En Yeni Tasarımları Keşfedin!
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Taş İsmi
Taş Rengi
Materyal Rengi
Fiyata Göre
Taş İsmi
(2)
(1)
Taş Rengi
(1)
(1)
(1)
Materyal Rengi
(1)
(1)
(1)
Fiyata Göre
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Gözlük İpi

Çeşitli aksesuar ve takılar yüzyıllar boyunca insanların pek çoğu tarafından son derece önem verilerek kullanılmış ve pek çok kişi tarafından özenle saklanmıştır. Tepeden tırnağa her şey için aşırı derecede yaratıcı ve çok özel aksesuarlar dizayn edilmiş ve her duruma ve de her tarz giyim şekline uyacak biçimde pek çok takı ve ürün tasarımı yapılmıştır. Genel olarak insanlık tarihi boyunca görülen ve tarihi bulgular neticesinde edinilmiş olan çeşitli bilgilere göre insanlar, tören ve düğün gibi kutlama ve toplanmayı gerektiren durumlar için genel olarak şatafatlı ve gerçek anlamda normalden çok daha büyük ve parlak takılar ve aksesuarlar kullanılmıştır. Yani insanlık tarihi boyunca aklınıza bile gelmeyecek kadar çok ve tahmin bile edemeyeceğiniz kadar çeşitli ve ihtişamlı takı ve aksesuar çeşitleri vardır. Günümüz takı ve aksesuar modasına bakacak olursak bu durum halen bu şekilde devam etmektedir. Bu da demek oluyor ki insanlar her zaman her dönemde takı ve aksesuarlara ihtiyaç duymuş ve duymaya da devam edecektir. Sadece takı olarak da düşünmemek gerekir. Kolye, küpe, yüzük, bileklik, gerdanlık, halhal ve benzeri pek çok takı ve aksesuarla da kalmayıp kullanılan pek çok ürün için de hem ürünlerin kullanımını kolaylaştıracak olan hem de kullanım sağlandığı sırada da şık duracak pek çok aksesuar dizayn edilmiş ve edilmektedir. Gözlük ipi de bunlardan biridir. Gözlük ipi, pek çok kişi tarafından son derece rahat bir kullanım sağlanması bakımından kullanımdan rahatlık ve keyif sağlanacak bir aksesuar olarak her zaman tercih edilen bir ürün olmuştur.

Gözlük İpi Nedir?

Gözlük ipi, her tür gözlük için daha rahat ve kolay bir kullanım sağlanabilmesi için gözlüklerin sapına takılan iplere denir. Gözlük ipi aynı zamanda rahat kullanımın da dışında gözlüklerin kaybolmaması bakımından da son derece önemli olacaktır. Neden derseniz çünkü gözlük en çok kaybolma ihtimali yüksek olan bir eşya olduğu için gözlük ipi kullanımı da son derece gerekli olacaktır.

Gözlük İpi Nasıl Kullanılmalıdır?

