En Yeni Tasarımları Keşfet!

Safir Renkli Küpe

(33 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Taş İsmi
Taş Rengi
Koleksiyon
Materyal Rengi
Fiyata Göre
Taş İsmi
(6)
(1)
(25)
(6)
Taş Rengi
(13)
(21)
(10)
Koleksiyon
(1)
(6)
(1)
Materyal Rengi
(20)
(7)
(4)
(1)
(1)
Fiyata Göre
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Asaletin Simgesi Safir Küpe

Doğada bulunan kendine has mavi tonlarıyla insana âdeta gökyüzünü çağrıştıran safir, renginden dolayı halk arasında gök yakut ismiyle de bilinir. Dünyanın derinliklerindeki kayaçlarda Corundum adındaki mineralin türlü oksitlerle temas etmesi sonucunda, diğer dış etkenlerinde katkısıyla çok uzun bir zamanda oluşan safir taşı, kristal ve parlak bir yapıya sahiptir. Doğada bulunan en sert taş olarak bilinen elmas taşından sonra, ikinci sırada 9 mohs sertlik derecesine sahip olan safir taşı gelir. Bütün bu özellikleri ve çok yüksek fiyatından ötürü çok az kişi tarafından orijinal safir taşlı aksesuarlar kullanılmaktadır. So CHIC müşterilerine hazırladığı safir renkli küpe koleksiyonlarıyla, safir taşını ve safir rengini seven herkesi bu şıklıkla buluşturmayı hedefliyor. 

Safir taşının en çok bulunduğu yer Hindistan’dır ve en büyük safir taşı oradan çıkarılmıştır. Günümüzde kalitesi yüksek safir taşlarının çoğunluğu Avustralya, Madagaskar, Sri Lanka, Amerika ve Çin tarafından temin edilmektedir. Bu ülkelerde bulunan safir taşları kesilmiş, cilalanmış artık üretime hazır hale getirilmiş değerli taş şeklinde, tabi doğal olarak hayli pahalı olarak piyasaya arz edilir. Safir taşının en kıymetli olanı koyu mavi renginde olandır. Mavilik koyudan açığa doğru çeşitli tonlamalarda yol alırken, parlak safir taşı farklı renklerle de karşımıza çıkmaktadır. Nadir de olsa gri, kahverengi, yeşil, mor, pembe, sarı, turuncu ve hatta renksiz olarak da doğada bulunur.

Safir Taşına Sahip Olmanın Faydaları

Safir taşının, görenleri kendine hayran bırakan ışıltılı ve parlak kadifemsi mavi tonlarıyla, ihtişamının yanı sıra içeriğindeki mineraller ve enerjisi ile insanların ruh ve beden sağlığına birçok yararı vardır. Safir taşının böbrekler ve kalp üzerinde olumlu etkileri olduğu gözlemlenmiştir. Sinirleri yatıştırıp konsantrasyonu arttırır. Ayrıca insanlarda güven duygusunu uyandıran bir enerjiye sahiptir. Eski toplumlar da gücün, güzelliğin ve dişiliğin simgesi diye görülür. Safir taşı renginden ötürü okyanusu ve gökyüzünü çağrıştırdığı için, üzerinde taşıyan kişilere bir iç huzur, özgürlük hissi verir.

Safir Taşının Çeşitleri

Safir taşı doğada farklı renklerde bulunur. Bulunduğu renklere göre safir taşı farklı manevi semboller taşır. Mavi renkli safir taşı; insan ilişkilerinde samimiyeti, bağlılığı, gerçeği ve bilge olmayı sembolize eder. Gerçeği ve sadakati temsil ettiğinden nişan yüzüğü olarak da çok tercih edilir. Özgür ruhlu olmayı, özgürlüğü de çağrıştırır. Turuncu safir taşı ise; şairler, ressamlar, yazarlar gibi yaratıcı ve sanatçı ruhlu insanları güçlendirir. Canlılığı kuvvetlendiren, cinsel enerjiyi arttıran bir gücü olduğu düşünülür. Sarı safir taşına gelince; insana huzur, refah ve pozitif duygular olumlamalar yükler. Hayata güneşin enerjisini ve gücünü katar. Yeşil safir taşı; gezegenlerin taşı olarak anılır, bir yolculuğa çıkan kişiyi korur, dünyanın güzel taraflarını görmemizi sağlar.

Safir Renkli Küpe Modelleri

Oldukça şık ve zarif bir takı olan küpeler eski Mısır’dan bu yana özellikle de kadınlar tarafından çok tercih edilen bir takı olmuştur. Eski çağlar da saraylarda yaşayan asiller tarafından kullanılan safir renkli küpeler, yaşanan zamanda kıymetli olan maden ve taşlardan tasarlanarak, takan kişinin zenginliğini simgelemiştir. Safir yüzük en çok tercih edilen aksesuar olarak ön plana çıkmaktadır. 

