En Yeni Tasarımları Keşfet!

Doğal Taş Yüzük

(13 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Taş İsmi
Taş Rengi
Koleksiyon
Materyal Rengi
Fiyata Göre
Taş İsmi
(1)
(1)
(3)
(2)
(2)
(2)
(1)
(2)
(2)
(1)
(1)
(1)
Taş Rengi
(4)
(2)
(1)
(1)
(5)
(1)
(1)
Koleksiyon
(9)
(2)
(2)
Materyal Rengi
(1)
(12)
Fiyata Göre
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Takılar; yüzyıllardır önemini ve değerini kaybetmeyerek günümüzde de birçok insanın tercihi olmaktadır. Takılar; özellikle kadınların vazgeçilmez aksesuarları arasında önemli bir yere sahipken son yıllarda erkeklerin de severek kullanmaya başladığını görebilirsiniz. Tarzınızı yansıtmak ya da tamamlamak için en büyük yardımcınız olan takılar, doğal taşlar ile şekillendirildiği ve süslendiği zaman çok daha zarif bir görünüme sahip olabilmektedir. Doğal taşlı yüzük taktığınız an enerjinizi yükseltecek…

Doğal Taş Nedir?

Mücevherlerde ve süs eşyalarında sıklıkla kullanılan doğal taşlar; istenilen şekilde kesilerek işlenen taş, mineral veya organik maddelerdir. Doğal taş kolye gibi takılar kullanıldığı yere göre gerekirse cilalanabilmektedirler. Değerli ve doğal taşlar nadir bir bulunurluğa sahiptir ancak oldukça dayanıklı yapıları ile bilinirler. Güzellikleri ise tartışılmazdır. 

Doğal Taş Yüzük Modelleri  

Doğal zenginliklerimiz sayesinde; doğamızda yer alan taşların işlenmesi ile elde edilen doğal taşlarımız birçok takıda yerini alırken, yüzüklerin ve yüzük kullanmayı sevenlerin de vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Çeşitliliği ve renkliliği ile göz dolduran değerli taşlar ile süslenmiş takılarınızı ve yüzüklerinizi özel günler haricinde günlük olarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Doğal taş kadın yüzük; görünümleri ve şıklıkları ile göz doldururken kullanım kolaylığı açısından da sıklıkla tercih edilen takılar arasında yer almaktadır. Yüzüklerin takıp çıkartılması, kolye ve bilekliklere nazaran daha kolaydır. 

Hangi Doğal Taşlı Yüzük Bana Uygun?

Doğal taşların kullanım alanları oldukça fazla olmakla birlikte özellikle yüzüklerde kullanımı gün geçtikçe tercih edilme sıklığına da bağlı olarak artarak devam etmektedir. Birçok yerde kullanım imkânı bulunan doğal taşların çeşitleri de azımsanmayacak kadar çoktur. Birçok çeşidi bulunan doğal taşları; özellikleri ve sağladığı faydalarına göre de değerlendirmek mümkündür. Sizde sevdiğiniz taşı; rengine ve özelliğine göre seçebilir, yüzüğünüzde yer almasını sağlayarak her an yanınızda taşıyabilirsiniz. 

Doğal taşlarla süslenmiş yüzükler, sıklıkla hediyelik yüzük olarak da tercih edilebilmektedir. Özel bir gün olsun ya da olmasın sevdiklerinize hediye olarak doğal taşlı bir yüzük alabilir ve mutluluklarına ortak olabilirsiniz.

Doğal Taşların Yapıları Nasıldır?

