En Yeni Tasarımları Keşfedin!

Minimal Kolye

(157 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Ürün Cinsi
Taş İsmi
Tema
Taş Rengi
Koleksiyon
Materyal
Cinsiyet
Materyal Rengi
Kolye Uzunluğu
Fiyata Göre
Ürün Cinsi
(150)
(7)
Taş İsmi
(1)
(1)
(3)
(1)
(1)
(1)
(1)
(17)
(6)
(1)
(2)
(2)
(1)
(18)
(1)
(86)
(1)
(1)
(1)
Tema
(1)
(10)
(1)
(3)
(17)
(5)
(3)
(2)
(13)
(3)
(2)
(1)
(3)
(5)
(1)
(14)
(2)
Taş Rengi
(98)
(2)
(1)
(5)
(2)
(1)
(1)
(3)
(2)
(18)
Koleksiyon
(5)
(1)
(3)
(1)
(2)
(20)
Materyal
(1)
(154)
Cinsiyet
(3)
(153)
Materyal Rengi
(67)
(11)
(69)
(3)
(1)
Kolye Uzunluğu
(3)
(8)
(26)
(2)
(1)
(1)
(2)
(5)
(59)
(8)
(18)
(2)
(5)
(6)
(5)
(2)
(2)
(1)
Fiyata Göre
Tema Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Minimal 14 Ayar Beyaz Altın Kolye Minimal 14 Ayar Beyaz Altın Kolye M000170199
Minimal 14 Ayar Beyaz Altın Kolye

12262,00 TL

9809,00 TL

Daha Fazla Göster

Dünyada 1960’lı yıllarda başlayıp yavaş yavaş yayılmaya başlayan minimalizm akımı birçok insanı etkisi altına almıştır. Minimalizm akım; kişinin sadece gerekli olan en az eşya ile gösterişten ve şatafattan uzak bir şekilde yaşamaya çalışması, bunu hayatının her alanına uygulayarak bu felsefeye en uygun şekilde hareket etmesi şeklinde yorumlanmaktadır. Yani yaşamı sürdürmek için gerçekten gerek olanın dışındaki her şeyden vazgeçmektir. Bizim anlayacağımız şekilde insanın hayatının her alanında sadeleşmesi diye özetleyebiliriz. Bu düşünceyi benimseyen kişiler mesela evlerini döşerken minimal çizgide tasarlanmış mobilyalardan faydalanırken, giyim tarzında da bu çizgiyi takip etmeyi tercih etmiştir. Yani hayatının hemen hemen her alanında bu felsefenin izlerini görebilirsiniz. İşte bu akıma kapılan aksesuar dünyası da üretimlerini bu doğrultuya uyum sağlayacak şekilde yapmaya başlamıştır. Böylece minimalist olan kişilerin de taleplerini karşılayacak tasarımlara imza atmışlardır. 

Minimalist Kolyeler

Şıklığı her zaman ön planda tutmayı seven kadınlar gerek günlük hayatların da gerekse özel günlerinde aksesuarın büyüsünden uzak durmamıştır. Aksesuar çeşitleri içerisinde minimalist kolyelerin, kadınların hayatındaki vazgeçilmez bir yeri olduğu tartışılamaz. Boyunlarına taktıkları zarif kolyelerle hem göz önünde olmanın hem de tarzlarına bir hareket getirmiş olmanın keyfini çıkarıyorlar. Kolye gerçekten de kadının boynunun güzelliğini ön plana çıkaran bir aksesuar olarak kadınların vazgeçemediği takılar arasında yer almaktadır. Tektaş kolye, uzun zincirli kolyeler, madalyon kolyeler, pırlanta kolyeler, gerdanlıklar gibi çok çeşitli olan kolye modellerinden her kadının tarzına uygun bir kolye mutlaka vardır.

Minimal Kolye Modelleri

Değişik stillere uyum sağlayabilen özel tasarım kolye modelleri gibi çeşitleri bulunan minimal kolye modelleri, kullanan her kadının güzelliğini vurgulayan aksesuarlar arasında büyük bir öneme sahiptir. Küçük ayrıntı ve detayların bir arada kullanıldığı minimal kolyeler, hangi değerli maden veya taştan yapılırsa yapılsın hepsinin inceliği ve zarifliği birbirinden özeldir. Minimal tarzda üretilen kolyelerle de çok şık kombinler yaparak tarzınızı yansıtabilir ve kendinizi farklı hissedebilirsiniz. Hem modern hem de klasik tarzın birlikteliğini sağlayan minimal kolyeler beğenisi yüksek olan kolye seçenekleri arasında yer almaktadır. Her kadının edinmek isteyeceği tarzdaki minimal kolye zarifliğinin yanında güzelliği ile de ön plana çıkarken, içerdiği sadeliğiyle de imajınızı korumaya ve sizi yansıtmaya destek olur. Büyük ve gösterişli takıların yerini yavaş yavaş alan minimal tarzdaki takılarla da etkileyici olmak mümkündür. Birden fazla minimal kolyeyi birlikte takarak, yakaladığınız sade ve şık görünümün yanına girdiğiniz ortamda yarattığınız büyüleyici ilgiyi de ekleyebilirsiniz. Zarif, sade kolye modelleri gibi ince altın zincirli kolye ile bile kombinlerinizin havasını değiştirebilirsiniz. Kendinizi gerçekten de çok özel hissedebilmek için hepsi birbirinden farklı tasarlanan charmlara sahip olan kolyelerden birini seçebilir ve keyifle kullanabilirsiniz. 

