En Yeni Tasarımları Keşfet!

Rhodolite (Rodolit) Taşı Mücevher

(10 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle (1)
Ürün Cinsi
Taş İsmi (1)
Koleksiyon
Kolye Uzunluğu
Fiyata Göre
Ürün Cinsi
(6)
(2)
(2)
Taş İsmi
(17)
(8)
(10)
(14)
(10)
(5)
(8)
(6)
(4)
(1)
(246)
Koleksiyon
(9)
(1)
Kolye Uzunluğu
(5)
(1)
Fiyata Göre
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster (1)
Daha Fazla Göster

Rhodolite Garnet, Doğu bölgesindeki çeşitli yataklarda bulunan değerli bir taştır. Özellikle Afrika kıtasının Tanzanya bölgesindeki Umba Nehri Vadisi’nden çıkartılır. Parlaklığı ile dikkat çeken ve ruh rengi olarak adlandırılan bu taşın enfes ahududu rengi gibi farklı tonları mevcuttur. 

Rhodolite Garnet Nedir?

Rhodolite Garnet, kırmızı garnetlerin en iyisi olarak bilinir. Aslında iki çeşit kırmızı garnetin (Almandite ve Pyrope) karışımı olan bu taş son derece imrenilen muhteşem mor – kırmızı renk tonlarına sahiptir. 

Adını Yunanca “Gül gibi renkli” anlamına gelen “Rhodon” kelimesinden alan bu taşın kırmızı ve mor tonları genellikle Sri Lanka bölgesinden çıkarılırken ABD’den çıkarılan Rhodolite taşında kırmızıya daha yakın tonlar hâkimdir. En iyi renge sahip olan taşın Tanzanya’dan geldiği kabul edilir. 

Rodolit, Ocak ayının doğum taşıdır ve efsaneye göre, kullanan kişilere sevgi ve sadakat sağladığına inanılır. 

Kimyasal bileşimi magnezyum, demir ve silisyum - oksijendir. 2 - 8 arası tonlarda ve 1 - 6 arası doygunlukta oluşur. 

En nadir ve en değerli Rhodolitler; orta ton, orta - yüksek doygunluktadır. Madenciler tarafından “Ruh rengi” olarak adlandıran nadide taşlar, güçlü pembemsi kırmızı bir renge sahiptir. 

1980’lerde ve 1990’larda geniş bir piyasası bulunan Rhodolite taşına şimdilerde oldukça nadir rastlanmaktadır. Bir Rhodolite taşı ne kadar mor / pembe içeriyorsa o kadar nadir ve daha değerli kabul edilir. 

Dünyanın çeşitli bölgelerinden çıkarılan bu taşın günümüzdeki başlıca üreticileri Afrika’da özellikle Tanzanya, Kenya, Mozambik ve Malavi’de bulunur. Aynı zamanda Brezilya ve Sri Lanka’da taşın bulunduğu diğer ülkeler arasında yer alır. 

Bu taş ilk olarak ABD’de Kuzey Karolina’da 1890 yılların sonlarında William Earl Hidden adındaki ünlü bir mineralog tarafından keşfedilmiştir. 

Rhodolite Garnet oldukça sert bir mücevherdir. Bir mücevherin diğer mücevher türlerine göre çizilmeye karşı duyarlılığını değerlendiren Mohs ölçeğinde 7,5 olarak değerlendirilir. Değerli taşların çatlama ya da ufalanmaya karşı dayanıklılığını ölçen “Dayanıklılık” ölçeğinde orta ila iyi arasında derecelendirilir. Bu nedenle her türlü takı için oldukça uygundur. 

Rhodolite Taşı Kolye

Her kadın güzelliğinin yanı sıra zarafetine de önem verir. Bu iki olgunun ön plana çıkarılabilmesi için yüzyıllardır pek çok aksesuar kullanılmıştır. Kadınların zarif görünebilmelerine yardımcı olan aksesuarlardan bir tanesi olan kolyelerin geçmişten günümüze kadar uzanan eski bir tarihi vardır.

Her daim popülerliğini koruyan ve kadınlar tarafından severek takılan kolye modellerinde değerli taşların kullanılması; ürün çeşitliliğinin artmasını sağlamanın yanı sıra özellikleri ve faydaları nedeni ile de herkese ve her tarza hitap edebilecek tasarımların ortaya çıkmasına katkı sağlar. 

Doğada bulunan değerli ve yarı değerli taşlar hem özellikleri hem de renkleri ile oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra ışıltıları ve birbirinden farklı canlı tonlardaki renkleri alternatifleri sayesinde aksesuar ürünlerinde sıklıkla tercih edilir. Göz alıcı duruşları ve yaydıkları enerji, So CHIC markasının eşsiz tasarımları ile bütünleşen kolye çeşitleri pek çok kadının beğenisini kazanır. So CHIC’in çizgisiyle rhodolite (rodolit) taşı mücevher ve alexandrite taşı mücevher gibi aksesuarlarla göz alıcı bir görünüm yakalayacaksınız. 

Günlük olarak da sıklıkla kullanılan bir aksesuar olan kolyeler; özellikle balo, düğün, davet gibi organizasyonlarda tercih edilen abiye kıyafetlerin tamamlayıcısıdır. Rhodolite taşlı kolye modellerini bu özel anlarınızda tercih ederek şıklığınızın ve zarafetinizin çok daha ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. 

