Yaz İndirimi Sepette Net %15 İndirim!
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Ürün Cinsi
Taş İsmi
Tema
Taş Rengi
Materyal Rengi
Kolye Uzunluğu
Fiyata Göre
Ürün Cinsi
(6)
(40)
(35)
(2)
Taş İsmi
(3)
(3)
(2)
(2)
(2)
(4)
(1)
(1)
(5)
(57)
Tema
(2)
(1)
Taş Rengi
(1)
(20)
(7)
(5)
(15)
(3)
(4)
(19)
(1)
(1)
(18)
Materyal Rengi
(72)
(1)
(6)
Kolye Uzunluğu
(1)
(5)
(20)
(2)
(5)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
Fiyata Göre
Tema Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Nişan günü, hem kadın için hem de erkek için en heyecanlı ve en önemli anlardan bir tanesidir. Bu günde evliliğe giden yoldaki basamaklar tırmanılır ve nişan bu basamakların, sonuca ulaşmadaki önemli yollarından biridir. Bu süreçte nişan günlerinde eşlerin ya da ailelerin birbirlerine hediye ettiği takılar, hem kişileri motive eder hem de büyük bir mutlulukla bu adımları atmaya devam etmelerini destekler. So CHIC, bu noktada nişan hevesinde olan çiftlerin ve ailelerin beklentilerini karşılamak adına birbirinden farklı ve özgün nişan seti tasarımları oluştururlar. Güncel modaya uygun, eşsiz tasarımlar, küçük dokunuşlarla herkesi memnun edebilecek bir hale getirilebilir. Taş yoğunluklu tasarımların, evliliğin atılan ciddi adımlara bir sembol olması, So CHIC için önemlidir.

Nişan Seti Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Nişan seti seçmek, en az bir gelinliğe karar vermek kadar stresli ve yoğun bir süreç olarak bilinir. Bundaki en önemli etken, çeşidin az olması ya da seçilecek olan takının kullanmaya elverişli olup olmadığı, gelinin bu takıyı beğenip beğenmeyeceği gibi sorunların ortaya çıkma olasılığıdır. Bütün bu süreci keyifli ve sorunsuz bir hale getirmek için So CHIC, çoklu seçeneklerini bir araya getirir. Çeşitlilik fazla olsa da nişan seti seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği de büyük merak konusudur.

Nişan seti seçerken dikkat edilmesi gereken ilk ve önemli konu, takının günlük hayatta kullanıma uygun olması ya da özel günleri taçlandırabilecek eşsiz bir tasarıma sahip olmasıdır. Eğer bu nitelikler sağlanıyorsa bu kez yapılacak ilk şey, kalitesi ve sağlamlığı hakkında bilgi almak olacaktır. Çünkü kısa sürede yıpranacak ya da bozulacak tasarımlar hem kullanacak olan kişiyi hem de onun ailesini mutsuz edecektir. Orijinal tasarımları ve geniş seçenek yelpazesi ile So CHIC, güvenle seçim yapmanızı destekler. Nişan seti seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise kullanacak olan kişinin kişisel zevkleridir. Gelinler çoğu zaman nişan setlerini kullanmak yerine onları hatıra olarak saklamak isteyebilirler. Yine de kullanmak isteyen gelinler için kullanıma uygun tasarımların tercih edilmesi önemlidir. Son zamanların en çok tercih edilen tektaş kolye modelleri nişan setlerini taçlandırarak hemen herkesin kullanabileceği tasarımıyla öne çıkar.

Nişan Takı Setleri Hangi Stil ve Taş Seçenekleri Sunuyor?

Nişan takı setleri söz konusu olduğunda merak edilen bir diğer konu da nişan takı setlerinin hangi stil ve taş seçenekleri sunduğudur. Bu konuda So CHIC, her zevke hitap eden birbirinden farklı taş çeşitleri ve tasarımlarıyla daima ilk tercih olmayı başarır. Nişan takı setlerinde sıklıkla beyaz altın kaplama rengi kullanılır. Bu renk, nişanlık ve nişan konseptleriyle en çok uyum sağlayan renk olması nedeniyle simgeleşmiş bir haldedir. Nişan setlerinin klasiğinden vazgeçemeyenler için ilk akla gelen stil, baget modeller olacaktır. Taş çeşitlerinde ise büyük bir yelpaze sunulur. Herkes kişisel zevk ve beğenisine uygun renk ve şekilli taşları tercih eder. Son zamanlarda en çok tercih edilen taşlar ise yeşil taş, paris sarısı, İstanbul mavisi gibi isimlerle anılan beyaz ve renkli taşlardır. Bunun yanı sıra bütçeye bağlı olarak zümrüt, yakut gibi taşlar da tercih edilebilir.

