En Yeni Tasarımları Keşfet!
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Taş İsmi
Taş Rengi
Materyal
Cinsiyet
Materyal Rengi
Fiyata Göre
Taş İsmi
(1)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Taş İsmi (5)
(3)
(5)
(1)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(5)
(1)
(2)
(1)
Taş Rengi
(1)
(3)
(6)
(1)
(2)
(6)
(2)
(5)
(1)
(1)
(6)
(5)
Materyal
(3)
(38)
Cinsiyet
(36)
(2)
Materyal Rengi
(4)
(4)
(9)
(1)
(15)
(1)
(3)
Fiyata Göre
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Günümüzde her ne kadar erkekler tarafından sıklıkla kullanılıyor olsa da tesbih, hem erkekler hem de kadınlar için üretilmektedir. So CHIC’de sizde birbirinden farklı taşlar ve değerli metaller kullanılarak yapılan tesbih modellerini bir arada görüntüleyerek hem kendinize hem de sevdiklerinize hediye olarak hayalinizdeki tesbih modellerini sadece birkaç dakika içerisinde alabilirsiniz. Bununla birlikte kadınlar için tasarlanan tesbih modellerinde ise genellikle ametist, yeşim taşı, kalsedon taşı ya da pembe kuvars taşı oldukça sık tercih edilmektedir. 

Tesbih Modelleri

Tesbihlerin her birinin uzun yıllar boyunca kullanım garantisi sunması için tesbih içerisinde özellikle imame bölümünde altın ya da gümüş kullanılmaktadır. Tesbih modelleri çok çeşitlidir. Taşı, imamesi, uzunluğu, renkleri… So CHIC tarafından tasarlanan özel tasarım tesbih modelleri ile siz de sevdiklerinize uzun yıllar boyunca kullanabilecekleri hediyeler alabilir, özel günlerinizin çok daha unutulamaz hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Tasarlanan tüm tesbih modellerinde akik, kaplan gözü, lav taşı, lapis taşı ya da oniks gibi değerli taşlar kullanılmaktadır. Özellikle son yıllarda ateş kehribarı tesbih modelleri kullanılan doğal taşın oldukça faydalı olmasından ötürü çok tercih edilmektedir.

So CHIC Tesbih Modelleri

So CHIC tesbih modelleri genelde erkeklere özel tasarımlar içeriyor olsa da kadın kullanıcılara özel farklı tesbih tasarımları da bulunuyor. Böylece siz de farklı tesbih modelleri arasından hediye almak için sevdiğiniz kişinin tarzına uygun tasarımlara ulaşabilirsiniz. So CHIC kalitesi ile tasarlanan tüm tesbih modelleri uzun yıllar boyunca Kullanıma dayanacak şekilde tasarlanmaktadır. Bu nedenle tesbihlerin özellikle İmame gibi dış ortamlarda daha çok maruz kalan kısımlarında gümüş ya da altın tercih edilmektedir. Bu malzemelerin paslanmaya ve kararmaya karşı göstermiş olduğu yüksek koruma, tesbihlerin uzun yıllar boyunca kullanılabilmesine de sağlıyor.

Tesbih Çeşitleri Nelerdir?

Tesbih çeşitleri arasında en çok tercih edilenler doğal taşlı tesbihler oluyor. Doğal taşlı tesbihlerden sonra ise en çok gümüş tesbihler tercih edilmektedir. Birçok erkeğin severek kullandığı tesbih çeşitleri şu şekildedir:

Gümüş Tesbih

Gümüş tesbih modelleri erkekler arasında sıklıkla tercih edilen modellerin başında geliyor. Özellikle babalar günü hediyesi olarak çok uygun olan gümüş tesbih, son yıllarda erkek tarzının tamamlayıcı bir aksesuarı olarak ön plana çıkmaktadır. Yuvarlak kesim gümüş tesbih modellerini erkekler ellerinden düşürmüyor. Özel bir günde giyeceğiniz klasik giyim tarzınızla da uyumlu olan gümüş tesbihler, gömleğinizin manşetinde yer alan erkek kol düğmesi ile beraber şıklığınızı pekiştirir.