Kırmızı renk tonlarının hâkim olduğu kolye modellerinin büyüleyici güzelliğini ve ışıltısını üzerinizde taşımak istiyorsanız So CHIC internet sitesini veya mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Size çok yakışacak akuamarin taşı mücevher gibi diğer takılara da göz atmayı ihmal etmeyin.

Rhodolite Taşı Yüzük

Takı çeşitleri arasında yer alan yüzükler hem kadınlar hem de erkekler tarafından oldukça sık kullanılır. Eski dönemlerde sarayda yaşayan asilzadeler tarafından büyük ilgi gören ve dönemin değerli taşları ile bezenen yüzük modelleri günümüzde de pek çok kişinin tercihleri arasında yer alır. Değerli ya da yarı değerli taşlar ile ortaya çıkan tasarımlar her daim dikkat çekici bir özelliğe sahiptir. 

Bu taşlar arasında yer alan Rodolit taşı da birçok takının vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Rhodolite taşlı yüzük modelleri parlaklığı ve çekici renk seçenekleri ile So CHIC internet sitesinde mağazalarında kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Aynı zamanda turmalin taşı mücevher modellerini de değerlendirebilirsiniz. 

Yüzük tutkusu kadın ya da erkek fark etmeksizin çok eski dönemlerden beri süregelen bir alışkanlıktır. Renkli ve değerli taşlar ile tasarlanan yüzük çeşitlerinin taşıdıkları anlamlar tercih edilen taşın türüne göre değişkenlik gösterir. 

Sevgi ve sadakatin simgelerinden biri sayılan Rhodolite taşı ile bezenmiş yüzük modelleri eskiden olduğu gibi günümüzde de pek çok kişi tarafından rağbet görür. So CHIC markasının benzersiz tasarımları ile bütünleşen taşlı yüzükleri değerlendirebilir ve tarzınıza uygunluk sağlayan modelleri temin edebilirsiniz. 

Bu tasarımlar ellerinizin zarafetinin ön plana çıkmasına yardımcı olmanın yanı sıra ışıltısı ve büyüleyici güzelliği ile kıyafet kombinlerinizin vazgeçilmez parçası olacaktır. 

Rhodolite Taşı Küpe

Takı çeşitleri hem bir güzellik unsuru hem de bir bütünleyici olması sebebi ile pek çok kişi tarafından tercih edilir. Günümüzde özellikle kadınlar tarafından severek kullanılan; kolye, yüzük, bileklik, saat ve küpe modelleri erkeklerin de ilgi alanları içerisinde yer alır. Farklı tasarımlar arasında erkeklere özel olarak dizayn edilen kol düğmesi ve tesbih çeşitleri de birçok kullanıcıya hitap eden özelliklere sahiptir. 

Eskiden olduğu gibi değerli taşlar takı modellerinde de sıklıkla tercih edilir. Farklı materyaller ile bir araya getirilen ya da birden çok taşın buluştuğu tasarımlar popülerliğini korumaya devam eder. 

Aksesuar seçenekleri arasında yer alan küpe çeşitlerinin de oldukça geniş bir kullanım ağına sahip olduğunu söylemek mümkündür. Günlük olarak kullanılan küpelerin yanı sıra özel bir anlam taşıyan günler için de tercih edilen takılardan biri olan küpelerin pek çok farklı tasarımı mevcuttur. 

Sallantılı olarak tabir edilen modellerin yanı sıra daha sade şekillerde dizayn edilen çeşitler de vardır. Değerli taşlar ile manevi olarak daha fazla anlam kazanan küpelerin farklı anlamları betimleyen çeşitlerine de rastlamak mümkündür. 

Rhodolite taşının So CHIC tasarımları ile buluştuğu modeller oldukça zarif ve ihtişamlı bir görünüme sahiptir. Şıklığınızı, güzelliğinizi ve doğallığınızı ön plana çıkarmak istediğiniz anlarda kıyafetlerinizin tamamlayıcısı olarak tercih edebileceğiniz küpe modellerini temin edebilmek için size en yakın So CHIC mağazasını veya internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Rhodolite taşı küpeyi light yellow canary taşı mücevher ile kombinleyerek mükemmel şıklık oluşturabilirsiniz. 

So CHIC Created Rhodolite Taşı Mücevher

So CHIC markası mücevherat sektörünün öncü firmaları arasında yer alır. Özel taş, gümüş ve altından oluşan takı tasarımlarının değerli taşlar ile daha da anlam kazanmasını sağlayan firma kalitesi ile de pek çok kişinin beğenisini kazanır. Modern çizgilerden oluşan takı tasarımlarının yanı sıra el işçiliğinin muazzamlığını yansıtan geniş ürün gamı ile göz doldurur. 

Pembe ve kırmızı gülün canlılığını ve tutkusunu yansıtan Rodolit taşlı mücevherler ile ihtişamlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra paraiba taşı mücevher gibi özel taş serilerinden oluşan aksesuarlarla kıskanılası bir güzellik elde edebilirsiniz. 

Koşulsuz sevginin ve sadakatin sembolü olan bu taşın büyüleyici görünümü tüm dikkatlerin üzerinizde toplanmasını sağlayacak. Rhodolite taşının ön plana çıktığı koleksiyonda yer alan kolye, yüzük ve küpe modellerini göz ardı etmemelisiniz.


back to top

UYARI!