Sepette Net %30 İndirim!

Zincir Bileklik

(91 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle
Tema
Taş Rengi
Koleksiyon
Hediye Kime
Hediye Hangi Gün
Materyal Rengi
Fiyata Göre
Tema
(2)
(6)
Taş Rengi
(59)
(1)
(3)
Koleksiyon
(1)
(1)
Hediye Kime
(3)
(10)
(15)
(63)
(1)
Hediye Hangi Gün
(8)
(81)
(2)
(62)
Materyal Rengi
(32)
(10)
(48)
(1)
Fiyata Göre
Tema Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster
Daha Fazla Göster
Hayatımızın hemen hemen her alanında; altın, gümüş, bakır gibi değerli madenleri kullanarak zarif ve seçkin dokunuşlarla renklendirmek, bir gereksinim haline gelmiştir. Ekonomik değeri yüksek olan ve ender bulunan metalik kimyasal elementlere, kıymetli maden denir. Kimyasal olarak değerli madenler, diğer elementlerden daha az reaktifte özelliğine sahip olduklarından, parlaklıkları ve erime noktaları daha yüksektir. Yani kıymetli madenler daha dayanıklı, uzun ömürlü ve caziptirler. Bu yüzden de yaşamın birçok alanında tercih edilirler, ev eşyasından takıya kadar birçok alanda aksesuar olarak kullanılırlar. Özellikle güzelliğe ve estetiğe ayrı bir değer veren kadınlar, bu değerli madenleri yüzyıllar boyu kendilerini tamamlayıcı bir aksesuar olarak kullanmışlardır. Her kadın için güzel gözükmek, kaliteli ve şık olmak, girdiği ortamda dikkat çekmek mühimdir. İşte bu yüzden kadınlar, kıyafetlerini tamamlayıcı bir unsur olarak aksesuar kullanımına önem vermiştir. Kullanılan aksesuarların kadın için elegan bir imaj çizip, kadının dişiliğini ve kişiliğini ortaya çıkarması, kaliteli ve şık olması önemlidir. Günümüzde geniş bir tasarım yelpazesine sahip olan aksesuarlar, sadece davetlerin değil artık gündelik hayatın da vazgeçilmez bir parçası olarak kadınların şıklığına şıklık katmaktadır.  

Kadınlar için aksesuar denilince akla bir sürü seçenek gelmektedir; bunlardan kolye, küpe, bilezik, halhal ve bilek zincirleri başı çekmektedir. Kombini tamamlamak ve şıklığınızı pekiştirmek için, bu seçenekler arasından özellikle bileklikler sizlere ayrı bir katma değer katar. Günlük kullanımlarda kadınların bileklerini ince zincir bileklik modelleri süslemektedir. Kadın zincir bileklik modelleri modası hiç geçmeyen zamansız olarak adlandırılan modellerin başında geliyor. 

Zincir Bileklik Modelleri 

Narin ve ince bilekler için oldukça nadide bir görünüş ortaya çıkaran spor modeller, basit zincir bileklik dizaynlarından farklı olarak özgün ve modern çizgileriyle özellikle gümüş ve çelik zincir bilekliklerde öne çıkmaktadır. Çelik zincir bileklikleri, günlük hayatın yanında özel zamanlarda da kullanmayı tercih eden kadınlar, kendilerine kattıkları şık ve güçlü duruşla ortamlarda öne çıkarlar. 

Paslanmaz saf çelik; çizilmeye, neme, sıcaklığa, darbelere dayanıklı yapısıyla, kadınların davranışlarını kısıtlamadan gönül rahatlığıyla her gün kullanmalarına daha müsaittirler. Ayrıca alerjisi olanların bile rahatlıkla tercih edebileceği, kimyasallardan korunduğu sürece su ile temasında kararmayan yapısıyla zincir bileklik tercihinde gözdeler arasındadır. Çelik zincir bileklikler çeşitli kalınlıklarda örgü, balıksırtı, burgu, halat diye isimlendirilen birbirinden farklı tasarımlarla dizayn edilirken bazen değerli veya yarı değerli taşlardan, bazen de sallantılı anlamlı sembollerden, harf veya isimlerden destek alarak özgün bir tarz yaratmaktadır. Sıklıkla çeliğin kendi rengi olan beyaz kullanılsa da bronz, roze ve altını çağrıştıran sarı da kullanılmaktadır. Bu renkler İtalyan zincir bileklik ve pullu zincir bileklik modellerinde sıklıkla tercih edilmektedir. 

En Çok Tercih Edilen Zincir Bileklik Çeşitleri Nelerdir?

Altın zincir bileklikler özel zamanlarda, davetlerde ortamda lüks ve elegan bir hava yaratmak isteyen gösterişli yapısıyla bakışların odağı olmayı seven kadınların bir tutkusudur. En çok tercih edilen bileklik modellerinin başında su yolu bileklik yer almaktadır.

Altın; sıcaklığa, darbelere, sürtünmeye ve neme karşı olan dirençli yapısıyla solma, kararma, çizilme gibi sorunları engelleyerek hayat boyu kalitesini korur ve bu yüzden de kadınların vazgeçemediği bir gözdesidir. Altın zincir bileklikler sarı, beyaz, bronz ve roze tonlarında çeşitli renklerle bizlerin beğenisine sunulur. Özellikle gümüş, altın ve bronz rengin bir arada kullanıldığı örgü, ters örgü, halat, balıksırtı denilen modelleriyle, çoğunlukla da değerli taşlarla bezenerek göz alıcı tasarım bileklik çeşitleri dizayn edilir. 