Doğal Taşlı Tesbih Modelleri

Doğal taşlar günümüzde birçok takı üretiminde kullanılmaktadır. Ametist, akik, lapis ya da oniks gibi doğal taşlar günümüzün en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alıyor. Doğal taşların kendine özel renkleri ve dokuları, bu taşlar kullanılarak oluşturulan tesbih modellerinin de benzersiz bir yapıya sahip olmasını sağlıyor. Farklı kesim tarzları ile oluşturulan teşbihler de bu sayede birbirinden farklı tasarımlara sahip oluyor. Sizde özel günlerde sevdiklerinize hediye etmek için tesbih alacaksanız, doğal taşlı tesbih modelleri sayesinde sevdiğiniz kişinin tarzına uygun modelleri çok daha kısa sürede bulabilirsiniz. Doğal taşlı tesbih modellerinde yaygın olarak kullanılan doğal taşlar ise şu şekilde ifade edilmektedir:

Lav Taşı Tesbih Modelleri

Siyah rengin asaletini kıyafetlerinde kullananlar için özel olarak tasarlanan lav taşı tesbihler siyah ve mat yapısı ile dikkat çekiyor. Siyahın şık görünüşü tesbihin hem imamı bölümünde hem de boncuklar arasında çeşitli yerlerde kullanılan gümüşün gri rengi ile birleşerek ortaya benzersiz bir görünüm sunuyor. Lav taşı tesbih modellerinde genellikle imame kısmında gümüş ile birlikte lav taşından oluşturulan çeşitli süsler de kullanılmaktadır. Böylece tesbihlerin, sıradan tesbih modellerine göre çok daha dikkat çekici ve göz alıcı bir tarza sahip olması da mümkün hale geliyor.

Turmalin Taşı Tesbih Modelleri 

Turmalin, özellikle farklı renklerin bir arada kullanılabilmesine imkan sağladığı için tesbih modellerinin vazgeçilmez doğal taşları arasında yer alıyor. Turmalin taşının kendine has dokusu bu taş kullanılarak tasarlanan tesbih modellerinin de benzersiz bir hale gelmesini sağlıyor. Turmalin taşının göze çarpan en büyük özelliği kendi doğal yapısı gereği tek bir renge sahip olmamasıdır. Farklı bölgelerden çıkarılan ve farklı ortam şartlarında oluşan turmalin taşlarında siyah, kahverengi, koyu yeşil ve sarı gibi birçok farklı renk bir arada görülmektedir. Bu nedenle turmalin taşı kullanılarak oluşturulan tesbih modelleri de diğerlerinden farklı olarak çok daha fazla rengin bir arada kullanılmasına imkan sağlıyor. Turmalin taşının benzersiz yapısı da genellikle gümüşün gri ve parlak yapısı ile uyum sağladığı için bu teşvik modellerinde de İmamet kısmında genellikle gümüş tercih edilmektedir. Ancak çeşitli tarzları uygun olarak tasarlanan tesbih modellerinde gümüş yerine beyaz altın kaplama da tercih edilmektedir. Beyaz altın kaplamalar da .925 ayar gümüş üzerine yapıldığı için bu tesbihlerde uzun yıllar süren kullanım avantajları sunuyor.

Akik Taşı Tesbih Modelleri 

Akik, günümüzde kolye bileklik ve tesbih gibi birçok eşyanın üretiminde kullanılmaktadır. Akik taşının benzersiz yapısı ve bununla birlikte kendi içerisinde bulunan farklı renk tonları ortaya çok daha yaratıcı ve göz alıcı tasarımların çıkmasını sağlıyor. Akik taşından tasarlanan tesbih modelleri taşın üzerine yapılan parlatma işlemleri ile çok daha parlak görünüm sunabildiği gibi aynı zamanda mat haliyle de kullanıldığında oldukça ilgi çekici bir hale geliyor. Akik taşlı gümüş tesbih modelleri günümüzün en çok tercih edilen tesbihleri arasında da yer alıyor. tesbihin imamı kısmında kullanılan gümüş ya da tercihe bağlı olarak beyaz altın, akik taşının tüm benzersiz yapısını çok daha rahat şekilde ortaya çıkarıyor. Aynı zamanda imame kısmının ucunda ise akik taşının farklı tonlarından oluşan süsler kullanılarak bu tesbihin çok daha dikkat çekici bir hale gelmesi sağlanıyor.

Siyah Oniks Taşı Tesbih Modelleri 

Oniks, benzersiz görünümü ve mat siyah yapısı ile tesbih modellerinin en çok tercih edilen doğal taşları arasında yer alıyor. Özellikle erkekler tarafından tercih edilen oniks taşlı tesbih modelleri, günlük kıyafetler ile de oldukça uyum sağlıyor. Oniks taşının benzersiz siyah yapısı gri ve tonları ile oldukça büyük uyum sağlamaktadır. Tercihe göre parlak ya da mat oniks taşı kullanılan bu modellerde genellikle. 925 ayar gümüş kullanılmaktadır. Böylece tesbih taşlarında kullanılan oniks ile imame kısmının parlak gri rengi çok daha büyük uyum sağlayarak tesbihin tüm tarzının gözlerine çıkması sağlanıyor. Kullanım tercihlerine bağlı olarak ise gümüşün yanı sıra 18 ayar beyaz altın kaplama da bu teşvik modellerinin en çok tercih edilen tasarımlar arasında yer alıyor. Siyah oniks taşlı tesbih modelleri günümüzde erkekler tarafından en çok tercih edilen tesbihler arasında yer alıyor.

