En Yeni Tasarımları Keşfet!

Tragus Piercing

(58 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Ürün Cinsi
Taş İsmi
Taş Rengi
Materyal Rengi
Fiyata Göre
Ürün Cinsi
(3)
(55)
Taş İsmi
(1)
(9)
(30)
Taş Rengi
(28)
(3)
(2)
(1)
Materyal Rengi
(13)
(9)
(15)
(1)
(3)
Fiyata Göre
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Piercing tarihi 5000 yıl öncesine kadar dayanan Antik Mısır döneminden itibaren var olan takı türleridir. Antik Mısır'da yaşayan zenginlerin ve devlet büyüklerinin kullandıkları bu takılar günümüze gelene kadar farklı formlarda ve modellerde üretilmiştir. Mısır tarihinde göbek, burun, kulak, dudak gibi organlara takılan ve aynı zamanda cesareti temsil eden bu piercingler günümüzde de çok sık tercih edilmektedir.

Tragus Piercing Nedir?

Tragus Piercing bir küpe çeşidi olarak da bilinir. Kulağınızın kıkırdak bölgesine yerleştirilen bu aksesuarın kaliteli olması sağlık açısından son derece önem arz ediyor. So CHIC tragus piercing modelleri bu anlamda tamamen sağlığa zarar vermeyecek materyallerden üretilmiş ürünlere sahiptir. Piercing ürünleri titanyum, çelik, gümüş, altın gibi materyallerden üretilenlerin alerjik reaksiyon göstermediğini ve zararlı olmadığını söylemek mümkün. Kalite standartları doğrultusunda tasarlanıp üretilen ve sizlere sunulan tragus piercing modelleri So CHIC güvencesi ile sizleri bekliyor. 

Oldukça fazla çeşidi olan vücut aksesuarlarının aralarından son yılların gözdesi ve farklı tarzların sahibi kişilerin tercih ettikleri tragus piercing ürünleri her tarza ve her yaşa hitap edebilecek nitelikte ürün yelpazesine sahip. Aksesuarlar kadın ve erkeklerin kendilerini daha iyi hissettikleri, şıklıklarını tamamladıkları veya kendilerini en iyi yansıttıkları bir anlatım biçimidir. Piercingler genel anlamda vücudun farklı bölgelerine takılan aksesuarlar olsa da en sık tercih edilen her daim görünen kısım olan kulak piercingi. Aynı zamanda kıkırdak küpesi olarak ta bilinen tragus piercing modelleri çok farklı dizayn edilmiş ürünleri ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Kulağınızda âdeta bir kompozisyon yapabileceğiniz anlamları ifade eden piercing modelleri ile o günkü ruh halinizi çok basit bir şekilde yansıtabilirsiniz. Veya sizi yansıtan karakteristik özelliğinizin sembolü olan bir tragus piercing ile moralinizi arttırabilirsiniz. Takıların insanlar üzerinde ki olumlu etkisini bilmeyen yoktur. Bir yüzük bir kolye ya da küpenin özellikle kadınlar üzerinde ki etkisi tartışılmaz. Kıyafetlerinizden ziyade takılarınız ile kendinizi anlatmak istemeniz ya da sizin sembolünüz olan bir küpe modelini kullanmanız sizi mutlu eder ve öz güveni arttırır. Örneğin müzikle ilgileniyorsanız kulağınızda bir mikrofon piercingi ya da keman piercinginin olması sizi mutlu eder. Birçok farklı küpeler ile süslediğiniz kulağınızda küpelere uygun tragus piercing takmanız uyuma uyum katmanızı sağlar. Özgür ruhlara hitap eden tragus piercingler birbirinden farklı modelleri ile her yaştan ve tarzdan kadını yansıtır. 

Gümüş Tragus Piercing

Kulağınıza takacağınız tragus piercing önerileri ve modelleri kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Kendiniz için bir tragus piercing almak istiyorsanız öncelikle üretildiği malzemesine dikkat etmeniz gerekiyor. Sağlığa uygun malzemelerden üretilmesi son derece önemlidir. Gümüş tragus piercing bu anlamda doğru tercih olacaktır. Piercinglerin boyutlarından dolayı fiyatları hiçbir zaman aşırı pahalı olmadığından dolayı kaliteli ürün almanıza engel olmayacak performansa sahiptir. Gümüş tragus piercing çeşitleri hem sağlıklı hem de duruş açısından kaliteli görünür. Çok fazla piercing modeli arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz, bu anlamda So CHIC her tarza uygun tragus piercingleri ile gönülleri fethetmeyi başarmıştır. Gümüş malzemenin kalitesini ve duruşunu kulağınızda hissedeceğiniz bu mükemmel ürünler ile herkesten farklı görünmenin keyfini çıkarın. Gümüş tragus piercing ürünlerinin yanı sıra altın kaplama tragus piercing ürünleri ile de kaliteli ve sağlıklı bir kullanım sağlarsınız. Altının rengi her zaman zengin ve şık durmuştur. Minimal küpelerde altın dokunuşların olması ortaya çok güzel bir görüntü çıkaracaktır. Altın kaplama tragus piercing yanı sıra titanyum ve çelikten üretilen ürünlerde alerjiniz yoksa gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Ancak altın, gümüş gibi değerli ve kaliteli materyallerin her zaman ilk tercihiniz olması sağlık bakımından daha iyi olacaktır. Tragus piercingler minimal küpe tasarımları olarak ta bilinir, ancak kıkırdak küpe görevini aldıkları için piercing demek daha doğru olur. Bir kula üzerinde birçok piercing kullanılarak kombin küpesi şeklinde tasarımınızı tamamlayabilirsiniz. Birbirinden ayrı havalarda küpe ve piercingler takabileceğiniz gibi birbirini tamamlayan kombin küpeleri şeklinde de kulak tasarımınıza şekil verebilirsiniz. Çeşit bakımından son derece zengin ürün gamına sahip olan piercingler bakımı ve takılıp çıkarılmasıyla da dikkat gerektiren takılardır. 

