En Yeni Tasarımları Keşfet!

Alexandrite (Aleksandrit) Taşı Mücevher

(17 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle (1)
Ürün Cinsi
Taş İsmi (1)
Koleksiyon
Materyal
Kolye Uzunluğu
Fiyata Göre
Ürün Cinsi
(9)
(6)
(2)
Taş İsmi
(17)
(8)
(10)
(14)
(10)
(5)
(8)
(6)
(4)
(1)
(246)
Koleksiyon
(16)
(1)
Materyal
(2)
(2)
Kolye Uzunluğu
(7)
(2)
Fiyata Göre
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster (1)
Daha Fazla Göster

Alexandrite taşı en değerli taşlardan biridir. Bu taşın bilinen yeteneklerinin başında farklı ışıklar altına bakıldığı zaman renk değiştirme özelliği vardır. Bu özelliğini gündüz zümrüt, gece ise yakut rengi olmasıyla fark edebilirsiniz. Böylece tek bir takı ile gündüz farklı gece farklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu çok yönlü değerli taş koleksiyonunuzun vazgeçilmez parçası olacak. Son derece nadir ve değerli olarak bilinen Alexandrite taşı gerçekten kendinizi özel hissetmeniz için tek başına yetecek değerlilikte… Paraiba Taşı Mücevher ile kombinleyerek eşsiz bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Alexandrite Taşı Özellikleri ve Faydaları

Alexandrite taşı bir beril alüminatı olan krizoberil ailesinden gelir ve bu ailenin en popüler üyesidir. Alexandrite kristalinin kimyası aslında oldukça basit. Sarı veya yeşil krizoberiller ışığı çok az emer ancak alexandrite taşı kristal yapısından dolayı ışığı emme eğiliminde olan bir türdedir. Alexandrite taşındaki az sayıda kristalin yerini krom iyonları alarak sarı ışığın alexandrit absorpsiyonunu yoğunlaştıran bu özellik ile buluşturur. Bu özelliği Alexandrite taşı mücevherin yeşil ya da kırmızı ışığı yansıtmasını sağlar. Alında taşın görünür rengi, Alexandrite etkisi olarak bilinen bir fenomende insan gözü tarafından nasıl algılandığına bağlı olarak değişir. Taş rengi yeşilimsi bir renkten kırmızımsı bir renge değiştirdiğinde ortaya çıkar. İlginç olan bir bilimsel gerçek olarak kabul edilen bu taş özelliği rengin değişmesindeki kısmı insan görüşündeki fizyolojik reaksiyondur denilebilir. Bu harika taştan aksesuarın gösterişini artırmak için Akuamarin Taşı Mücevher ile kombin yapabilirsiniz. 

Aleksandrit taşı faydalarına gelecek olursak; insan üzerinde çok fazla fayda sağladığını görebiliriz. Bu taştan üretilen So CHIC ürünleri ile hem mükemmel görünebilir hem de bedeninize fayda sağlayabilirsiniz.

  • Filtre görevini üstlenerek zararlı ışınlardan ve Ultraviyole ışınlardan korur. 
  • Eğer gergin bir yapıya sahipseniz bu taştan üretilmiş takıları takarak sinir sistemindeki gerginlikleri ortadan kaldırabilirsiniz. 
  • Yetenekleri geliştir,
  • Günümüzde çok fazla gündemde olan hücre yenileme işlemini üstlenir. 
  • Adaptasyon sürecini hızlandırmaya yardımcı olur,
  • Zihin ve akıl duygularında bağlantıyı geliştirdiği bilinir,
  • Hormonal sistemi düzenler ve Protein sindirimini geliştirir

Alexandrite Taşı Kolye

Mükemmelliği, doğallığı ve kişiye sağladığı faydaları ile bilinen Aleksandrit taşı mücevherler bulunduğu her takıya mükemmellik ve zarafet katar. Aleksandrit taşından üretilmiş bir kolye takarak hem enerjinizi yükseltebilir hem de her koşulda ışıltınızı katlayabilirsiniz. Taşın kendine özgü özellikleri arasında yer alan farklı renk dönüşümleri ve parlak kesimleri sayesinde ışığın en güzel şekilde yansımasına olanak sağlar. Farklı zincir türleri ile kolaylıkla uyum sağlayabilecek olan Aleksandrit taşı gümüş ya da altın gibi zincirler ile bir uyum yakalayarak boynunuzu süsler. Farklı tasarımları ve göz alıcı modelleri sayesinde kendinizi her daim daha özgüvenli ve güzel hissedersiniz. Değerli taşlar arasında bulunan Aleksandrit taşı kolyelerden alınan bir hediye ile sevdiklerinize onlara verdiğiniz değeri en iyi şekilde göstermiş olursunuz. 