Ametist Taşı Tesbih Modelleri 

Ametist hem kadınlar hem de erkekler için tasarlanan birçok takım modelinde tasarımın çok daha canlı ve renkli görünümünü sağlamak için kullanılmaktadır. Ametistin kendine has mor rengi bu taş kullanılarak oluşturulan tesbih modellerinin de çok daha dikkat çekici bir hale gelmesini sağlıyor. Ametist taşının kendine has mor rengini daha da ön plana çıkartmak için bu tesbih modellerinin imame bölümünde ise genellikle gümüş ya da beyaz altın kullanılmaktadır. Ancak farklı tasarımlara uyum sağlamak için imame bölümünde klasik sarı altın kaplama ya da Rose altın kaplama gibi farklı altın renkler ile kullanılmaktadır. Diğer doğal taşlı tesbih modellerinden farklı olarak ametist taşlı tesbih modellerinin imame süsünde ise taş yerine genellikle imamede kullanılan metal ile aynı formda süsler tercih edilmektedir. Böylece tesbih tasarımının çok daha göz alıcı bir hale gelmesi sağlanıyor.

Lapis Taşı Tesbih Modelleri 

Lapis taşı diğer doğal taşlardan farklı olarak mavi ya da lacivert tonlarındaki kendine has rengi ile dikkat çekiyor. Lapis taşının benzersiz mavi rengi, teknik modellerinin de çok daha göz alıcı bir hale gelmesini sağlıyor. Bu nedenle Günümüzün en çok tercih edilen tesbih modelleri arasında lapis taşı kullanılarak üretilen tesbihler bulunuyor. Lapis taşının laciverte yakın rengini çok daha ön plana çıkartmak için ise bu tesbih modellerinde de genellikle 925 ayar gümüş ya da 925 ayar gümüşün üzerine beyaz altın kaplama tercih edilmektedir. Tesbihlerin imame kısmında ise Lapis taşının farklı tonları kullanılarak üretilen boncuklu süsler yer alıyor.

Tarzınıza Ek Olarak Tesbih Seçenekleri Nelerdir?

Tesbih kullanımının toplumumuzda önemli bir yeri bulunur. Hemen hemen her müşterinin zevki ve ihtiyacı değişiklik gösterdiği için farklı beğenilere hitap eden birbirinden değişik modelde tesbih çeşitleri yer alır. Bu çeşitler arasından beklentinize uygun olan seçeneği kolaylıkla tercih edebilirsiniz. So CHIC tesbih modelleri arasından seçim yapmadan önce tesbih önerisi için ürün özelliklerine göz atabilirsiniz. En sık tercih edilen ürün çeşitlerinin başında olan tesbihleri detaylı bir şekilde inceleyerek beklentilerinize uygun olanı satın alabilirsiniz. Paslanma ya da kararma gibi olumsuz durumların önüne geçebilmek için gümüş tesbih modellerini kullanarak uzun ömürlü bir deneyim yaşayabilirsiniz. Keyifli bir alışveriş deneyimi sunan So CHIC’te bulunan ürünleri inceleyebilirsiniz. Farklı ihtiyaçlara hitap etmek için çeşitli renk ve kesimde olan ürünleri bütçenize uygun fiyatlarla So CHIC’ten güvenle satın alabilirsiniz.

Tesbih Fiyatları

Çok uzun zamandan beri kültürümüzde sıklıkla tercih edilen tesbih fiyatları, şık ve kaliteli bir tasarıma sahip olması ile biliniyor. Tesbihler özellikleri, rengi, ürünün malzemesi ve kesimine göre farklılık gösteriyor. En sık tercih edilen renk alternatifleri arasında genellikle siyah tesbih modelleri yer alıyor. Bunun dışında farklı renk seçenekleri de tercih sebebi oluyor So CHIC üzerinden çeşitli seçenekler arasından karar vererek bütçenize ve tarzınıza hitap eden tesbih modelini seçebilirsiniz. İndirim ve kampanya dönemlerini takip edip son derece avantajlı fırsatları yakalayabilirsiniz. So CHIC üzerinden oldukça kolay bir şekilde sipariş verebilir dilediğiniz şık ve kaliteli tesbih modeline sahip olabilirsiniz.

back to top

UYARI!