Doğal taşlar renk olarak da geniş bir skalaya sahiptir ve genellikle ilk baktığımızda dikkatimizi çeken taşların doğal güzellikte olan muhteşem renkleridir. Doğal taşların sahip olduğu renkler aynı zamanda taşın değerinin de belirlenmesinde büyük öneme sahiptir. Taşın renk tonunun azlığı ya da çokluğu renk derecesinin belirlenmesine yardımcı olur. Bu durumda; taşın saflığının belirlenmesi doğru orantılıdır. Değerli taşlar; her zaman olmasa da keşfedilmeye devam etmektedir. Çeşitlerine bağlı olarak; her taş farklı sertliğe ve dayanıklılığa sahiptir. Kırılma ve bölünme gibi farklı niteliklere sahip olduklarından dolayı, her doğal taş maalesef ki mücevherlerde kullanılmaya müsait değildir. 

Narin bir yapıya sahip olan doğal taşların kullanımı; sert darbeler karşısında hasar görebilme olasılığının yüksek olmasından dolayı, bilezik veya yüzük gibi bir yerlere çarpma ihtimalinin bulunduğu takılarda kullanıma uygun değilken, küpe ya da kolye ucu gibi darbe alma ihtimali daha az olan takılarda tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Sizde takılarınızı alırken bu vb. durumları göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

Doğal Taş Yüzük Anlamları Nelerdir?

Antik çağlardan beri değerini koruyan, hala rağbet gören ve severek kullanılan doğal taşlardan; safir, zümrüt ve yakut en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Safir; iletişim taşı olarak da bilinir ve mavi bir renge sahiptir.

Zümrüt; sadakat, duyarlılık ve aşk taşı olarak bilinir, sahip olduğu renk yeşildir.

Yakut; yaşam gücü olarak bilinir ve kırmızı rengi ile dikkat çeker. Sahip olduğu kırmızı ve tonlarındaki renk nedeni ile aşkı temsil ettiğine inanılır ve aşk taşı olarak da adlandırılır. Asilliği ve saygınlığı temsil ettiği söylenmektedir. 

Kolye, küpe, bileklik vb. birçok takı ve mücevherde yer alan bu değerli taşlar yüzüklerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Doğal taşların sahip oldukları parlak renkler, değişik tarzdaki kesimleri de dikkat çekmektedir. Nişan yüzüklerine de ayrı bir anlam katan doğal taşlar; evlenecek olan çiftlerin de tercihleri arasında yer almaktadır. 

Hem kadınların hem de erkeklerin özellikle yüzüklerde tercih ettiği doğal taşlardan biri de pırlantadır. Pırlanta; sahip olduğu muhteşem parlaklığı ile dikkat çeken, belirli bir formda kesilerek işlenen elmastır. Pırlantanın kesiminde ışık taşın içinde kırılarak olağanüstü bir şekilde geri yansır. Bu durumda pırlantanın maliyetini arttıran unsurlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle; diğer doğal taşlara göre daha parlak ve daha sert bir yapıya sahip olan mozanit taşı alternatif olarak düşünülebilir. Mozanit taşı; çizilme ve parçalanmalara karşı direnç gösterebilen bir taştır. 

Takılara ve yüzüklere eklenen doğal taşlar; parlak ve göz alıcı renkleri sayesinde aksesuarlarınızı daha da özel kılarak, zarif bir görünüme kavuşmanıza olanak tanımaktadır. 

Gümüş Doğal Taş Yüzük

Gümüş doğal taş yüzük modelleri genellikle daha gösterişli olmaktadır. Gümüş ve doğal taş ikilisinden oluşan gümüş doğal taş yüzük ülkemizde çok tercih edilmektedir. Gümüş yüzük üzerine tasarlanan doğal taşlar hem görünümüyle hem de yaydığı enerjiyle aksesuar kullanmayı seven her yaştan insan için sıklıkla kullanılan modellerden biridir. 

Doğal Taş Yüzük Alırken Nelere Dikkat Edebiliriz?

