Yaz İndirimi Sepette Net %15 İndirim!

Halka Küpe

(103 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Taş İsmi
Tema
Taş Rengi
Koleksiyon
Materyal Rengi
Küpe Çapı
Fiyata Göre
Taş İsmi
(1)
(1)
(3)
(4)
(2)
(50)
(1)
Tema
(1)
(5)
(1)
Taş Rengi
(49)
(1)
(2)
(1)
(1)
(5)
Koleksiyon
(1)
(4)
(5)
(1)
(4)
Materyal Rengi
(42)
(3)
(13)
(31)
(1)
(5)
(3)
Küpe Çapı
(1)
(3)
(1)
(1)
(2)
(1)
(12)
(2)
(4)
(12)
(2)
(5)
(1)
(8)
(1)
(1)
(2)
(1)
(6)
(2)
(1)
(5)
(1)
(10)
(2)
(1)
(2)
(1)
(1)
(2)
Fiyata Göre
Tema Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Halka Küpe

Halka küpe her kadının mutlaka kullandığı ve her boyutta her tür kıyafete uygun bir şekilde olan küpe modelidir. Hatta bu küpe modeli kadınlar arasında en çok tercih edilen küpe modelidir desek bunun hiç de yanlış bir yanı olmaz. Üstelik halka küpeler modası hiçbir zaman geçmeyecek ve sürekli olarak yepyeni tasarımlar ile her yeni sezonlarda yeniden dizayn edilecek yepyeni tasarım modeller ile yepyeni halka küpeler tekrar tekrar piyasaya çıkacak ve de bu halka küpeler her dönemde yeniden moda olacaktır.

Halka Küpe Modelleri

Tarih boyunca kadınların kullandıkları süs eşyaları dönemin modası olarak görülmüş ve çok uzun yüzyıllara dayanan bir geçmişi olan takılar kadınlar için her zaman son derece önemli olmuştur. Bunu çok eski ve en kadim kaynaklardan da görmek mümkündür. Hatta bu o kadar ciddi bir iş haline gelmiştir ki eski çağların moda unsurlarını oluşturan takıları tasarlamak, sanatı bir kolu haline gelmiştir. Yani o dönemlerde de insanlar takı tasarlamanın kıymetini bilmekteydi ve günümüzde bu durum çok daha ciddi bir hal almaya başladı. Çok özel tasarımlar ve de dolayısıyla çok özel tasarımcılar ortaya çıkarak takıları birer sanat eserine dönüştürmeye devam etti. Yani günümüz tasarımcıları geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan atalarından almış oldukları bayrağı layığı ile korumaya devam etmekte. Bu da vitrinlerde harika tasarımlar görmemizi sağlayan son derece şahane bir durum olarak gözlenmeye devam etmekte. Halka küpe modellerine gelince bu takı modellerinin de çok derin ve köklü bir tarihe tanıklık ettiğini bilmekte fayda var. Çünkü en çok tercih edilen takı modeli olan halka küpe de hiç de öyle azımsanamayacak kadar büyük ölçüde eski dönemlere kadar tarihlenebilir. İnsanlar ilk çağlarda da kulaklarını delip küpeler takıyordu ve halka şeklinde bir küpeyi dizayn etmek son derece basit bir şeydi. Bu sebeple de daha tarih öncesinden insanlar bile halka küpeleri çok büyük bir zevkle taktı ve halen de takmaya devam ediyor. Eski çağları, tarihi dönemleri bir kenara bırakacak olursak ve biraz da günümüz modasına bakacak olursak son derece şık ve son derece zevkli dizayn edilmiş olan halka küpeler olduğunu da görmüş oluruz. So CHIC markasının yetenekli takı tasarımcıları tarafından hazırlanmış olan yeni sezon takılar içerisinde halka küpelere de oldukça geniş bir biçimde yer verilmiş ve birbirinden güzel ve de özel halka küpeler günümüz hanımlarının beğenisine sunulmuştur. So CHIC mağazalarının vitrinlerini süsleyen halka küpe modelleri, sadece düz bir halka küpe olarak düşünülmemesi gerekir. Zaten son birkaç sezona baktığımız zaman gördüğümüz o ki, halka küpe modelleri artık son derece farklı ve üzerinde çeşitli malzemelerden yapılmış olan farklı formlarda dizayn edilmiş yepyeni ürünlerden oluşmaktadır. Bu da halka küpe konusunda kadınların ne kadar gelişmiş bir zevke sahip olduğunu gösterir. Genel olarak farklı modeller ile birleştirilmiş çeşitli halka küpe modelleri vardır. Halka küpe üzerine yerleştirilen inciler ile halka inci küpe modelleri bunlardan birisidir. So CHIC mağazasının yeni sezonunda halka küpe modelleri uçlarında farklı sembollerde ve çeşitli malzemeler ile zenginleştirilmiş pek çok formda unsurlar barındıran takı modelleri olarak hanımların beğenisine sunulmuştur.

