşının diğer değerli taşlarla birlikte geniş bir yer tuttuğunu görüyoruz.

Kan taşı olarak da anılan yakut taşının insan sağlığına da bir sürü olumlu etkisi olduğuna inanılır. İnsanların bağışıklık sistemine iyi gelir, hamilelerin ağrılarına iyi gelir, kan dolaşımını düzenler, vücudun bazı organları böbrek, dalak ve üreme organları için faydalıdır. Hatta çok eski tarihlerde veba ve zehirlenmeler de kullanılmıştır. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayatı olsun isteyen birçok kişi, yararlarından dolayı yakut taşına takılarında yer vermiştir.

Yakut taşı en çok Amerika ve Avrupa’da çıkarılmasına rağmen anavatanı Hindistan ve Güneydoğu Asya’dır, maalesef ki ülkemizde yakut taşı bulunmamaktadır. Diğer ülkelerden ithalat yaptığımız yakut taşını aksesuar ve süs eşyası yapımında kullanırız. Göz alıcı ışıltısı ve parlak yapısıyla aksesuar yapımında ilk tercih edilenlerden olan yakut taşı, dünyada nadir bulunduğu için insanları laboratuvar ortamında sentetik olarak üretime zorlamıştır. Çok yüksek bir sıcaklık olan 2050 derecede eriyebilen yakut taşını laboratuvar ortamında üretmek de çok meşakkatli olduğundan, ciddi bütçeler ayırmak gerekmektedir. Sentetik yakut taşı en çok Amerika ve Çin’de üretilmektedir.

Günümüzde şans, saygınlık, mutluluk ve aşk gibi anlamlar içeren yakut taşlı yüzükler ince işçilik içeren modern ve farklı tasarımlarıyla büyük bir ilgi uyandırmaktadırlar. Özellikle sevgililer günü gibi gündemin aşk olduğu özel günlerde, kadınlara hissedilen duyguların bir ifadesi olarak yakut taşlı yüzük hediye etmek, yakutun aşk taşı olarak bilinmesiyle onu diğer değerli taşlardan ayrı bir yerde konumlandırır. Ve tabiki evlilik tekliflerinde de tek taş olarak umudu ve şansı sembolize eden yakut yüzükler, bir diğer tek taş deyince ilk akla gelen pırlanta taşlı yüzük ile kıyasıya yarışır. Bu değerli ve nadir bulunan taşlarla, parlaklıklarının ve ışıltılarının yanında zarif ve asil dokunuşlarla tasarlanan yüzükler, özel günlerinizin unutulmaz olmasına katkıda bulunur.

Yakut Yüzük Modelleri

Eşsiz parıltısıyla büyük beğeni odağı olan yakut taşının en kıymetli ve nitelikli olanları, özellikle altın ve pırlanta ile kullanılarak farklı dokularda mükemmel bir estetik yakalanmaktadır. Zamana karşı koyan dayanıklı yapısı ve büyüleyici güzelliği ile yakut taşları küpeden kolyeye, tespihten bilekliğe, broştan yüzüğe kadar birçok takının tasarımında kullanılmaktadır. Yakut renkli yüzük alırken, tarzınıza en uygun olanı seçmelisiniz. Yakut renkli baget kesim yakut yüzük modelleri de son yılların öne çıkan modelleri arasında yerini almaktadır. 

Tek taş yakut yüzük denilen adından da anlaşılacağı üzere tek bir yakut taşından esinlenerek yapılan yüzükler, sadelikleri ile göz kamaştırırken, tamtur denilen daha minik yakut taşlardan tasarlanan yüzükler de ışıltıları ile ön plana çıkarlar. Bu klasik modellerin dışında; baget yüzük, damla, kalp, oval, yuvarlak, radyant, prenses, anturaj gibi daha modern ve zarif tasarımlar yer alır. Anturaj adıyla anılan ortada parlaklığıyla ve tüm zarifliği ile şık bir yakut taşı ve onun etrafını çevreleyen ışıltılı pırlanta yakut yüzük çeşitli modellerde tasarlanan yüzükler her kesimden kadının beğenisini kazanmaktadır.

Yakut Taşlı Gümüş Yüzük

Yakut taşı hem altın hem de gümüş takılarda kullanılabilmektedir. Yakut yüzük modelleri arasında tercih yapmakta zorlanacaksınız. Yakut taşı yüzük modelleri pırlanta ile tasarlandığında göz alıcı bir parıltı ve cazibe odağı haline gelirler. Yakut taşını altının doğal renginde, beyaz altında, rose ve gümüş olarak tasarlanan yüzükler de kullanırlar. Diğer tüm takı çeşitlerinde olduğu gibi yakut renkli yüzük tasarımında da beyaz, roze ve sarı altın kaplama kullanarak tasarlanan yakut taşlı yüzüklerin fiyat olarak da daha uygun olması amaçlanır. Yakut renkli gümüş yüzük modelleri arasında baget ve damla kesim yüzükler ön plana çıkıyor. Yıldönümü hediyesi gibi özel günleri yakut taşlı gümüş yüzük hediyesi ile unutulmaz kılabilirsiniz. 

Yakut Taşlı Yüzük Fiyatları

Çok ender bulunan ve zor koşullarda oluşan bir taş olduğu için yakut taşlı yüzükler gerçekten de fiyat olarak üst segmente hitap eden bir noktadadır. Yakut yüzük fiyatları kullanılan taşın ağırlığı, büyüklüğü, kalitesi ve kesim tekniğine göre değişik aralıklardadır. Bir de yakut taşına eşlik eden pırlantalı yüzüklerin fiyatı belirlenirken, bu taşları işlemenin ustalık gerektiren işçiliği de göz ardı edilemez. Büyüklük olarak daha küçük sınıflanan ve kalitesi daha düşük bulunan yakut taşları genel de altın ve gümüş yüzüklerde değerlendirilir. Kırmızı rengiyle aşkı çağrıştıran ve kadınların takmaktan keyif aldığı yakut taşlı yüzükler böylece herkesin alım gücüne hitap etmeye çalışır. Son moda ve göz alıcı yakut taşlı yüzük modellerini incelemek için So CHIC mağazalarını veya internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

So CHIC Yakut Renkli Yüzük Koleksiyonu

Gerek özel davetlerde gerekse günlük hayatta farklı tasarlanan alternatifleriyle biz kadınların kombinlerinin şıklığını ve güzelliğini tamamlayan; ışıltılarıyla gözleri bize çeviren yakut renkli yüzük modelleri güzelliğinizi tamamlayan son nokta olacak. 

Kırmızı, bordo ve pembenin eşsiz renkleriyle göz kamaştıran So CHIC yakut renkli yüzük modelleri yakut taşına alternatif olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu. Tasarımlarında yakut renginin tüm ihtişamını beyaz altın kaplama gümüş kullanarak hazırlayan So CHIC, bütçe dostu fiyatlarıyla şıklığınıza şıklık katmak istiyor…

back to top

UYARI!