Sepette Net %20 İndirim!🎁

Güneş Gözlüğü Modelleri

(1 Ürün)
FİLTRELE
Fiyata göre filtrele

Filtreler

Daha Fazla Göster

Güneş Gözlüğü

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alan güneş gözlükleri yazlık kıyafet kombinlerinin vazgeçilmez parçası olmakla birlikte göz sağlığı için de oldukça önemlidir. Güneşten gelen zararlı ışınların, göze ulaşmasını engellemek için kullanılan güneş gözlükleri her tarza uygun yapıları sayesinde kombinlerin çok daha benzersiz bir hale gelmesi için de kullanılmaktadır. Siz de So CHIC tarafından özel olarak tasarlanan farklı güneş gözlüğü modelleri sayesinde hem yazlık kombinlerinizde hem de günlük tasarımlarınızda çok daha şık ve dikkat çekici tasarımlara imza atabilirsiniz. Güneş gözlüklerinin kadınlar ve erkekler için tasarlanan farklı türlerinde çeşitli detaylar da göze çarpıyor. Peki, erkek ve kadınlar için tasarlanan güneş gözlüğü modelleri nelerdir ve güneş gözlüğü satın alırken hangi Detaylara dikkat edilmelidir?

Kadın Güneş Gözlükleri 

Kadın güneş gözlüğü modelleri şık tasarımları ve ilgi çekici detaylarıyla farklı birçok tarzdan hoşlanan kadının tercih edebileceği yüzlerce model seçeneğine sahiptir. Güneş gözlüğü seçimi yapılırken özellikle kadınlar için çok daha fazla kriter bulunuyor. Güneş gözlüklerinin gün içerisindeki giyim tarzınızla uyum sağlaması, daha başarılı kombinler ortaya çıkarmanız için oldukça önemlidir. Giyim tarzınızda daha fazla kullandığınız renk yoğunluğuna bağlı olarak güneş gözlüğü seçiminde de bu renkler ile uyumlu tasarımlara yönelmeniz gerekiyor. Günümüzde en çok tercih edilen güneş gözlüğü renkleri genellikle kahve ya da mavi tonlarıdır. Gözlük tasarımlarında kullanılan bu renkler hem gözlüğün güneşin zararlarına karşı çok daha fazla korunma sağlamasını hem de aynı zamanda bu gözlüklerin günlük hayatta kullanılan kıyafetler ile çok daha fazla uyumlu bir hale gelmesini sağlıyor.

Gözlük seçimi yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken detaylardan bir tanesi de yüz tipine uygun gözlüğün seçilmesidir. Kadın güneş gözlüklerinde birçok farklı cam tasarımı da sizleri bekliyor. Her ne kadar kıyafet ve aksesuar seçiminde genel olarak tarzınızın ön plana çıkması ve birbiriyle uyumlu parçaların kullanılması önemliyken, güneş gözlüğü seçiminde yüz tipine uygun seçimlerin yapılması da oldukça önemlidir. Günümüzde en çok tercih edilen gözlük camı tipleri ise damla, yuvarlak, dikdörtgen köşeli ya da klasik oval formdaki gözlük camlarıdır. Bununla birlikte daha ki modern bir görünüm oluşturmak için kelebek ve benzeri tasarımlarda da gözlük camları üretilmektedir. Yüz tipine uygun güneş gözlüğü modeli seçilirken aynı zamanda gün içerisinde kullandığınız kıyafet tarzına da uyumlu seçenekler yapmanız gerekiyor. So CHIC imzası ile üretilen yüzlerce farklı kadın güneş gözlüğü modelleri arasından siz de kendi yüz tipinize ve giyim tarzınıza uygun modellere sadece birkaç dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Böylece gün içerisindeki giyim tarzınızı çok daha ön plana çıkarabilir ve tarzınızı baştan yaratabilirsiniz.

Güneş gözlüğü seçiminde gözlük camı için renk seçimi, en az yüz tipine uygun tasarımlar kadar büyük önem taşıyor. Bu noktada tercih edebileceğiniz farklı birçok alternatif de bulunuyor. Tek renk cam kullanılarak üretilen modeller günümüzün en çok tercih edilen gözlük tasarımları olsa da özellikle son yıllarda ortaya çıkan yeni teknolojiler ile birlikte koyu renklerden çok daha şeffaf tonlara ilerleyen ve farklı renklerin bir arada kullanıldığı gözlük camları da bulunuyor. Bu gözlük camlarında genellikle gözün üst kısmında aynı rengini daha koyu tonları kullanılırken gözlük camının alt kısmına ilerledikçe renk daha şeffaf ve az belirgin hale geliyor. Degrade adı verilen bu gözlük camları ise özellikle son yıllarda popüler hale gelmeye devam ediyor.

