En Yeni Tasarımları Keşfet!

Akuamarin (Aquamarine) Taşı Mücevher

(8 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle (1)
Ürün Cinsi
Taş İsmi (1)
Koleksiyon
Kolye Uzunluğu
Fiyata Göre
Ürün Cinsi
(7)
(1)
Taş İsmi
(17)
(8)
(10)
(14)
(10)
(5)
(8)
(6)
(4)
(1)
(246)
Koleksiyon
(7)
(1)
Kolye Uzunluğu
(5)
(2)
Fiyata Göre
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster (1)
Daha Fazla Göster

Yarı değerli olarak adlandırılan taşlar içerisinde yer alan ve deniz mavisi bir renge sahip olan Akuamarin; deniz suyu anlamını ifade etmektedir. Büyük kristal parçacıklar şeklinde olan bu taşın; dekoratif objelerin yanı sıra aksesuar ve takılarda kullanılabilmesi için işlenmesi gerekir. Eski zamanlardan beri birçok kültürde adı geçen Akuamarin taşı şifalı özellikleri ile bilinir. Aynı zamanda bu taşı kullanan kişilere sakinlik ve cesaret verdiğine inanılır. Deniz mavisinin hâkim olduğu renginin yanı sıra hoş görüntüsü sayesinde pek çok kişinin ilgisini çeker. Değerli ve yarı değerli taşların özellikle ruhsal sağlığa olumlu etkilerinin olduğu ifade edilir. Ayrıca hem zihinsel hem de fiziksel sağlık için de yararlı olduğuna inanılan birçok taş çeşidi mevcuttur. Akuamarin de bu taşlardan bir tanesidir. 

Deniz taşı olarak adlandırılan Akuamarin aynı zamanda mitolojik çağlardaki deniz tanrısı Poseidon’un da taşı olarak tabir edilir. Bu nedenle okyanusun koruyucu taşı olarak da bilinir. Deniz mavisi renginin en yoğun olarak görüldüğü bu taş sahip olduğu parlak tonlar ile de dikkat çeker. Rengiyle ön plana çıkan diğer bir değerli taş olan alexandrite taşı mücevher ile çok iyi bir ikili olabilirler. 


Akuamarin Taşı Özellikleri ve Faydaları

Bilinen ve öne çıkan faydaları; kullananlara cesaret kazandırdığı ve özgüven duygusuna etki ettiğidir. Özellikle kalabalık bir topluluğa konuşma yapması gereken ancak tedirgin olan ve çekimserlik hisseden kişilerin Akuamarin taşından yardım almaları tavsiye edilir. Aynı zamanda bu taşı kolye, yüzük, bilezik ya da farklı aksesuarlar ile üzerinde taşıyanlara neşe getirdiği ve olumlu enerji sağladığı bilinir. 

Hayatımızda meydana gelen bazı olumsuzlar duygusal travmalara yol açabilir. Bu durumların yaşanması huzuru bozduğu gibi stresin de artmasına sebep olur. Aquamarine taşının bu zamanlarda taşınması kişilerin hem zihnen hem de kalben rahatlamasına yardımcı olur. Bu taşın daha çok hassas bir yapıya sahip olan insanlara iyi geldiği söylenir. Ayrıca birçok faydası da bulunur.

 • Hoşgörü seviyesinin artmasını sağlar.
 • Sezgilerin kuvvetlenmesine yardımcı olur.
 • Korkuların minimum seviyede hissedilmesine yarar.
 • Gebelik dönemlerinde hem annenin hem de bebeğin korunmasına katkısı vardır.
 • Nezle ya da alerjik durumlarda hissedilen belirtilerin azaltır.
 • İnsanların kendilerini ifade edebilmesini kolaylaştırır.
 • Zekâyı kuvvetlendirir.
 • Düşük tehlikesi olan hamile kadınlar için önerilir. 
 • Tiroid problemi yaşayan kişilere iyi gelir. 
 • Bağışıklığın kuvvetlenmesine yardımcı olur. 
 • Boğaz ağrısına iyi gelir. 

Genellikle mavi yeşil karışımı renginde ve kristal görünümünde olan bu taş silikat türlerinden bir tanesidir. Geometrik şekli altıgene benzeyen Akuamarin taşının içerisinde beril minerali mevcuttur. Sertlik derecesi 7.5 ve 8 arasında değişkenlik gösteren taş şeffaf ya da yarı saydam şeklinde çıkarılır. Yoğun olarak bulunduğu bölgeler arasında; güney Amerika ve Brezilya ilk sıralarda yer alsa da, Rusya, Nijerya, Zambiya, Madagaskar ve Sri Lanka bölgelerinde de sıklıkla rastlanır. 

Akuamarin Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

Yılın 3. ayı olan mart ayının doğum taşı olarak bilinen Akuamarin taşının boğaz çakrasına uygun olduğu söylenebilir. Değerli ve yarı değerli taşların hitap ettiği burçlar vardır. Bunlar;

 • 21 Mart – 20 Nisan tarihleri arasında doğan Koç,
 • 21 Mayıs – 21 Haziran tarihleri arasında doğan İkizler,
 • 23 Ekim – 22 Kasım tarihleri arasında doğan Akrep,
 • 21 Ocak – 19 Şubat tarihleri arasında doğan Kova,
 • 20 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında doğan Balık burçlarıdır. 

