En Yeni Tasarımları Keşfet!

Safir Renkli Yüzük

(15 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Taş İsmi
Taş Rengi
Materyal Rengi
Fiyata Göre
Taş İsmi
(11)
(12)
Taş Rengi
(1)
(3)
(11)
Materyal Rengi
(8)
(7)
Fiyata Göre
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster

Safir Yüzük

Ellerinizi hem daha zarif hem de daha şık bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız farklı tasarımları ve birbirinden güzel model seçenekleri ile yüzükleri tercih edebilirsiniz. Gösterişten uzak modellerin yanı sıra, renkli taşlarla süslenerek daha şık ve dikkat çeken yüzük çeşitleri de bulunmaktadır. Bu gösterişli yüzük modellerinde en çok tercih edilen değerli taşlardan biri de safirdir. Dünya genelinde birçok kişinin tercih ettiği safir taşı değerli taşların başında gelmektedir. Safir taşını bu kadar değerli kılan sebeplerden biri de oldukça nadir rastlanan bir taş olmasıdır, bu da ederinin oldukça yükselmesine neden olmaktadır. Dünya çapında en pahalı değerli taşlar arasında yerini alan safir taşına genellikle Hindistan’da rastlanmaktadır. Türkiye değerli doğal taşlar bakımından verimli bir yapıya sahiptir ancak oldukça nadir rastlanan değerli taşları dünya çapında bile bulabilmek oldukça zor olabilmektedir. Bu nedenle; ülkemizde de oldukça rağbet gören değerli taşlar ile süslenmiş takıların tasarımları için, nadir bulunan taşların başka ülkelerden ithal edilmesi gerekebilir. Bu kadar pahalı olması mavi safir renkli aksesuarlara erişebilirliği zorlaştırmaktadır. So CHIC, safir renginden ilhamla oluşturduğu safir renkli yüzük modelleri ile safir seven herkesi bütçesine uygun şekilde birbirinden şık takılarla kavuşturuyor. 

Safir renkli taşı birçok takının dizaynında görmek mümkündür. Bunlardan bazıları; kolye, bileklik, küpe ve tasarım yüzük modelleridir. Kadınların vazgeçilmez aksesuarı olan takıları artık erkeklerin de severek kullandığını söylemek mümkündür. Bu durum yüzüklerin favori takılar arasında yer almasını sağlayan faktörlerden biri olmaktadır. Bunlara mavi safir yüzüklerin de dâhil olduğunu söyleyebiliriz. Hediyelik yüzük olarak mavi safir yüzük tercih edebilirsiniz. 

Safir Taşı Nedir?

Ana rengi mavi olan ve benzersiz bir güzelliğe sahip olan safir taşının; berrak ve koyu mavi renge sahip olan çeşitleri en kıymetli taşlardır. İletişim taşı olarak da bilinen safir taşının birçok faydası olduğu da bilinmektedir. Kişilerin olumlu olmayan düşüncelerden uzak kalmasına ve bazı hastalıklardan kurtulmasına yardımcı olduğuna inanılmaktadır. Aynı zamanda iletişim sorunlarında da yardımcı olmaktadır. Çakra yollarının aktif duruma gelmesini de sağlamaktadır. Uyumlu olduğu çakraların ise; göz çakrası, kalp çakrası ve boğaz çakrası olduğu belirtilmektedir. 

Safir Taşlı Yüzük

Safir taşlı yüzük; ortaçağdan beri, mavi bir renge sahip olmasından dolayı gökyüzünün haşmeti ve huzuru ile bağdaştırılmıştır. O dönemlerde din adamlarının takılarında safirin mavisini tercih ettikleri bilinmektedir çünkü bu taşın cennetin simgesi olduğunu benimsemişlerdi. Zenginliği koruduğuna ve çoğaldığına inanılan safir taşını kral ve kraliçelerin de aksesuar olarak kullandıkları bilinmektedir. Şimdilerde ise güçlü iletişimin ve aşkın sembolü olduğuna inanılan safir taşının ilişkileri güçlendirdiği de düşünülmektedir. Bu nedenle de özellikle kadınlar tercih ettikleri takı ve aksesuarlarında safir taşına yer vermektedirler. 

Safir Yüzük Çeşitleri Nelerdir?

Geçmişten günümüze kadar kullanılan takıların vazgeçilmez taşlarından biri olan safir; kral ve kraliçelerin taçlarını, kaftanlarını ve broşlarını süslemiştir. Bazı uygarlıklar; doğal taş yüzük modellerinin çoğunda olduğu gibi safir taşı şifa vermesi için kullanmıştır. Bu taşı kullanan kişilerin tehlikelerden ve kötülüklerden korunacağına inanılmıştır. Koruyucu olmasının yanı sıra; padişahların da tercihi olması sebebi ile güç ve hanedanlık taşı olarak anılmıştır. Değerli taşların bazıları sert bir yapıya sahip olsa da bazıları oldukça hassas olabilmektedir. Değerli taşlar arasındaki en sert taş; 10 sertlik derecesi ile elmastır. Safir taşı ise elmastan sonraki en sert taştır, bu nedenle de dayanıklı bir yapıya sahiptir. Ana rengi mavi olan safir taşı, bulundurduğu elementlerin yoğunluğuna göre farklı renk tonlarına da sahip olabilmektedir. Bunlardan bazıları; gri, kahverengi, pembe, yeşil ve sarı renk olmakla birlikte kimi zamanda renksiz olabilmektedir. Safir kolye modellerinden biriyle şık bir kombin yapabilirsiniz. 

