En Yeni Tasarımları Keşfet!

İncili Kolye Modelleri

(79 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Taş İsmi
Tema
Taş Rengi
Koleksiyon
Materyal
Materyal Rengi
Kolye Uzunluğu
Fiyata Göre
Taş İsmi
(6)
(66)
(2)
(3)
(18)
Tema
(1)
(2)
(6)
(1)
(1)
(1)
(5)
Taş Rengi
(76)
(2)
Koleksiyon
(4)
(4)
(3)
Materyal
(5)
(73)
Materyal Rengi
(20)
(1)
(51)
Kolye Uzunluğu
(1)
(1)
(10)
(2)
(1)
(1)
(3)
(23)
(3)
(6)
(1)
(1)
(2)
(1)
(12)
(2)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
Fiyata Göre
Tema Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

İnci Kolye

İnci kolye modelleri şık ve zarif yapıları ile yüzyıllardır kullanılmaya devam ediliyor. Siz de sevdiklerinizin en mutlu günlerini incinin doğal güzelliğinin, pırlantanın zarafetiyle buluştuğu birbirinden farklı So CHIC inci kolye modelleri ile unutulamaz hale getirebilirsiniz. Farklı birçok kombine uyumlu inci kolye modelleri, direkt olarak incinin doğallığı sayesinde ilgi çekici bir yapıya sahiptir. Yüzlerce farklı model seçeneği ile siz de sevdiklerinizin tarzına en uygun inci kolye modellerini görüntüleyebilir, sadece birkaç dakika içerisinde hayalindeki kolye modellerine sahip olmasını sağlayabilirsiniz. 

İnci kolye modelleri, doğal yapısı ile kullanıcıların beğenisini kazanmaya devam ediyor. Geçmiş yıllarda kullanılan, tamamı inciden oluşan kolyeler özellikle çeşitli elbiseler ile uyumlu yapısı ile tercih ediliyordu. Ancak günümüzde çeşitli pırlanta modelleri ile de birleşen bu kolyeler, çok daha zarif yapıları sayesinde tercih ediliyor. İnci kolyelerin her tarza uygun farklı model seçeneklerinin bulunması, incinin doğallığını tarzına yansıtmak isteyen tüm kadınların rahatça bu kolyeleri kullanabilmesine olanak sağlıyor. Geçmiş yıllardan bu yana kullanılan, tamamen doğal inci tanelerinden oluşan kolyeler, özellikle klasik elbiseler ile birlikte kullanılıyor. Bununla birlikte altın ile kaplanan inci kolyeler de günümüzün en popüler parçaları arasında yer alıyor. Tamamen inci ile süslenen kolyeler, genellikle daha ağır ve kararlı kombinlerde kullanılırken, daha zarif ve yazlık kıyafetler ile kullanılan inci kolye modelleri de bulunuyor. Bu inci kolyelerde ise genellikle beyaz altından üretilen kolye zinciri kullanılırken, kolyenin uç kısmında inci ve pırlantanın birlikte kullanıldığı tasarımları görüyoruz. Böylece siz de tarzınıza hem incinin doğallığını hem de pırlantanın şıklığını katabilirsiniz. 

İnci Kolye Modelleri ile Doğallığınızı Yansıtın

İnci kolye modelleri genellikle doğal tarzını korumak isteyen kadınlar tarafından tercih ediliyor. So CHIC inci kolye modellerinin yüzlerce farklı tasarım seçeneği sunması, hayatın her alanında bu kolyelerin kullanılabilmesine olanak sağlıyor. İş kadınlarının, günlük iş hayatında kullanabileceği inci kolye tasarımları genellikle daha sade bir görünüm oluşturmak için ince bir zincir bölümünden oluşmaktadır. Bununla birlikte kolyenin uç kısmında ise genellikle inci tanelerinden ve altından oluşan bir tasarım yer alıyor. Böylece kolyelerin iş kıyafetleri ile birlikte kullanımı, abartı bir görünüm oluşturmak yerine şıklığı tamamlayıcı bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. 

Günlük yaşamında kolye ve benzeri takılar kullanmaktan hoşlanan kadınlar ise genellikle daha zarif hatlara sahip inci kolyeleri tercih ediyor. Günlük tarzda üretilen So CHIC inci kolye modelleri genellikle kolye zinciri kısmında daha sade bir yapı ile dikkat çekiyor. Bu tarz kolyelerin ise genellikle uç kısımlarında yer alan inci detaylar, tasarımın şıklığını oluşturuyor. Kolyenin uç kısmında beyaz altın ve inci karışımı tasarımlar bulunan inci kolyeler günümüzün en çok tercih edilen modelleri arasında yer alıyor. Ancak günlük yaşamında daha dikkat çekici kıyafet kombinlerini tercih eden kadınlar, inci kolyelerin pırlanta ve diğer taşlarla oluşturulan tasarımlarını da tercih edebiliyor. Pırlanta detaylı inci kolye modelleri de göz alıcı tasarımları ile en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor. 