Meditasyon sırasında ya da yaşam alanlarında enerjinin artırılmasına katkı sağlamak amacı ile Akuamarin taşı kullanılabilir. 

Deniz taşı anlamına gelen Akuamarin taşı; sahip olduğu mavi ya da mavi-yeşil rengi ile adının anlamını fazlası ile taşır. İşlenmeden önce oldukça berrak ve açık bir renge sahip olan bu taş ince kristal formu ile oldukça zariftir. 

Akuamarin Taşı Kolye

Doğada yer alan birbirinden farklı özelliğe, görünüme ve renge sahip olan pek çok doğal taş bulunur. Bu taşlar; faydaları ve sağladıkları pozitif enerji ile oldukça eski dönemlerden beri pek çok kişi tarafından kullanılmaya devam eder. Ancak son dönemlerde doğal taşlara gösterilen ilginin daha yoğun olduğunu söylemek mümkündür. 


Doğal olmaları nedeni ile hem renkleri hem de görünümleri ile kişilerin beğenisini kazanan taşlar birçok mücevherde ya da takı modelinde tercih edilir. 

Kristal ışıltısı ile göz kamaştıran aynı zamanda da denizin rengini andıran tonları ile Akuamarin taşı da en sık kullanılan seçenekler arasında yer alır. Doğal taşların olumlu etkilerinden yarar sağlayabilmek için ilgili taşın yakında bulundurulması gerekir. Bunun en kolay yolu ise taşın kullanılan aksesuarlarda yer almasıdır. 

Özellikle kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan aksesuarlardan biri olan kolyeler Akuamarin taşı sayesinde çok daha hoş ve zarif bir görünüm kazanır. 


So CHIC internet sitesinde ve mağazalarında Akuamarin kolye çeşitlerini bulabilir, paraiba taşı mücevher ve birbirinden güzel modeller arasından beğendiğinizi tercih edebilirsiniz. 


Akuamarin Taşı Yüzük


İnsanların kullanmaktan keyif aldıkları Akuamarin taşının yer aldığı aksesuarlardan bir tanesi de yüzüklerdir. Taşın güzelliğini ve zarifliğini eşsiz tasarımlar ile birleştiren So CHIC sizlere pek çok farklı yüzük alternatifi sunar. 

Kıyafetlerinizin tamamlayıcısı olan yüzük seçeneklerini değerlendirerek şıklığınızın tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. 


Günlük yaşantınızda tercih edebileceğiniz akuamarin taşlı yüzük modellerinin yanı sıra özel günlerinizde size eşlik edecek turmalin taşı mücevher gibi şık tasarımları da So CHIC mağazalarında bulabilmeniz mümkündür. 


Akuamarin Taşı Küpe


Aksesuar kullanmak kadınların önem verdiği konular arasında yer alır. Hem zarafet anlamında hem de kıyafetlerin tamamlayıcısı olma anlamında aksesuarların oldukça büyük bir payının olduğunu söylemek mümkündür. 

Kolye, yüzük, küpe, bileklik, saat ve benzeri kullanılabilecek pek çok farklı aksesuar seçeneği mevcuttur. Bu ürünler ham maddesine göre değişkenlik gösterebildiği gibi ürünlere farklı bir boyut ve görsellik kazandırabilmesi için tercih edilen taşlara göre de farklılık arz eder. 


Değerli ya da yarı değerli taşlar birçok aksesuarda yer alır. Günümüzde pek çok insan tarafından sıklıkla tercih edilen aksesuarlardan bir tanesi de küpelerdir. 

Hoş bir görünüm elde edilmesine katkı sağlayan küpe çeşitleri arasında en çok rağbet gören Akuamarin taşlı küpe seçenekleri de So CHIC mağazalarında kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Light yellow canary taşı mücevher gibi farklı tasarımları ve kalitesi ile dikkat çeken So CHIC ürünlerini değerlendirebilirsiniz. 


So CHIC Created Akuamarin Taşı Mücevher


Güzellik algısı geçmiş dönemlerden günümüze kadar kadınlar tarafından önemsenmiştir. Alımlı, çekici ve güzel görünebilmek için pek çok seçenek vardır. Bunlar arasında yer alan aksesuarların da önemi oldukça fazladır. So CHIC markası bu konuda farkını ortaya koyarak, tasarımları, işçiliği ve kalitesi ile ön plana çıkmayı başarır. Rhodolite taşı mücevher gibi aksesuarlarla farkınızı ortaya koyabilirsiniz. 


Markanın; Premium Created Taşlı Altın Serisi göz alıcı bir güzelliğe sahiptir. Akuamarin (Aquamarine) taşı ile taçlandırdığı koleksiyonuna mutlaka göz atmalısınız. Seride yer alan kolye, küpe ve yüzük seçenekleri güzelliğinize doğallık katacak tasarımlara sahip. El işçiliğinin zarifliğini ve ustalığını yansıtan ürün alternatifleri hayranlığınızı kazanacak kadar iddialı. So CHIC internet sitesini veya mağazalarını ziyaret edebilir, göz alıcı ve şık ürün tasarımlarını inceleyebilirsiniz. 


back to top

UYARI!