Yaz İndirimi Sepette Net %15 İndirim!

Zümrüt Rengi Kolye

(19 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Taş İsmi
Koleksiyon
Materyal
Materyal Rengi
Kolye Uzunluğu
Fiyata Göre
Taş İsmi
(2)
(7)
(1)
(1)
(8)
Koleksiyon
(1)
(4)
(1)
Materyal
(1)
(14)
Materyal Rengi
(11)
(1)
(1)
Kolye Uzunluğu
(5)
(5)
(1)
(3)
(4)
Fiyata Göre
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Zümrüt Kolye

Tarihin en eski zamanlarından beri insanda estetik, güzellik, beğeni kazanmak gibi kavramlar hep önemli olmuştur. Özellikle kadınlar için bu kavramların, hayatlarının merkezinde olduğunu söylesek durumu abartmış olmayız. Giyim kuşamın yanında bir diğer tamamlayıcı unsur olarak aksesuarlardan da yardım almışlardır. Başta renkli taşlı kolye modelleri olmak üzere tarih boyunca her türlü çeşidi olan aksesuarlar insanların giysilerini renklendirmekle kalmamış, kendilerine has bir tarz sahibi olmalarına da katkı sağlamıştır. Çeşit çeşit kolyeler, yüzükler, küpeler, bilezikler gibi objeler arasından beğenilerine uygun olanları seçerek kullanmışlardır. Bunların arasından zümrüt taşı kolyenin, şık tasarımları ile kadınların gönlündeki tahtı yıllardır sarsılmamıştır. 

Zümrüt renkli kolye modelleri ise bu aksesuarlar arasında modası hiç geçmeyenler arasında yerini almıştır. Değerli madenler arasında yer alan zümrüt fiyatları her daim üst sıralarda yer almıştır. So CHIC, zümrüt ve zümrüt rengini sevenlere özel zümrüt rengi kolye modellerinden oluşan koleksiyonuyla bütçe dostu harika tasarımlar sunmayı hedefledi. 

Zümrüt Kolye Modelleri

So CHIC imzalı zümrüt rengi kolye modelleri altın veya gümüş kaplamalı tasarımlarıyla göz dolduruyor. Kolyeler, çeşitli kalınlık ve farklı uzunluklarda tasarlanarak her kesimden kadının aradığını bulacağı özelliklerde tasarlandı. Zümrüt kolye modelleri arasında son dönemin popüler tasarımı ikili ya da üçlü kolyelere rastlamak mümkün. Doğal taşlı kolye modellerinde olduğu gibi zümrüt kolye modellerinde de taşın büyüklüğü ve renginin parlaklığı en önemli unsurların arasında başı çekiyor. Baget kolye gibi taşı ön plana çıkaran zümrüt kolye modelleri de ilgi çeken modeller arasında yerini alıyor. 

Zümrüt Taşı Neyi Simgeler?

Zümrüt taşlı kolye veya zümrüt yeşili kolye her dönem farklı şekillerde yorumlandı. Gözalıcı çimen yeşili taşıyla her dönem herkesin dikkatini çeken zümrüt taşı genellikle sadakat, duyarlılık ve aşk taşı olarak tanımlanır. Geçmiş zamanlardan günümüze zümrüt taşının, bazı fiziksel ve ruhsal rahatsızlıkların tedavisinde faydalı olduğu ve şifalı bir taş olduğu düşünülür.

So CHIC bu değerli madenin en önemli özelliği olan gözalıcı yeşil taşından ilham alarak her bütçeye uygun So CHIC Zümrüt Yeşili Kolyeler koleksiyonunu oluşturdu. Tasarım kolye meraklılarını memnun edecek zümrüt yeşili kolye modellerini So CHIC’te bulabilirsiniz. 

Özellikle değerli bir taş olan zümrüt ile yapılan çoğunlukla değerli madenlerin eşlik ettiği kolyeler, her kadının sahip olmak isteyeceği tarzda bir aksesuardır. Zümrüt taşı sertlik derecesi olarak 7,5 - 8 arasında kendine yer bularak, Beril minerallerinden oluşan içinde yeşilin çeşitli tonlarını barındıran sert bir taş olarak bilinir. Diğer değerli taşlar kadar parlak olmasa da kusursuz özellikte bir taştır. Işığı kırma ve yayma gücü pek yüksek olmadığı için diğer değerli taşlar kadar parlamaz. Hatta en kıymetli olanı çimen yeşili olduğu için, kendi adıyla anılan zümrüt yeşili diye bir renk bile vardır. 

Zümrüt Yeşili Kolye

Gerçekten de çok etkileyici bir renk tonu olan zümrüt, diğer değerli taşlar kadar kıymetli ve eşsiz bir mücevherdir. Yüksek sıcaklığa karşı dayanıksız olan zümrüt taşını, aynı zamanda alacağı darbelerden de korumak gerekir. Şeffaf, lekesiz ve çatlak olmayan zümrüt taşları en değerli olanlardır. Zümrüt taşının kendi adıyla anılan emerald kesim, herkesin en çok kullandığı bir kesim şeklidir. Damla, yuvarlak, kare, oval gibi tasarlanmak istenen kolyeye uygun olan kesim şekli uygulanır. Zümrüt taşı bu etkileyici özellikleriyle aksesuar sektöründe sıklıkla kullanılan bir değerli taştır. Manevi yönden birçok anlamda yüklenen zümrüt taşı en çok sadakat taşı olarak bilinir ve bunun temsilcisi olarak tercih edilir. Özellikle bir erkeğin bu kadar zarif bir taşı olan kolyeyi değer verdiği kadına hediye etmesi bu anlamda da bir mesaj içerdiğini düşündürür.