Tasarım stilleri konusunda yüzükler son zamanlarda çok daha fazla öncelenmiş durumdadır. Baget yüzükler daima klasik olanı yansıtsa da gösterişi seven gelinler için nişan setinde yer alan tamtur yüzük modelleri vazgeçilmez bir yere sahiptir.

Nişan Setleri Nasıl Korunmalı ve Saklanmalıdır?

Nişan merasiminin ardından gelinler için bu setleri korumak ve saklamak oldukça önemlidir. Bu kadar değerli ve özel bir hediyenin zarar görmemesi için neler yapabileceklerini araştırırlar. So CHIC, tasarımları ile bu yolda onlara eşlik etmesinin yanında koruma ve muhafaza etmeleri konusunda da yardımcı olmayı hedefler. Nişan setleri, mücevherlerin uzun süre korunmasını sağlayacak kutularda teslim edilir. Kullanılmayacak nişan setlerinin bu kutu içerisinde saklanması önemlidir. Kullanım gerektiğinde de kutuya yerleştirmeden önce her bir parçayı tek tek nemli bir bezle silip kurulamak gerekir. Yapıları bozulmamış olsa da zamanla hava ile temas eden mücevherler, mat bir görünüme kavuşabilirler. Bu rutin temizlik, onların uzun yıllar ilk günkü parlaklığını korumasını sağlar.

Nişan Seti Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Nişan setlerinin düzenli olarak bakım ve temizliği yapılmalıdır. Aksi takdirde uzun ömürlü kullanım beklentisi olan kişiler, oluşabilecek olumsuz durumlar karşısında hayal kırıklığı yaşayabilir. Saf gümüş tasarımlar dahi olsa, yapıları gereği bir süre ter ve hava ile temas eden maddeler, soluk ya da karanlık bir görünüme kavuşurlar. Bunun ortadan kaldırılması ve taşların da giderek rengini kaybetmemesi için nişan setlerinin bakım ve temizliğine önem verilmelidir. Oldukça taşlı ve ince tasarımlarla elde edilen nişan setinin fırça ya da sabun gibi kimyasallarla temizlenmesi önerilmez. Bunun yerine her kullanımda düzenli olarak nemli bir bezle silinip iyice kurulanması kısa vadede yeterli olacaktır. Tamtur yüzük temizlik konusunda en göz korkutan mücevher modelidir. Tamamen taşla kaplı tasarımı nedeniyle temizliğinin de risk olduğu düşünülür. Bu gibi durumlarda So CHIC, mağazalarında sizlere kendi ürünlerinin düzenli bakım ve temizliklerini yapma fırsatı da sunar. Bu gibi hassas takılarınızı So CHIC mağazalarına götürerek temizletme olanağınız mevcuttur.

Nişan Seti Seçiminde İpuçları ve Öneriler

Nişan seti seçiminde herkes çevresinden bir destek almak ister. Kendi karar verirken aceleci davranan ya da başka insanların da fikrini merak edenler, nişan seti seçimleri için birtakım ipucu ve önerilere ihtiyaç duyarlar. Nişan seti seçimini kolaylaştıracak birkaç ipucu da So CHIC’ten tarafınıza verilebilir. Nişan setinin küpe seçimleri sırasında kombin küpesi modelleri incelemek, işinizi kolaylaştırabilir. Bu sayede günlük kullanıma da uygun olacak ama özel anları da taçlandıracak bir küpe ve onunla uyumlu diğer takılar tercih edilebilir. Kombin küpesi her nişanlık kombinine uyum sağlayabilecek yeni nesil tasarımları ile kendini gösterir. Takıların zarafeti öncelediği kombinlerde bu küpeler sayesinde herkesin beğenisini toplamak çok daha kolay bir hale gelir. Takı seçimi yaparken renklerin, nişan günü giyilecek kombinle uyumları da önemsenmelidir. Eğer nişan seti hediye olarak tercih edilecekse bu kez de hemen her durumda kullanılabilecek pırlanta taşlı tasarımlara yönelmek kurtarıcı olabilir.

Nişan Seti Fiyatları

Her genç kadının hayali olan nişan gününün sorunsuz geçmesi için uğraş verilir. Herkes en nihayetinde nişan konseptini kendi bütçesine uygun bir şekilde düzenler. Bu noktada nişan seti fiyatlarının aralığı, nişan sahipleri için önem arz eden bir konudur. So CHİC, her bütçeye uygun nişan seti tasarımlarıyla bu durumu da bir sorun olmaktan çıkarır. Son zamanlarda tercih edilen tektaş kolye modelleri değerlendirildiğinde zarif ve minimal olmasına karşın kaliteden ödün vermeyen tektaş kolyelerin hem uygun fiyatlı hem de nişan günlerine yakışır güzellikte olduğu açıkça gözlenir. Nişan seti fiyatları, özel anlarını ölümsüzleştirmek isteyenlere özel olarak bir bütçe planlaması ile So CHIC ekibi tarafından en uygun olacak şekilde belirlenir.

back to top

UYARI!