Asaletini göstermenin yanı sıra çeşitli manevi sembollerle anlam kazanmaktadır. Kadınlar kadar erkekler tarafından da her zaman tercih edilen takılardan olan gümüş baget küpe gibi modeller, farklı tarz ve şekiller de tasarlanarak erkeklere de hitap etmenin yolunu bulmuştur. Dünyanın en değerli taşları arasında olan safir taşı özgürlüğü çağrıştıran mavi rengi, dayanıklı ve parlak yapısıyla kadınlar için eşsiz tasarım küpe modelleri tasarlamak isteyen mücevher ustalarının göz bebeği olmuştur. Aşkı, güzelliği ve zarafeti imgeleyen safir taşlı küpeler, taşıdıkları olumlu enerjileri kulağına takan kadınlara yansıtmaları ile ilgi çeker. Geçmiş zamanlarda çoğunlukla ülkenin köklü ve zengin soylu ailelerin tercih ettiği taş olan safir taşı, günümüzde de ihtişamlı ve zarif küpe modelleriyle havali ve dikkat çekici bir tarz yaratmak isteyen kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Her zaman kullanılabilecek tasarımlarla safir taşı, bazen sadece madenlerin üzerinde kullanılarak daha sade, günlük bir tarz da bazen de diğer değerli taşlarla süslenerek daha şık, gösterişli bir tarz da her kesimden bir stili olan kadınlara hitap etmeye çalışır. Özel davetler, nişan, düğün gibi organizasyonlarda özellikle bakışları üzerinde toplamayı seven kadınlar, şıklıklarını bu eşsiz parlak safir taşlı küpelerle tamamlayarak, içlerindeki asalet ve zerafet ışıklarını yansıtırken bulurlar.

Özellikle damla ve altıgen formda dizaynı yapılan safir taşlı küpeler, sade bir çerçeve içinde tek bir safir taştan ibaret olabileceği gibi, etrafında özellikle safire en çok yakışan pırlanta ile çerçevelenmiş ışıl ışıl ihtişamlı tasarımlar da olabilir. Bu eşi benzeri olmayan modeller içinden tarzınıza uyanı seçip karar vermek hiç de kolay bir şey değildir. Büyük ve ihtişamlı gümüş sallantılı küpe denilen modellerin yanında daha sade belki bir sembolü anlatan modeller de vardır. Özellikle kar tanesi şekli, yonca şekli, yıldız şekli, çiçek şekilleri minimalist ve zarif tasarımlarıyla en çok kullanılan modellerdir. Safir taşlı küpeleri hem günlük veya iş kıyafetlerinizle rahatlıkla kombinleyip çekicilik katabileceğiniz, hem de özel günlerdeki şıklık yarışında kombinlerinize zarif bir ışıltı ekleyip göz kamaştırıcı olabileceğiniz çok çeşitli modellerde bulabilirsiniz. Modaya ayak uyduran ama estetiğini ve zarafetini elden bırakmayan safir küpe modelleri hayranlık uyandıracak kadar benzersizdir.

Safir Küpe Kombinleri

Sevdiklerinize hediye olarak vermeyi de tercih edebileceğiniz safir taşlı küpeleri, binlerce değişik model arasından seçerken zorlanacağınızı söylemeden geçemeyeceğiz. Dizayn yapan mücevher firmaları gelişen teknolojinin de yardımıyla her desen ve model de tasarım yaparak ürün yelpazesini oldukça geniş tutmaktadır. Zaten hepsi birbirinden göz kamaştırıcı güzellikte olan benzersiz safir küpe modelleri her yaştan kadına hitap etmektedir. Hediye alacağınız kişiye tarzına uygun bir model de seçip aldığınız safir küpeler, ona kendini çok değerli ve özel hissettirecektir. Gümüş safir küpe veya altın safir küpe ile kombininizi tamamlayabilir, görünümünüzü safir kolye ile tamamlayabilirsiniz. 

Safir Küpe Fiyatları

Safir küpe fiyatları, aksesuarın tasarımı ve diğer materyallerine göre değişiklik göstermektedir. So CHIC’in müşterilerine özel olarak hazırladığı safir renkli küpe modelleri ile bütçenize uygun safir küpe modelleri bulabilirsiniz. Safir küpeler yalnızca görünüm olarak benzersiz güzelliği ile değil, temsil ettiği duygular ve taşıdığı olumlu enerjilerle de çok farklıdır. Hem kendinize hem de sevdiklerinize hediye seçerken, So CHIC’de nadir bulunan güzellikte ve zarafette tasarlanmış eşsiz safir küpe koleksiyonunu göz ardı etmemelisiniz. Safir küpe formları ışıltısıyla göz kamaştırır. 

Safir Taşlı Küpeyi Kullanırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Benzersiz güzellikteki safir küpelerinizi, diğer takılarınızla aynı yerde saklamamanız gerekir. Özellikle tek başına yumuşak zeminli bir kutuda muhafaza etmeniz, her ne kadar doğadaki en sert taşlardan biri olsa da safir renkli küpenin zarar görmesini engeller. Ayrıca hep söylendiği gibi kimyasal içeren ürünlerle de temas ettirmemeliyiz. Kulağımıza taktığımız bir takı olduğu için özellikle parfüm ve makyaj malzemelerinden, kremden korumalıyız. Safir taşlı küpeleri kullandığımız sırada zarar görmemeleri için ağır işler de yapmamalıyız.

back to top

UYARI!