Gözlük seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise alacağınız güneş gözlüğünün, güneşten gelen zararlı ışınları maksimum derecede engellemesidir. Polarize gözlük camları ise genellikle çok daha parlak ortamlarda tercih edilmektedir. Ayna şeklindeki gözlük camları içerisinde bulunan polarize gözlük camı teknolojisi sayesinde gözle gelen tüm parlak ışıkların direkt yansıtılmasını sağlayarak bir ayna etkisi oluşturmaktadır.  Böylece bu güneş gözlükleri çok daha net bir görüş imkanı oluşturarak, kullanan kişinin renk kontrastını da arttırmaktadır. Standart güneş gözlüklerinden farklı olarak ayna camlı güneş gözlüklerinde çok daha fazla renk seçeneği bulunuyor. So CHIC tarafından tasarlanan güneş gözlüğü modellerinden lacivert, mavi, kahverengi, mor ve siyah gibi genel renklerin yanı sıra daha çok kadınların tercih ettiği pembe, yeşil ve kırmızı gibi renklerde kullanılmaktadır. Böylece siz de gün içerisinde kullandığınız renk yoğunluğuna bağlı olarak kendi tarzınıza uygun güneş gözlüğü modelleri ne çok daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. So CHIC tarafından özel olarak tasarlanan güneş gözlüğü modelleri ile tarzınızı baştan yaratabilir, kişiliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. 

Erkek Güneş Gözlükleri

Erkekler için özel olarak tasarlanan güneş gözlükleri genellikle daha keskin hatları ve belirgin renkleri ile dikkat çekiyor. Bununla birlikte yıllardan bu yana sıklıkla kullanılan damla ve benzeri güneş gözlüğü tasarımları da erkeklerin günümüzde en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Farklı birçok güneş gözlüğü modeli arasından siz de kendi yüz tipinize ve giyim tarzınıza uygun modelleri So CHIC avantajları ile bir arada görüntüleyebilir, hayalinizdeki güneş gözlüğüne çok daha kolay şekilde ulaşabilirsiniz.

Erkekler için tasarlanan güneş gözlükleri sadece yazlık bölgelerde ve daha rahat kullanım için değil aynı zamanda günlük yaşam için de uygun şekilde tasarlanmaktadır. Böylece So CHIC tarafından tasarlanan güneş gözlükleri günlük yaşamda tercih edeceğiniz kıyafetleriniz ile de uyum sağlayarak günlük giyim tarzınızın çok daha benzersiz ve göz alıcı hale gelmesini sağlıyor. Kadınlar için olduğu kadar erkekler için de güneş gözlüğü seçiminde renk ve tasarım oldukça önemlidir. Yüz tipinize bağlı olarak damla, yuvarlak, keskin hat ve köşelere sahip camlar ya da yuvarlak gözlük camları arasından bir seçim yapmanız gerekiyor. 

Kendi yüz tipinize uygun gözlük camına karar verdikten sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise uygun gözlük camı rengini seçmektir. Bu noktada yüz tipinden farklı olarak seçeceğiniz gözlük renginin günlük giyimde tercih ettiğiniz kıyafetleri uyum sağlaması gerekiyor. Gözlük camı da kullanılan renkler kadar gözlüğün çerçeve kısmında kullanılan tasarım da oldukça önemlidir. Günümüzde erkekler tarafından tercih edilen gözlük tasarımlarında genellikle altın sarısı ya da gümüş renkleri oldukça ön plandadır. Bu renkler özellikle günlük giyim tarzında çok daha dikkat çekici tasarımlar oluşturulmasını sağlıyor.

Güneş Gözlüğü Fiyatları

Güneş gözlüğü fiyatları belirlenirken farklı birçok kriter göz önünde bulundurulmaktadır. Gözlüğün tasarım detayları, gözlük camında kullanılan teknoloji ve gözlük camının kalitesi fiyatları bekleyen ana etken olarak karşımıza çıkıyor. So CHIC tarafından tasarlanan güneş gözlüklerinde en iyi fiyat avantajlarından yararlanabilmek için farklı modelleri bir arada görüntüleyerek fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Böylece farklı tarzlara sahip gözlükler arasında fiyat karşılaştırması yaparak en uygun fiyat avantajları ile Hayalinizdeki güneş gözlüğüne sahip olabilirsiniz. 

So CHIC tarafından tasarlanan tüm güneş gözlükleri daha yüksek kalite standartları kapsamında 1 yıla kadar garanti süresi içermektedir. Böylece satın aldığınız güneş gözlüğü her ne kadar dayanıklı yapısıyla dikkat çekiyor olsa da kullanımlar sırasında karşılaşabileceğiniz sorunlara bağlı olarak gözlüklerin tüm onarımı ya da bakım işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

UYARI!