Zümrüt Yeşili Kolye Modelleri

Zümrüt taşı diğer değerli taşlarda olduğu gibi özenli kullanılmalı ve bakımı yapılmalıdır. Temizliğini ise herhangi bir kimyasal madde kullanmadan, kuru ve yumuşak bir bez ile narin bir şekilde silerek yapabiliriz. Aydınlık bir ortamda saklayarak, zümrüt taşının parlaklığını kaybetmeyip arttırmasını sağlayabiliriz.

Özellikle gece davetlerinde şıklığın bir temsilcisi olarak görülen gerdanlıklar, göz alıcı parlaklıktaki zümrüt taşı renginin etrafında ışıldayan pırlantalarla vurgulanarak geceye damganızı vurmanıza neden olur. Çeşitli kesim teknikleriyle oluşturulan zümrüt rengi kolye modelleri; kesimleriyle şekillenen farklı zariflikteki kolyeler zevkinize uygun alternatifler yaratır. Girdiğiniz her ortamda gündüz ya da gece zümrüt taşının zarafetini yansıtan kolyeleri göz alıcı bir şıklık yakalamak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Günlük hayatta, iş hayatınızda bile giysi takımlarınızı zümrüt taşlı kolyelerle kombinleyebilirsiniz. Küçük ve zarif zümrüt taşlarını kullanılarak daha modern çizgilere sahip tasarımlar yapan firmalar, zümrüt taşlı kolyenin sadece özel davetlerde takılan bir aksesuar olmadığını bize ispatlamaktadır. İş hayatında da kaliteden ve gösterişten taviz vermeden, şıklığına önem veren kadınlar için zümrüt taşlı kolyeler iyi bir seçenek olmaktadır. Giydiğiniz kıyafetin boyun kısmının özelliğine, saçınızı yaptığınız modele göre uzun veya daha kısa zümrüt taşlı bir kolye seçmeye özen göstermeniz yerinde bir hareket olur. Çünkü hepsi bir bütünü oluşturan, birbiri ile bağlantılı parçalardır. Ortaya şık bir görünüm çıksın isteğinde iseniz tüm ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir. Bu arada tabi ki sürekli değişen ve gelişen modayı da yakından takip ederek, dışında kalmamaya özen göstermeniz gerekir. Son günlerde özellikle manevi bir anlam da içeren çeşitli semboller kullanılarak tasarlanan kolyelerin, zümrüt taşı kullanılarak yapılanları da vardır. Melek, kedi, fil gibi semboller kullanılarak tasarımı yapılan kolyeler arasından seçim yaparak modanın yanında elegan bir şıklıkta yakalamış olursunuz. Genellikle altın veya gümüş kullanılarak yapılan zümrüt taşlı kolyeler maliyeti düşürmek için beyaz veya sarı altın kaplama kullanılarak da üretilir. Altından daha çok gümüşü tercih eden kadınlar için de zümrüt taşını kullanarak şık tasarımlar yapan firmalar alternatif yaratmakta geri kalmamıştır. Daha genç ve sportif bir tarzı olan kadınlar daha çok gümüşü tercih ederken, zümrüt taşının eşsiz ışıltısından vazgeçmek zorunda kalmamaktadır. Artık tarzınıza uygun olan ve sizi yansıtan madenden tasarlanmış olan hangi zümrüt taşlı kolyeyi seçeceğiniz sizin bileceğiniz bir sorudur.

Hediye seçiminde zümrüt taşlı kolyeleri tercih ederek etkileyici bir hava yaratmanız da mümkündür. Düğün, nişan gibi merasimlerde hediye olarak takabileceğiniz zarif ve ışıltılı zümrüt taşlı bir kolye olabileceği gibi, özel günlerde sizin için değerli olan bir kadına duygularınızı ifade etmesi için hediye edebileceğiniz bir zümrüt taşlı kolye seçenekler arasından bulabilirsiniz. Sevgililer günü, Anneler günü, yıldönümleri gibi özel günlerde biraz maliyetli de olsa bütçenize uygun bir alternatif bulabileceğiniz kadar çok seçeneği olan zümrüt taşlı kolyeler, her yaştan kadını mutlu etmenin kısa bir yoludur.

Zümrüt Kolye Fiyatları

Zümrüt kolye fiyatları, en çok merak edilen konuların başında geliyor. Zümrüt taşı değerli bir maden olduğu için fiyatları da her zaman yükseliğini korur. Ancak zümrüt ve zümrüt rengini seven herkesin kolaylıkla erişebileceği So CHIC zümrüt rengi kolye modelleri herkesin bütçesine uygun modellerden oluşur.  

Herkesin hayalini süsleyen zümrüt taşlı kolyeye sahip olmak, aksesuar sektörünün sahip olduğu geniş skala da imkânsız değildir. Zümrüt rengine sahip olan daha uygun fiyatlı taşları kullanarak tasarlanan kolyeler de vardır. So CHIC bu sektörde özellikle gümüş üzerine sarı veya beyaz altın kaplama tekniğini kullanarak yeşim, zirkon gibi yarı değerli taşlardan tasarladığı kolyelerle piyasada farklı bir yere sahiptir.

back to top

UYARI!