Alexandrite Taşı Yüzük

Yüzük ve yüzük modelleri kadınların her gün kullandığı aksesuarların başında gelir. Çok farklı tarzlara sahip olan kişilerin dahi Aleksandrit taşından yapılmış bir yüzüğe hayır diyemeyeceği aşikâr. Görünüşü ve duruşu ile herkesi büyülemeyi başaran bu taş aynı zamanda enerji alanını yükselterek kişiye kendini iyi hissettirir. Farklı karatlara sahip olan ve farklı şekillerde motiflendirilebilen bu taş sayesinde kendi tarzınıza uygun bir modeli bulmanız mümkün. Aleksandrit taşları çok nadir türlerdir ve bilinen en büyük Alexandrite, 65.7 karat ağırlığında olduğu bilinmektedir. Fakat genelde alexandrite takıları 1 karattan daha ağır değildir. Aleksandrit taşı yüzük satın almak için bütçeniz doğrultusunda sahip olabileceğiniz yüzükler arasında seçim yaparken daha az renk değişimi olan ve ağırlığına göre bir Alexandrite satın alabilirsiniz. Ancak bir alexandrite taşı yüzük satın alacaksanız, ayırt edici niteliğinin her zaman renk değişimi olduğunu unutmayın. Bir alexandrite taşının en eşsiz ve önemli özelliğinin rengi olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Genel olarak bakıldığında renkli bir taşın doygunluğu ne kadar yüksek olursa, değeri de o kadar yüksek olur. Kendinize ve sevdiklerinize So CHIC ten alacağınız bir Alexandrit taşı yüzük ile unutulmaz anlara tanıklık edebilirsiniz. Bu değerli taşın özelliği olarak bilinen renk değişimi anlamında çift renkler ne kadar güçlü ise, taş o kadar değerli olur. Aleksandrit taşlı yüzüğünüzü Light Yellow Canary Taşı Mücevher ile daha göz alıcı bir hale getirebilirsiniz. 

Alexandrite Taşı Küpe

Küpe, yüzyıllardır var olan ve kadın erkek herkes tarafından kullanılan aksesuarlardır. Bir Alexandrite küpe ise gerçek zarafetin ve zenginliğin simgesidir. Aleksandrit taşından üretilen küpe ile sadece kulaklarınıza şıklık katmış olmazsınız, tam anlamıyla tüm gözleri üzerinize toplarsınız. Şık duruşu ve zarifliği ile çok farklı modellerde bulabileceğiniz Aleksandrit taşı küpeler her tarza uyum sağlayacak tasarımlara sahiptir. Küçük, sarkıt, minimal, büyük taşlı, farklı figürlerle süslenmiş birbirinden çeşit modelleri ile sizi kendine hayran bırakıyor. En küçük modellerinin bile takıldığı andan itibaren kattığı öz güven ve iyi hissetme duygusu ciddi anlamda üzerinizde keyif sağlıyor.

Alexandrite Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Alexandrite taşının hangi burca ait olduğu sorusu sıkça sorulan soruların arasında yer alıyor. Bu değerli taş haziran ayı için burç taşı görevi görmektedir. Alexandrite taşı haziran ayında doğan insanlara dayanıklı, yontulmuş bir taş seçeneği sunmuştur. Bu durumda haziran ayına ait olan burçların taşı olduğunu söylemek mümkündür.

So CHIC Created Alexandrite Taşı Mücevher

So CHIC Created Alexandrite taşı mücevherlerden gözlerinizi alamayacaksınız. Titizlikle hazırlanan eşsiz tasarımları ile ayaklarınızı yerden kesecek olan modellerle tanışmanızın tam zamanı. 

Alexandrite taşı en nadide ve değerli taşlar arasında yer almaktadır. Bu sebeple diğer doğal taşlara kıyasla fiyatı daha pahalı olabilir. Ancak sizlerde So CHIC Created Alexadrite taşı mücevher ürünlerini inceleyerek kendinize ve sevdiklerinize unutulmaz bir hediye verebilirsiniz. Kendinizi özel ve güzel hissetmenin en kısa yol olan bu koleksiyon ile gözleri üzerinize çekin. Alexandrite güzel ve şık yüzükler, küpeler, kolyeler yapar. Taşın boyutunun küçük ya da büyük olması fark etmeksizin size zarifliği sağlayan bu ürünler sayesinde göz alıcı olmak kaçınılmazdır. Eşsiz tasarımları ve çarpıcı tavrıyla sizi sahneye davet eden bu takılar giydiğiniz herhangi bir kıyafete uyum sağlar. Alexandrite taşı herhangi bir metal rengi ile uyum içinde olurken beyaz altın (veya paladyum, platin veya gümüş gibi beyaz altın renkli metaller) modern ve şık bir görünüm sağlar. Daha vintage bir tarzınız varsa pembe altın veya sarı altını tercih edebilirsiniz. 

Muhteşem renk değiştirme özellikleri sayesinde size kattığı zarif görünümü sebebiyle alexandrite, mücevherlere oldukça rağbet görüyor. Sizde bu muhteşem taştan yapılan bir aksesuarı boynunuzda, kulağınızda veya parmağınızda taşımak ve özel hissetmek istiyorsanız So CHIC sayfasını ziyaret edin. Ayrıca Rhodolite Taşı Mücevher gibi diğer modelleri de keşfedebilirsiniz. Gündelik ve ofis giyimine dahi uyum sağlayan Aleksandrit taşı mücevherler ile dilerseniz gece şıklığınızı da tamamlayarak geceye damganızı vurun. Bu doğal ve değerli taştan yapılan takıların belirli aralıklar ile bakımının yapılması takının ömrünü ve taşın görünümünün muazzamlığına katkı sağlar. Bir Alexandrite mücevherleriniz kirlendiği zaman parlaklığını geri kazandırmak için sabun, ılık su ve yumuşak bir fırça veya yumuşak bir bez ile yıkamanız yeterlidir. Nazikçe yıkayarak sabunu uygun şekilde duruladığınızdan emin olmalısınız. Sertlikleri sebebi ile ultrasonik temizleyicilerde güvenle kullanılabilirler. Ağartıcı veya diğer sert kimyasallardan uzak tutmanız tavsiye edilir.


back to top

UYARI!