Boyutlarına göre Halka Küpe Modelleri

Kadınların bir türlü vazgeçemediği halka küpeler her sezonda yer almış ve bundan sonra da her yeni sezonda yer almaya da devam edecektir. Halka küpe modelleri en çok tercih edilen ve en çok sevilen takı çeşidi olduğu için de stilize edilmiş detaylarla ve de her sezon daha güzel ve özel geliştirilen yepyeni tasarımlarla tekrar tekrar karşımıza çıkan kült eserlerdir. Bugün dışarı çıksanız hemem hemen üç kadından ikisinin kulağında mutlaka birer çift halka küpe görmeniz mümkün olabilir. Çünkü insanların pek çoğu halka küpe takmaktan asla vazgeçmezler. Bununla birlikte halka küpe modelleri boyutlarına göre değişen ve her boyutta kullanılan farklı modelleri bulunan küpelerdir. Halka küpe modelleri boyutlarına göre çok farklı giyim tarzlarında kullanılabilir. Mesela günlük hayatta gündelik giysiler içerisinde halka küpe olarak daha küçük ya da en küçükten bir tık büyük boyutta olan halka küpeler kullanılır. Eğer sürekli olarak takacağınız ve kulağınızdan hiçbir zaman çıkaramayacağınız bir küpe olsun istiyorsanız bu mutlaka en küçük boyutta bir halka küpe ya da daha çok orta boy olarak bilinen veya en küçükten bir tık daha büyük olan halka küpe boyutu tercih edilecektir. Takacağınız halka küpenin boyutu son derece önemlidir. Doğru kıyafet ile doğru boyutta halka küpe takılması çok önemli olduğu için halka küpelerin boyutları da giyeceğiniz kıyafete göre son derece uygun bir şekilde seçilmelidir. Çok büyük bir halka küpe takmak için ona uygun olarak gündelik giysilerden bir tık daha şık bir kıyafet giymiş olmak gerekir. Halka küpeler, kulağında birden fazla delik bulunan kişiler tarafından kullanıldığında da kulakta son derece güzel ve uyumlu bir görünüm yaratılmasına neden olacaktır. En büyük boy halka küpeden en küçük boy halka küpeye farklı ebatlarda halka küpelerin bir arada takılmasından da son derece şık bir uyum yakalanmasına neden olur. Halka küpeler boyutlarına göre küçükten büyüğe sıralanarak takılır. Genel olarak en küçük kulağın en dip kısmına en büyük boyuttaki halka küpeler de kulak memesi kısmına takılır. Pek çok boyutta sıralanmış halka küpe modelleri kulakta son derece hoş ve cool bir görünüm yaratmaya neden olur.

Yüz Şekline Göre Halka Küpe Seçimi

Farklı takılar takmayı seven bir kadının illa da vazgeçemeyeceği bir takı varsa da bu yıllar boyunca her zaman halka küpe olmuştur. Çeşit çeşit halka küpeler her tür yüz şekline uygun formlarda görülür. Kimi zaman karşımıza zirkon taşlardan oluşan minik halka küpeler olarak çıkarken kimi zaman ise uçlarında çeşitli formlarda aksesuar barındıran ya da üzerinde çeşitli desenler bulunan küpe çeşitleri yer alan halka küpeler olarak karşımıza çıkar. So CHIC yeni sezon halka küpe modelleri içinde dikkat çeken pek çok halka küpe modelinin yer alması da kadınların halka küpeye olan sevdalarından asla vazgeçemeyeceğinin kanıtı olacaktır. Farklı modellerde halka küpe çeşitleri bulunması her kadına ve de her tarza uygun halka küpe modeli vitrinlerde ve kataloglarda yer alır. Bu noktada yüz şekline göre halka küpe seçimi de son derece önemli bir konudur. Yüzü kemikli ve düz olan kadınlar çok büyük boyutlarda olan halka küpeleri rahatlıkla takabilir. Bunun yanı sıra yüzü çok yuvarlak ve basık olan kadınlar için de çok büyük halka küpe takmak son derece yanlış bir hareket olacaktır.

Halka Küpede Son Moda

So CHIC mağazasının vitrinlerini ve kataloglarını süsleyen son model halka küpeler elbette öyle eskisi gibi düz halka küpe şeklinde değildir. Son derece modern tasarlanmış ve stilize edilmiş halka küpe modelleri zirkon ya da altın kaplama şeklinde görülebilir.

back to top

UYARI!