Safir Yüzük Modelleri

Mavi safir yüzük daha çok elmas ve pırlanta ile tasarlansa da, gümüş ile dizayn edilen modelleri de mevcuttur. Safir gümüş yüzük takmayı seven erkekler altından ziyade gümüş kullanılarak tasarlanan yüzük modellerini daha çok tercih etmektedirler. Erkekler için üretilen ve satışa sunulan safir yüzük modellerinde; işleme detayları dikkat çekmektedir. Bu ürünler içerisinde Osmanlı dönemine ait motiflere de yer verilmektedir. 

Baget safir yüzükler; klasik duruşunun yanı sıra oldukça özel bir görünüme de sahiptir. Mavi rengin muhteşem ışıltısını ve şıklığını yansıtmaktadır. Baget takılar; ince ve uzun bir görünüm sergiler, tıpkı safir taşının geometrik şekli gibi. Bu nedenler baget safir yüzükler, kesim konusunda birbirleri ile oldukça uyum göstermektedirler.

Klasik yüzüklerin yanı sıra safir fantezi yüzükler de değişik stilleri ile dikkat çekmektedir. Fantezi yüzüklerin de değişik karat derecelerine sahip birçok modeli bulunmaktadır. Safir fantezi yüzükler şık olmak isteyen herkesin severek kullanacağı takılar arasında yer almaktadır. Safir küpe ile kombinleyerek şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. 

Göz alıcı görünümü ile safir renkli taşı; tektaş yüzüklerde de görebilmek mümkündür. Özel günlerinizde; oldukça gösterişli görünümü ile tria ve beştaş safir yüzük modellerini hediye olarak alabilirsiniz. 

Safir Taşlı Yüzük Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Safir yüzükler pek çok firma tarafından, farklı tasarımları ile sevenlerinin beğenisine sunulmaktadır. Safir taşlı yüzük modelleri arasından tercihinizi yaparken taşın ağırlığını mutlaka dikkate almalısınız. Çünkü taşın ağırlığı yani karat derecesi arttıkça ürüne verdiği değer de aynı oranda artacaktır. Bu nedenle göz önünde bulundurulması gereken en önemli ayrıntının karat derecesi olduğunu bilmeniz faydalı olabilir. 

Satın alacağınız safir taşlı yüzük başka taşlar ile tasarlanmış ise aynı durumun diğer taşlar içinde geçerli olduğunu ve tüm taşların ağırlıklarının büyük önem arz ettiğini söylemek mümkündür. Taşların ağırlığı kadar kalitesi de oldukça önemli bir konudur. 

Beğendiğiniz yüzük altın ise; altının gramına dikkat etmelisiniz. Safir taşlı gümüş bir yüzük almak istiyorsanız; gümüşün ayarını göz önünde bulundurmalısınız.

Safir Yüzük Anlamı

Safir taşını kullanan kişiye dostluk ve huzur getirdiğine inanılmaktadır. Olumsuz düşünceleri yok ettiğine ve iletişimi güçlendirdiğine inanılır. Kadınlar ve erkekler arasındaki sadakat duygusunu ve güven bağını kuvvetlendirdiğine inanılmaktadır. Bu nedenle safir yüzükle evlilik teklifi yıllardır insanlar arasında çok özel bir an olmuştur. Bu taşı kullanan kişilerin hastalıklardan kurtulmasına yardımcı olduğuna ve zehirlenme durumlarında da iyi hissettirdiğine inanılır.

Safir Taşının Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Takılarınızda ya da aksesuarlarınızda doğal değerli taşları kullanacaksanız, taşınızı kullanmadan önce temizlemeniz ve bunu düzenli bir şekilde tekrarlamanız gerekmektedir. Doğal taşlar özellikle verdikleri enerji ile bilinmektedir. Yapacağınız temizleme işlemi taşınızın enerjisini korumasına da yardımcı olacaktır. Değerli doğal taşlarınızı temizlerken kimyasal maddelerden uzak durmalı ve doğal yöntemlere başvurmalısınız. Sertlik derecesine göre farklı doğal temizleme işlemeleri uygulayabilirsiniz. Safir taşı sert bir yapıya sahiptir ve sertlik derecesi 9 ile numaralandırılmaktadır. Kullandığınız safir taşının bakımını ve temizliğini yapmak için uygulayabileceğiniz doğal yollardan biri; su ile temizlemektedir. Taşınız suyun akış kuvveti ile 5 dakika içerisinde temizlenmiş olacaktır. Diğer bir yöntem ise; tuzlu su kullanmaktır, bu yöntem için 10 dakika yeterli olacaktır. Bu işlemi deniz suyu kullanarak da uygulamanız mümkündür. Değerli sert dereceye sahip taşları toprak ile temizleyebilirsiniz. Bir gün boyunca taşınızı toprağa gömebilirsiniz. Sonrasında ise toprak kalıntılarından ve tozlardan arındırmak için yine suyun altında yıkayabilirsiniz.  

Safir Yüzük Fiyatları

Dünyada oldukça nadir rastlanan bir taş olan safir, en değerli taşlardan biridir. Birçok renk ile karşımıza çıkan taşın değeri, renk tonuna göre farklılık gösterebilmektir. Safir yüzük fiyatları belirlenirken; taşın ağırlığı ve saflık derecesi de fiyatı etkileyen unsurlar arasındadır. Bu nedenle de fiyatları oldukça yüksektir. 

So CHIC, safir ve safir rengini sevenleri daha uygun bütçelerle harika takılara kavuşturuyor. Altın ya da gümüşle tamamlanmış safir renkli yüzük modelleri, orijinal safir taşının kullanıldığı takı fiyatlarına göre daha bütçe dostudur. Kaliteli ve ihtiyacınızı karşılayacak bir yüzük sahibi olmak istiyorsanız; So CHIC mağazalarında veya internet sitesinde yer alan birçok çeşit arasından tarzınıza uygun olanı seçebilirsiniz. 

back to top

UYARI!