İnci kolyelerin günümüzde tercih edilen bir diğer tasarım seçeneği ise, zincir bölümünde tamamen inci detaylar içeren daha dikkat çekici modellerdir. Bu inci kolyeler genellikle günlük yaşamdan ziyade özel günlerde elbiseler ile birlikte tercih edilmektedir. İnci, doğal yapısı gereği beyaz ya da toz pembe renklerdedir. Bu nedenle açık tonlarda takılar ile uyum sağlayacak elbiseler ile tercih edilmelidir. Beyaz ve benzeri açık tonlardaki takılar, farklı tarzlarda da kullanılabileceği için sıklıkla tercih edilmektedir. Bu kolyeler, açık renkli elbiseler ile uyumlu bir görüntü oluşturarak görüntünün çok daha bütün bir şıklığa ulaşmasını sağlıyor. Bununla birlikte siyah ve lacivert gibi koyu renkler ile birlikte kullanılan açık renkli kolyeler ise zıt bir görüntü oluşturarak kombinlerin çok daha dikkat çekici hale gelmesini sağlıyor. Farklı kullanım tarzlarının olması, inci kolye modellerinin de çok daha sık tercih edilmesini sağlıyor. Ancak zincir bölümü tamamen inci detaylar ile oluşan kolyeler kullanılırken, çok abartı şekilde takı kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Farklı takılar ile birlikte inci kolyeler kullanırken, aşırıya kaçılması yapılan kıyafet tasarımının karışık görünmesine ve bu nedenle beklenen ilgiyi görmemesine neden olacaktır. Bu nedenle inci kolyeler ile yapılan kombinlerde, tasarımın dikkat çekici parçasının da kolye olmasına dikkat edilmesi gereklidir. Küpe ve yüzük gibi diğer takıların arka planda kalması, kolyenin dikkat çekiciliğini arttıracaktır.Ancak kişisel zevke göre inci kolyeleri beraberinde takacağınız bir inci yüzük modeli ile de kombinleyebilirsiniz.

İnci Kolye Fiyatları 

İnci kolye fiyatları belirlenirken genel olarak kolye tasarımında kullanılan incinin kalitesi göz önünde bulundurulmaktadır. İnciler, geçmiş yıllarda denizde bulunan istiridyelerin içerisinden çıkarılmaktaydı. Ancak gelişen teknoloji ve sanayileşme ile birlikte, inci üretimi de büyük çoğunluk ile seri üretime geçirilmiştir. İnci çiftliklerinde üretilen inciler, farklı türleri bulunduğu için kendi içerisinde kalite standartlarına ayrılmaktadır. İncilerin kalitesi belirlenirken, kullanılan incilerin boyutu göz önünde bulundurulmaktadır. Aynı zamanda incinin yetiştiği bölge ve istiridyenin türü de inci kolye fiyatlarının belirlenmesinde önemli bir kriterdir. 

İncilerin ve dolayısı ile inci kolyelerin fiyatlarının belirlenmesinde çeşitli kriterler bulunmaktadır. İncinin yetiştiği suyun özelliklerine bağlı olarak inci boyutları ve renk ile parlaklık gibi çeşitli parametreler değişiklik göstermektedir. Günümüzde en uygun fiyatlı inci modelleri genellikle tatlı sularda yetişen istiridyelerden elde edilmektedir. Bunlara kıyasla tuzlu su incileri ve Güney Denizi incileri diğerlerinden daha yüksek fiyatlara sahiptir. Ancak bu inciler, daha dikkat çekici yapıları ile günümüzde daha sık tercih edilmektedir.

İnci kolye fiyatları belirlenirken dikkat edilen bir diğer kriter ise kolyenin üretiminde kullanılan incilerin boyutudur. İnci boyutları arttıkça, incinin kalitesinde de artış görülmektedir. İnci ne kadar büyük olursa, parlaklığının da o kadar artıyor olması incilerin çok daha dikkat çekici bir hale gelmesini sağlıyor. Günümüzde kolye üretiminde kullanılan en büyük inciler genellikle 7 ile 10 mm arasında bir çapa sahiptir. İnci kolyelerin uzunlukları ise genellikle 45 cm civarındadır. Kullanılan incilerin toplam çapı arttıkça, fiyatlarının artmasının bir diğer nedeni ise inci çapı arttıkça üretiminin çok daha zor ve uzun sürmesidir. İnciler oluştuktan sonra istiridye tarafından sürekli olarak çevresinin sarılması ile inci boyutu büyümektedir. Ancak incinin çapı büyüdükçe, büyümeye devam etmesi için çevresinin sarılması da daha uzun sürmektedir. Bu nedenle inci çapı arttıkça üretimi zorlaşmakta bu da inci fiyatlarını arttırmaktadır. Kolyenin uzunluğu arttıkça kullanılan inci miktarı da artacağı için buna bağlı olarak kolye fiyatları da artacaktır. 

So CHIC inci kolye modelleri farklı birçok inci türü kullanılarak üretilmektedir. Giyim tarzınıza bağlı olarak daha büyük inciler kullanılarak üretilen inci kolyeleri tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte daha zarif detayları ile dikkat çeken inci modelleri tercih ediyorsanız, küçük inciler kullanılarak üretilen inci kolyeleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede özellikle günlük kıyafet kombinlerinizin zarafeti ile dikkat çekmesini sağlayabilirsiniz. İnci kolyenizi günlük olarak beraber takacağınız inci bileklik ile kombinleyerek de kullanabilirsiniz. Ya da kolyenizi inci küpe ile beraber takarak daha dikkat çeken bir görünüme sahip olabilirsiniz.Günümüzün klasikleşen inci modellerinin yanı sıra So CHIC tarafından tasarlanan altın kaplama inci kolye modelleri ile de kendi özel tarzınızı yansıtabilirsiniz. Böylece size özel benzersiz kolyeleriniz ile şıklığınızı ortaya koyabilirsiniz.

back to top

UYARI!