Gümüş Minimal Kolyeler

Gümüş minimal kolyeler diğer kolyeler gibi şıklığınıza şıklık katacak modellerle doludur. Altın da olduğu gibi gümüş minimal kolye modelleri arasında da aradığınızı rahatlıkla bulacaksınız. Gümüş renginin karşı konulamaz çekiciliği ile tarzınızı bir araya getirdiğiniz zaman göz kamaştıracaksınız. 

Minimal Kolye Nasıl Olur?

Minimal kolye ya da minimalist kolyeler küçük detayları ile göze hoş görünen kolyelerdir. Günlük kullanımın vazgeçilmezi haline gelen minimal kolye modeller ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Günlük olarak daha çok gümüş minimal kolye modelleri tercih edilse de altın, taşlı veya inci kolye modelleri de tercih edilmektedir. Minimal kolye modellerinden dilediğinizi sevdikleriniz için hediyelik kolye olarak düşünebilirsiniz. 

Son yıllarda çok trend olan geometrik şekilli minimal kolyeler, üç değişik sembolün kolye ucunda sıralı olarak şık bir zincire dizilmesi ile çok zarif bir detay yaratmış olmaktadır. Minimal tarzı yansıtan daire şeklindeki kolye ucunun yanına kare ve üçgen biçimli kolye uçlarının eklenmesi ile ortaya çıkan kolye pırlanta taşından yapılsa da günlük hayatta bile rahatlıkla size eşlik edebilir.

Minimal Kolye Fiyatları

Minimal kolyeler birbirinden farklı çok çeşitli özelliklere sahip olarak dizayn edildiği için, sahip olmak istediğimizde buna bağlı olarak çok geniş bir fiyat aralığı ile karşılaşabiliriz. Minimal kolye fiyatları; kullanılan malzeme, kolyenin ağırlığı ve işçilik maliyetlerinin birbirine eklenerek bir satış fiyatı oluşturulduğunu artık biliyoruz. Minimal kolyelerin değişik fiyat skalasına sahip olmasında etkili olan birçok faktör bulunur. Kolyede değerli maden kullanılması bu faktörler arasında ilk sırada yer alır. Bununla doğru orantılı olarak kullanılan maddenin ağırlığı ve kalitesi de fiyatı etkiler. Ama tarzınıza uygun olan minimal bir kolyeyi bütçenize uygun bir şekilde bulabilmeniz mümkündür. So CHIC sitesinde hem modern çizgiler taşıyan değişik tarzlar hem de beyaz veya sarı altın kaplama kullanarak fiyatı daha uygun ama göz kamaştırıcı özelliğinden bir şey kaybetmemiş kolyeleri sevenlerinin beğenisine sunar.

Minimal Kolye Kimler Tarafından Tercih Edilir?

Geometrik formlarda kolye uçları ve yuvarlak kesimli romantik pırlanta taşının kullanıldığı bu pırlanta minimal kolye, iş yaşantısında kullanılan sportif ve trend gömlekler, ceketler ve hoş elbiseler ile tam bir uyum yakalamanızı sağlamaktadır. Modern stile çarpıcı bir detay katarken, pırlantanın ışıltısını, berraklığını ve kaliteli işçiliği yansıtan kolye modelleri arasındadır. Kadının boynunda kıymetli bir esere dönüşen pırlanta minimal kolye; kesim işçiliğindeki ustalık sayesinde, derinliğine bakıldığında büyüleyen ve saf beyaz ışıltıları ile kişiyi kendine çeker. Her zaman farklı ve yaratıcı bir stili ortaya koymak isteyen, katıldığı her alanda dikkatleri üzerine çekmekten hoşlanan kişiler için yeni tasarım yorumlarımız ile fark yaratan minimal pırlanta kolye modelleri oluşturuyoruz.

Daire şeklinde tam tur dönen bir dal formunda dizayn edilen ve üzerinde minimal yaprak figürlerine yer verilen pırlanta kolye ucuna bu modelde şık ve zarif bir zincir eşlik eder. Kadınların en zarif bölgelerinden biri olan boyunları; doğanın bir yansıması olan ve sonbahardaki uçuşan yaprakları anımsatan tasarımlar aynı zamanda elmasın saf beyazlığını da yansıtır. Bu tarz modellerde yer alan konseptler doğanın ilkbahar mevsimindeki yeniden doğuşunu ve tazeliğini sevenleri ile buluşturur. 

Şık görünmek her zaman kadınların önceliği olmaktadır. Kadınlar bunu günlük hayatlarında kullandıkları aksesuarlar ile de ispatlar. Kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen aksesuarlardan biri de kolyelerdir. Takı aksesuarları arasında yer alan bileklikleri kimi zaman tek başınıza takmak zordur. Değerli taşların yer aldığı yüzüklerinizi ise el yıkarken ya da elleriniz ile yaptığınız birçok aktivite de çıkarmak sorun olur. Bu sebeplerle kolye kullanımı her zaman daha kolay olmuştur. Kolye uçlarını istediğiniz zaman değiştirebilme imkânı bulunduğu için daha avantajlıdır.

Minimal kolyeler; hem klasik hem de modern tarzları yansıtacak şekilde tasarlanmaktadırlar. Harfli kolye gibi Birçok seçenek imkânı bulunan minimal kolyeler ile istediğiniz görünüme kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Minimal kolye modellerini bünyesinde barındıran So CHIC mağazalarında zevkinize hitap eden kolyeleri bulabilirsiniz. 

back to top

UYARI!