En Yeni Tasarımları Keşfedin!

Altın Kolye

(194 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle (1)
Ürün Cinsi (1)
Taş İsmi
Tema
Taş Rengi
Koleksiyon
Materyal
Kolye Uzunluğu
Fiyata Göre
Ürün Cinsi
(24)
(194)
(90)
(9)
(105)
Taş İsmi
(9)
(8)
(7)
(8)
(7)
(6)
(1)
(3)
(1)
(1)
(1)
(2)
(121)
(14)
(1)
Tema
(2)
(1)
(1)
(5)
(5)
(1)
(3)
(1)
(4)
(1)
(2)
(3)
(1)
Taş Rengi
(8)
(1)
(1)
(2)
(1)
(1)
(1)
(2)
(1)
(1)
(1)
(3)
(1)
Koleksiyon
(41)
(2)
(5)
(125)
(14)
(1)
Materyal
(2)
(6)
(5)
(13)
(7)
(1)
Kolye Uzunluğu
(4)
(142)
(25)
(1)
(16)
Fiyata Göre
Tema Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster (1)
Daha Fazla Göster

Altın Kolye Modelleri

Günümüzün en değerli takılarından biri olan altın kolyeler, özellikle kadınlar tarafından zarafeti ve şık görünüşü ile kullanılıyor. Siz de ince işçiliği ile göz kamaştıran So CHIC altın kolye modelleri sayesinde, değer verdiğiniz insanlara sevginizi gösterebilirsiniz. Altın kolyelerin farklı taşlar ve malzemeler ile birlikte kullanılan, çok daha göz alıcı modelleri olduğu gibi aynı zamanda ince işçilik ile üretilen, daha zarif ve uç kısmı ile dikkat çeken modelleri de bulunuyor. Kendi zevkinize ya da sevdiklerinizin hoşlandıkları tarzda altın kolyelere, So CHIC’in geniş ürün yelpazesi sayesinde ulaşabilirsiniz. Sevgililer günü gibi ozel günlerde sevgiliye altın kolye almak isterseniz So CHIC'in özel tasarım altın kolye koleksiyonuna mutlaka bakın.

Altın Kolye Çeşitleri Nelerdir?

Altın kolyelerin binlerce farklı tasarım çeşidi bulunmaktadır. Altın, diğer metallere kıyasla daha kolay işlenebildiği ve şekil verilebildiği için altın kullanılarak üretilen takılar da daha yoğun şekilde kullanılmaktadır. Altın her ne kadar değerli bir metal olsa da, saf olarak kullanılması mümkün olmadığı için, belirli oranlarda altın bulunduran alaşımlar kullanılmaktadır. Günümüzde, bu alaşım oranını ve takıların ya da altının gerçekte ne kadar altın içerdiğini göstermek için ayar ifadesi kullanılmaktadır. Kolyeler ise genellikle 14 ayar ile 22 ayar arasında değişiklik göstermektedir. 

Altın kolyelerde genellikle 14, 18 ve 22 ayar altın malzeme kullanılmaktadır. Takının içerisinde kullanılan altın oranının değiştirilmesinin asıl amacı, ürün fiyatlarını azaltmak değil, üretilebilecek model ve tasarım seçeneğini genişletmektir. Altın malzemelerde ayar ne kadar azalırsa, tasarımın da dayanıklılığı o kadar artmaktadır. Bu nedenle özellikle 14 ayar altın kolyelerde, tasarım çok daha dikkat çekicidir. 

14 ayar altın kolye modelleri genellikle dikkat çekici bir tasarım olması için üretilmektedir. Bu kolyelerde asıl amaç kullanıcının hoşuna gidecek şık, zarif ya da dikkat çekici tasarımlar elde etmektir. 14 ayar altın içerisinde %58,30 oranında saf altın bulunmaktadır. 22 ayar altın kullanılarak üretilen kolye ve diğer takılar ise genellikle yatırım amacı ile üretilmektedir. Bu nedenle 22 ayar altın kolyeler genellikle 14 ayar olanlara kıyasla daha klasik yapıları ile dikkat çekmektedir. 22 ayar altın içerisinde ise %91,60 oranında saf altın bulunmaktadır. 

Beyaz altın olarak kullanılan altın çeşidi ise genellikle saf altın değil, altın alaşımıdır. Standart altın alaşımlarında altın sarı renkli iken, beyaz altının alaşımına katılan çeşitli metaller, altının beyaz renge dönüşmesini sağlar. Klasik renkli altınlarda belirli bir altın oranı olduğu gibi beyaz altın çeşitlerinde de farklı oranlar kullanılmaktadır. Beyaz altın genellikle %80’e yakın oranda altın içermektedir. Bununla birlikte altının yapısına katılan nikel, çinko ve bakır gibi alaşım elementleri, altının renginin beyaza dönmesini ve daha benzersiz bir renge bürünmesini sağlar. 

Altın Kolyelerde Zincir Seçimi Nasıl Yapılır?

Günümüzde tüm takılarda genellikle farklı standartlar kullanılmaktadır. Yüzük çapları, kolye zinciri uzunlukları ve bu zincirlerin kalınlıkları genellikle belirli bir standart içermektedir. Altın kolye zincirleri de genellikle kısa, orta ya da uzun ve ekstra uzun olarak farklı boyutlarda üretilmektedir. Altın kolyelerde 45 cm ve 50 cm uzunlukta tasarlanan zincirler kısa zincir olarak ifade edilmektedir. Bu zincirler genellikle daha kısa zincir kullanılması gereken durumlarda tercih edilmektedir. En yaygın kullanılan ve standart takılarda tercih edilen zincir uzunlukları ise 60 cm, 70 cm ve 75 cm olan orta uzunluktaki modellerdir. Orta uzunluktaki zincirler genelde standart altın kolye zincirlerinde bulunur. 