Helix Piercing Nedir?

Kulağın üst köşesinde ki kıkırdağa takılan piercinge helix piercing deniliyor. Çok farklı modellerde karşınıza çıkan helix piercing modelleri farklı tarzları yansıtan ürün çeşitliliğine sahip. Düz renk, renkli, taşlı, sarkmalı, boncuklu, temalı ve daha bir sürü farklı şekillerde olan helix piercing modelleri So CHIC eşsiz tasarımları ile kullanıcılarıyla buluşuyor. Helix piercing satın alırken stilinizin hangisi olduğuna karar vermekte zorlanabilirsiniz. Çok çeşitli bu ürünler arasından tarzınıza ait olan modeli tercih ederek şıklığınızı ve farklılığınızı yansıtabilir ışıl ışıl parlayabilirsiniz. Helix piercing fiyatları ve tragus piercing fiyatları kullanıldığı malzemelere ve modeline göre değişkenlik gösteriyor olsa bile bütçenizi zorlamayacak fiyat performansına sahip ürünlerdir. 

Tragus Piercing Bakımı

Tragus piercing yapıldıktan ilk bir iki hafta kırmızılık veya sarımsı kabuklar görülebilir. Bölgede ve çevresinde sıcaklık hissedilebilir bunun yanı sıra hassasiyet ve rahatsızlık hisleri olabilir, fakat bunlardan herhangi biri olduğunda endişelenmenize gerek yok. Bu belirtiler iyileşme ve piercing in kulağa alışma sürecidir. Tragus veya helix piercinglerinden herhangi birini taktığınızda ilk birkaç hafta yapmanız gereken bakım önerilerine uyduğunuz taktide hiçbir sorun olmayacaktır.

 • Öncelikle mikrop bulaşmaması için elinizi sürekli piercinge götürmeyin
 • Özellikle ilk günü şampuan, sabun, parfüm gibi kimyasal içeren maddelerin gelmemesine büyük özen gösterin.
 • Birkaç gün sonunda ılık ve temiz su ile ve doğal bir sabunla nazik bir şekilde yıkayın
 • Temizleme işiniz bittikten sonra piercingi ovalamadan kâğıt havlu ile kurulayın
 • Ortalama 3–6 ay boyunca bu aksesuarı çıkarmamaya özen gösterin
 • Alkol bazlı temizleyiciler kullanmaktan kaçının

Piercing Nasıl Takılır?

Kulağa takılan piercing türüne tragus ve helix denir. Kulakta kullanılan en yaygın kullanım yeri kulak kıkırdağıdır. Tragus piercing ve helix piercing takılacağı zaman kulak memesinde kullanılan tabanca kullanılmaz. Tek başınıza takmamanız gereken bu piercingler anjiokat delim iğne kullanılarak takılmaktadır. Delmeden piercing kullanmak istiyorsanız geçirmeli ya da mıknatıslı modellerden tercih edebilirsiniz. 

Tragus Piercing Nasıl Çıkarılır?

Piercingi takarken dikkat ettiğiniz gibi çıkarırken de dikkatli ve titiz olmanız gerekmektedir. İlk olarak, ellerinizi temiz ve ılık su ile 20 saniye boyunca yıkayın. Ardından, temiz bir havluyla ellerinizi kurulayın. Sonra saçlarınızın rahatsız etmemesi için saçlarınızı toplayarak parmağınızı tragusun önüne koyun ve yanak bölgesini öne doğru gerin. Arkasında bulunan kilit topunu söktükten sonra pimi yavaşça ileriye doğru çekin. Yavaşça ve dikkatli yaptığınız takdirde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. 

Kulak Piercing İsimleri 

Kadınların takıları takmayı en çok sevdikleri yer olan kulaklarda özellikle son yılların popüler takısı olan piercing ürünleri modellerine ve takılan alanlarına göre farklı isimlere sahiptir. Sizlerde farklı tasarımlarda tragus piercing modellerini incelemek istiyorsanız tasarımları ile adından söz ettiren So CHIC sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Kulak piercing isimlerini siz değerli kullanıcılarımız için derledik.

 • Industrial Piercing.
 • Rook (Piercing)
 • Daith
 • Tragus-Piercing.
 • Snug
 • Conch
 • Anti-Tragus-Piercing.
 • Lobe: Klasik Küpe deliği 


back to top

UYARI!