Takı tasarımı konusunda en çok bilinmesi gereken şey her bir detayın en güzel ve göze en çok hitap eden biçimde kullanılması olacaktır. Gözlük ipi de bir insanın sürekli olarak yüzü ve boynunda taşıdığı bir aksesuar olması nedeni ile son derece büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle her şeyiniz ile uyum sağlaması gereken bir aksesuar olacaktır. Yalnız, gözlük ipinin ayrı bir özelliği daha doğrusu özellikten ziyade daha çok dikkat edilmesi gereken bir yanı vardır ki o da gözlük ipleri için iki türlü sorun yaratacak bir unsur vardır. O da şudur ki, gözlük kullanan biri iseniz ve gözlük ipi kullanıyorsanız dikkat etmeniz gereken bir takım şeyler vardır. Gözlük ipi her kıyafet ile aynı ya da her tür takı ile bir arada kullanılamaz. Eğer ki gözlük ipim her şeyle uysun diyorsanız, tamamen renksiz ve çok ince, var ile yok arası bir gözlük ipi kullanmanız gerekecektir. Bunun yanı sıra gözlük ipi konusunda ısrarcıysanız ve gerçekten gözlük takmayı seviyor ve de değişik modellerde gözlük ipi kullanmak istiyorsanız renk renk ve çeşit çeşit gözlük ipleri edinmeniz gerekecektir. So CHIC mağazalarında muhteşem şekilde zarifçe dizayn edilmiş olan farklı taşlarla süslenmiş olan gözlük ipi modelleri tasarımları yer alır. Birbirinden şık ve şahane gözlük ipi tasarımlarına göz atmak için mutlaka ama mutlaka So CHIC mağazalarını ziyaret etmeniz gerekecektir. Eğer ki alışveriş merkezine kadar gidip mağaza gezemem diyorsanız da So CHIC markasının birbirinden şık ürünlerinin sergilenmiş olduğu ve So CHIC ürünlerinin satıldığı internet sitelerinden gözlük ipi tasarımlarına ulaşabilirsiniz. Bu noktada bir de son derece önemli olan bir konu daha vardır. Eğer ki gözlük ipi kullanmayı çok seven biri iseniz çok fazla kolye takmayı da unutun. Tabii ki kolye takabilirsiniz ancak o kadar da kalın ve çoklu kolye takmanız hiç de yerinde bir durum olmayacaktır. Neden derseniz, çünkü gözlük ipini çok fazla kolye ile kullanırsanız bu üzerinizde çok aşırı derecede bir kalabalık olmasına neden olur. Bu sefer şık olacağım diye son derece rüküş bir hale gelirsiniz. Bu nedenle üzerinizde, boyun bölgenizde kalabalık bir görünüm sağlanmasına neden olamaması ve son derece göz yoran bir görünüm sağlanmaması bakımından kesinlikle çok kalabalık kolye türü takılardan uzak durmanız gerekir. Tabii ki takı takmayı çok seven bir kadın olabilirsiniz. Özellikle de kolye takmaktan da çok hoşlanıyor olabilirsiniz. Elbette ki gözlük ipi kullanıyorsunuz diye kolye takma zevkinden de kendinizi mahrum bırakacaksınız diye bir şey söz konusu olabilir. Bu nedenle de eğer ki kolye takmayı seviyorsanız mutlaka ama mutlaka gözlük ipi tercihiniz son derece ince ve çok fazla göz alıcı olmayan bir model olarak tercih edilmesi gerekir. Yani ya gözlük ipinin ince ve zarif olması gerekir ya da kolyelerinizin pek fazla göze çarpan pek de fazla dikkat çekmeyen bir model olarak tercih edilmiş olması gerekir. İki durumun da aksi olduğu bir durumda son derece rüküş bir imaj çizmiş olursunuz.

Gözlük İpi Modelleri

Gözlük ipi kullanmak için illa ki gözlerinizin bozuk olmasına yani illa ki numaralı bir gözlük kullanmak durumunda olmanıza hiç gerek yok. Güneş gözlükleri herkes tarafından kullanılır ve son derece şık güneş gözlükleriniz için bir o kadar da şık gözlük ipi modelleri bulunur. Birbirinden güzel ve son derece şık gözlük ipi modelleri So CHIC mağazalarında yer alır ve çok farklı son derece özel tasarım gözlük ipi modelleri de vardır. So CHIC markasının yeni sezon gözlük ipi modelleri için de turkuaz taşlı gözlük ipi ya da rengârenk taşlar, inci ve kristaller ile bezenmiş son derece şık gözlük ipleri yeni sezona damgasını vuracaktır. Son derece şık ve son derece kaliteli güneş gözlükleriniz için son derece şık gözlük ipi modelleri So CHIC mağazalarında olacaktır.

Hem Kullanışlı Hem de Şık Gözlük İpi Modelleri

Güneş gözlüğü ya da mutlaka kullanmanız gerekli olan numaralı bir gözlük, her zaman için yanınızda bulundurmanız gereken bir eşya olacağı için hem son derece şık bir görünüme sahip olması gereken bir şeydir hem de mutlaka koruma altında tutmanız gereken bir şeydir. Bu nedenle mutlaka ama mutlaka gözlük ipi kullanmanız gerekir. Çok güzel ve kıyafetlerinize uyum sağlayacak olan gölük ipi modelleri tercih etmeniz çok önemli olacaktır. Özellikle yaz aylarında en çok kullandığınız ve asla yanınızdan ayırmadığınız güneş gözlüğünüze bir gözlük ipi takarak son derece şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bunun için yazlık kıyafetleriniz hatta pareolarınız ile uyumlu olan gözlük ipleri çok hoş bir görünüm elde etmenize neden olacaktır. Böylece hem çok şık hem de çok kullanışlı bir aksesuar kullanmış olursunuz. Gözlüklerinizin kaybolmamasını sağlarken hem de çok şık olabilirsiniz.

back to top

UYARI!