Charm zincir bileklikler, farklı temalardan üretilerek gümüş, çelik ya da altından hazırlanmış aksesuar çeşitleridir. Sizin için kıymetli ve özel bir anlamı olan tema, sembol veya hislerinizi, ilgi alanlarınızı anlatan kişisel takılardır. Sonsuzluk, kutup yıldızı, güneş, melek, nazar boncuğu, burç simgeleri gibi bir sürü seçeneği içinde barındırır. 

Zincir künye bileklikler de kişiye özel olduğu için hem hediye olarak hem de dikkat çekmeyi seven kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Kendilerine ait olan isim veya tarihlerin yazdığı plakaları veya harfleri üzerinde taşıyarak, sevdiklerine verdikleri değeri göstermek isteyenler için güzel bir seçenektir. Hasırdan pırlantaya gümüşten charm zincir bilekliklere kadar tüm modellere isim ve tarih yazma imkânı vardır. 

 Takı dizayn eden firmalar, daha uygun fiyata mal olması ve yine de şıklığından, kalitesinden ödün vermek istemeyen kadınlar için zincir bilekliklerde değerli madenlerden yapılan altın kaplama, gümüş kaplama gibi seçenekler sunarak hizmet vermektedirler. 

Zincir bileklikler bileğe farklı şekillerde bağlanma stilleriyle çeşitli üretilmektedir. Kullanımını daha da kolaylaştırmak, bilekten düşüp kaybolmasını engellemek, daha şık birleşme yeri görünümü için en çok bilinen ve kullanılan birbirine geçen kancalı zincirlere alternatifler; asansörlü bileklik, mıknatıslı zincir bileklik, kalın zincir bileklik ve geçirme kapama modelli zincir bilekliktir. Zincir bilekliği, zincir kolye ile kombinleyebilirsiniz. 

Trendlere Yön Veren Gümüş Zincir Bileklik

Gümüş zincir bileklikler de genç kızların ve daha dinamik tarzı olan kadınların, altına göre daha uygun fiyatlandırıldığı, gümüşün kendi gri rengi ve sert yapısıyla dayanıklılığın yüksek olması sebebiyle beğeni kazanmaktadır. Gümüş zincir bileklikler de düz, işlemeli, isim plakalı, parlak ya da doğal taşlarla (firuze, zirkon, inci, topaz, nazar boncuğu, mine vb.) süslü, renkli boncuklarla bezeli, sallantılı harf ve sembollerin olduğu burgu, örgü, ters örgü, balıksırtı, halat denilen zincir modelleriyle çok çeşitlilik içeren vazgeçilmez bir aksesuardır. 

Sadece Kadınlar Mı Zincir Bileklik Tercih Eder? 

Zincir bileklik sadece kadınlar tarafından tercih edilen bir aksesuar gibi düşünülse de günümüzde en az kadınlar kadar, özellikle genç ve karizmatik gözükmek isteyen modern erkekler tarafından da sıklıkla kullanılan bir aksesuardır. Erkek zincir bileklik çeşitlerinde; altın, gümüş ve özellikle de çelik zincir bileklik modelleri şık kombinlerini tamamlamak isteyen erkekler için iyi bir alternatiftir. Bununla birlikte çeşitli yaş gruplarına hitap eden zincir bilekliklerin modelleri mevcuttur. İsim yazdırılabilen plakaların olduğu zincir bileklik modelleri yeni doğan bebeklerde ve küçük çocuklar için sıklıkla kullanılmaktadır. Erkek bileklik kişiye özel olması özelliğiyle plakalı zincir bileklikler ya da isimli zincir bileklikler, kadınların da tercihidir. 

Zincir Bileklik Fiyatları 

Zincir bileklik fiyatları, üretildiği madene, gramajına, kullanılan değerli taşların varlığına, dizaynına, desenlerine ve el işçiliğine göre değişir. Tabi ki zincirin boyutları ve kullanılan madenin ayarı da fiyatı belirler.?Eğer ki altın bir zincir bileklik tercih ederseniz, dikkat etmeniz gereken en birinci öncelik ayar derecesidir. Satın almış olduğunuz zincir bilekliğin ayarı, kullanılan altının saflık derecesini gösterir. 24 ayar üzerinden hesaplanan bu saflığa göre aldığınız altın zincirin ederi meydana çıkar. Piyasada satın almak isterseniz 8, 14, 18, 22 ayar altın zincir bileklik modelleri vardır. Yani her bütçeye uygun bir zincir bileklik mevcuttur. Bunların arasından özellikle daha uygun olduğu için kadınlar tarafından 14 ayar zincir bileklikler tercih edilmektedir. Ayarı yüksek olan altın zincir bileklikler daha çok saf altın barındırdığı için, yatırım yapmak amacında olan kadınların gözdesidir. Daha uygun fiyatlı olması açısından altın kaplamalı zincirlerde, en az 925 ayar olarak değerli gümüş ve saf çelik zincir bileklikler kadar genç kızlar tarafından tercih edilmektedir. Tabi ki zincir bileklikleri süsleyen taşların değeri de bilekliğin fiyatını etkilemektedir. 

Kadınlar için önemini bildikleri moda dünyasını yakından takip eden takı üreten firmalar, her dönem birbirinden farklı olarak özel dizayn ettikleri takıları bizlerin beğenisine sunmaya devam etmektedirler. Kadın, erkek ve hatta çocuklar için de çok tercih edilen zincir bileklikler moda akımına kapılarak en çok çalışılan parçaların başında gelir. So CHIC kalitesi, kendine özgü tarzı ve geniş ürün yelpazesi ile  bu piyasadaki yerinde göz doldurmaya devam etmektedir. 

back to top

UYARI!