Sizde yüzük takmayı seviyor, ellerinizin güzelliğini doğal taş yüzük ile taçlandırmak istiyorsanız ilk bilmeniz gereken şey yüzük numaranızdır. Beğendiğiniz ve satın almayı düşündüğünüz doğal taşlı yüzüğünüzü mağazada deneyerek size uygun olan ölçüde temin etmeniz mümkündür. Ancak internet üzerinden yapacağınız alışverişlerinizde deneme gibi bir şansınız olmayacağından, büyük bir hevesle sipariş verip heyecanla beklediğiniz yüzüğünüz size teslim edildiğinde hayal kırıklığına uğramak istemiyorsanız, yüzük numaranızı bilmeli ve doğru numarada tasarım yüzük siparişi vermeniz dikkat etmeniz gereken bir noktadır.

Almak istediğiniz doğal taş yüzüğünüzü seçerken ne zaman kullanacağınızı göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz. Özel bir gün için mi almayı düşünüyorsunuz yoksa günlük olarak mı kullanacaksınız ya da sevdiğiniz birine hediye mi almak istiyorsunuz, seçiminizi yaparken değerlendirmeniz gerekebilir. Özel bir günde kullanmak için doğal taşlı bir yüzük istiyorsanız belki kıyafetinizin rengine göre bir seçim yapmak isteyebilirsiniz.

Taşların özelliklerine, insan bedeni üzerinde etkili olduğu ifade edilen yaydığı titreşim ve frekanslarına bağlı olarak da tercihinizi gerçekleştirebilirsiniz. Farklı renk ve şekillerde bulunan taşlardan; pozitif enerji taşı, aşk taşı, kararlılık taşı, stres taşı ya da iyileştirici taş olarak bilinen ve daha birçok çeşidi bulunan doğal taşlardan dilediğinizi seçebilirsiniz. 

Bazen kıyafet alırken çok beğendiğimiz bir parça olur ancak denediğimizde tam tersini düşünebiliriz. Gördüğümüzde ve giydiğimizde hissettiklerimiz birbirinden farklı olabilir. Aynı şey kullandığımız tüm eşyalarda olduğu gibi takılarımızda da geçerlidir. Doğal taş yüzük alacağınız zaman hem gördüğünüzde hem de parmağınıza taktığınızda hissettiklerinizin aynı olması önemlidir. Her ne kadar cansız varlıklar olsa da, uzun vadede kullandığımız eşyalarımız ile aramızda bir bağ oluşabilmektedir. Kullandığınızda iyi hissetmeniz, keyifle parmağınızda taşımanız önemli olabilir. Yüzüğünüzü doğal taş bileklik modellerinden biriyle kombinleyerek şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. 

Doğal Taş Yüzük Fiyatları

Doğal taşlar takı sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. En çok kullanıldığı takı çeşitlerinden biri de yüzüklerdir. İnci yüzük gibi doğal taşların her birinin kendine has özellikleri olduğu gibi, insanlara hissettirdiği duyguların da farklı olduğu bilinmektedir. Özellikle rahatlık, huzur ve aşk duygularını insanlara geçirdiğine inanılan doğal taşlar en çok tercih edilenler arasındadır. Aynı zamanda doğal taşların görsellik açısından yüzüklere kattığı güzellik de dikkat çeken diğer bir noktadır. Enerji ve canlılık veren doğal taşlar da; son dönemlerde hem ülkemizde hem de dünya çapında ilgi görmeye başlamıştır. Kullanılan taş ve diğer özelliklerine göre doğal taş yüzük fiyatları değişiklik göstermektedir. 

Doğal taşların doğada nadir olarak bulunması taşın değerini daha da arttırmaktadır. Kıymetli oluşları ve doğru işlenmeleri gerektiği için; ince ve özel bir işçilik gerektiren doğal taş yüzüklerin maliyetleri de bu durum ile doğrudan bağlantılı olabilmektedir. 

So CHIC mağazalarındaki birçok ürün çeşidi içerisinden; zevkinize hitap eden değişik tarzdaki kesim şekilleri, taşın rengi ve özelliklerine göre dilediğiniz modeli seçebilir ve güvenle temin edebilirsiniz.

back to top

UYARI!