Uzun ve ekstra uzun altın kolye zincirleri ise genellikle daha marjinal bir görünüm için tercih edilmektedir. Kolye zincirleri 100 cm’den 204 cm’ye kadar değişiklik göstermektedir. Zincirlerin bu kadar uzun tercih edilmesi, genellikle kolye zincirinin birkaç kez boyunda tur attırılabilmesini de sağlayarak daha hoş bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Bununla birlikte yaratıcılığınıza bağlı olarak uzun zincirleri farklı şekillerde de kullanabilirsiniz. 

Altın Kolye Fiyatları 

Altın kolyelerde fiyatlar belirlenirken genellikle kullanılan iki farklı kriter bulunur. Altın kolyenin içerdiği altın oranı, fiyatların belirlenmesinde en etkili kriterlerden biridir. Altın kolyenin ayarı ne kadar artarsa, fiyatı da o kadar artmaktadır. 14 ayar ile 24 ayar arasında değişiklik gösteren altın kolye ve takılarda, altın oranları da buna bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 14 ayar altın kolyelerin içerisinde %58,3 oranında saf altın bulunmaktadır. Bu kolyelerin altın oranlarının düşük olması, kolyelerin çok daha rahat şekilde işlenmesini ve dayanıklılığının artmasını sağlarken aynı zamanda diğer modellere göre uygun fiyat avantajları da sağlar. 14 ayar altın kolyeler genellikle diğer modellere kıyasla çok daha dikkat çekici şekilde tasarlanabilen ve bununla birlikte daha uygun fiyatları ile dikkat çeken modellerdir. Bununla birlikte 22 ve 24 ayar altın kolye ya da takılar, daha yüksek fiyatlara sahiptir. 22 ayar kolyeler, %91,60 oranında altın içermektedir. 24 ayar altın kolyeler ise %99,5 oranında altın içerir. İçerisindeki çok hafif düzeydeki farklı metaller ise üretim sırasında ayrılması mümkün olmayan ya da çok zor olan metallerden oluşmaktadır. Çünkü bilindiği üzere saf altın da tamamen altından oluşmaz, bunun yerine %99,9 oranında altın içerdiği kabul edilir. 22 ve 24 ayar altın kolye ve takılar genellikle yatırım için tercih edilmektedir. Bu kolyeler, daha düşük ayardaki kolyelere kıyasla darbelere karşı daha dayanıksız ve işlenebilirliğinin daha düşük olması, 24 ayar kolyelerin genellikle yatırım amacı ile kullanılmasına neden oluyor. İlerleyen dönemlerde altın fiyatlarına bağlı olarak kazanç sağlamak isteyen kişiler, 22 ya da 24 ayar altınları tercih etmektedir. 

Altın kolye fiyatlarının belirlenmesinde oldukça etkili olan bir diğer faktör ise kolyenin üzerindeki işçilik düzeyidir. Günümüzde kolye zincirleri ve altın kolye uçlarının bir kısmı, seri üretime yatkın modeller oldukları için direkt olarak çeşitli üretim yöntemleri ile üretilebilmektedir. Bu modellerin işçilik oranları düşük olduğu için fiyatları da diğer modellere göre daha uygun seviyelerdedir. Ancak üretiminde insan elinin değmesi gereken, daha ince işçilik ürünleri seri üretimle üretilemez. Bu modellerin hem zincir hem de uç kısımları, diğer modellere kıyasla daha benzersiz ve dikkat çekici olduğu için daha sık tercih edilmektedir. Ancak işçilik oranı yüksek olan altın takı ve kolyelerin fiyatları da diğerlerine kıyasla daha üst seviyelerdedir. 

Sertifikalı Altın Kolye Modelleri

So CHIC’de yüzlerce farklı altın kolye modeli arasından sen de kendi zevkine ya da sevdiklerinin zevklerine uygun kolye modellerine sadece birkaç dakika içerisinde ulaşabilirsin. Gold ve Gold Premium Creative serisi kolye modelleri sayesinde aradığın benzersiz kolye modellerini, en uygun fiyat avantajları sayesinde görüntüleyerek So CHIC avantajları ile sevdiklerine benzersiz bir hediye verebilirsin.  

So CHIC’de sadece standart altın kolyeler değil, bununla birlikte beyaz altından üretilen takılar ve pırlanta ya da tektaş detaylı çeşitli modeller de bulunmaktadır. Farklı detaylara sahip yüzlerce ürün seçeneği sayesinde sen de sevdiklerinin unutamayacağı hediyelere sahip olabilirsin. 

So CHIC tarafından belirli dönemlerde gerçekleştirilen indirimler sayesinde, aradığın kolye modellerine çok daha uygun fiyat avantajları ile sahip olabilirsin. Böylece çok daha uygun fiyatlar ile hayalindeki hediyeye sahip olabilir ya da aynı fiyatlar ile birkaç farklı model satın alarak daha benzersiz kolye kombinasyonları oluşturabilirsin. 


back to top

UYARI!