En Yeni Tasarımları Keşfet!

Turmalin (Tourmaline) Taşı Mücevher

(8 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle (1)
Ürün Cinsi
Taş İsmi (1)
Koleksiyon
Fiyata Göre
Ürün Cinsi
(4)
(2)
(2)
Taş İsmi
(17)
(8)
(10)
(14)
(10)
(5)
(8)
(6)
(4)
(1)
(246)
Koleksiyon
(8)
(1)
Fiyata Göre
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster (1)
Daha Fazla Göster

Geçmişi oldukça eskilere dayanan Turmalin; yarı değerli taşlar grubunda yer alan renkli ve doğal bir taştır. İlk olarak 16. yüzyılda Brezilya’da Hollandalı tüccarlar tarafından bulunan bu taşın renk skalası oldukça geniştir. Koyu renkten açık renge göre değerlendirmek gerekirse; siyah ve kahverenginin hâkim olduğu taşlar en koyu renge sahip olanlardır. Mor ve kırmızının yanı sıra pembe renkli Tourmalin taşı da mevcuttur. Yeşil ve sarı ise çıkarılan diğer renkler arasında yer alır. Odaklanma taşı olarak da bilinen bu taşın konsantrasyonu arttırdığına inanılır. Fiziksel ve zihinsel faydalarının yanı sıra kullanan kişilere ruhen de olumlu etkiler sağladığı ifade edilir. 

Singhalese cümlesi; canlı renkler ile karıştırılmış taş anlamını ifade eder. Turmalin kelimesi de sahip olduğu renkler nedeni ile bu cümleden türetilmiştir. Bu taş; demir, potasyum, manganez, lityum ve sodyum gibi elementleri içerir. 

Turmalin Taşı Özellikleri ve Faydaları

Doğal taşlar, faydaları ve sahip oldukları mistik güçler sebebi ile yüzyıllardır birçok kültürde büyük bir öneme sahip olmuştur. Özellikle sağlık konularında sağladığı faydalar bu taşların, günümüzde de değerini kaybetmeden birçok kişi tarafından kullanılmaya devam etmesine neden olur. Turmalin; denge ve uyumun taşı olarak bilinir. Farklı renk çeşitleri bulunduğundan, her bir rengin farklı konularda yarar sağladığına inanılır. 

Özellikle aksesuar ürünlerinde tercih edilen bu taş farklı dekoratif eşyalarda da kullanılır. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından rağbet gören Turmalin taşının sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri olduğu söylenir. Manevi anlamda sakinleştirici özelliği olduğuna inanılan taşın stres ve travma gibi durumlarda da iyi enerjiler yaydığı ve kullanan kişilere huzur verdiği ifade edilir. 

Pembe renkli Turmalin en az rastlanan renk olarak bilinir. Bu rengin hâkim olduğu taş; özellikle koşulsuz sevginin simgesi haline gelmiştir. Dostluğun temsili olarak da değerlendirilen pembe renkli Turmalin taşının panik atak üzerinde de faydası vardır. Sevgiyle beraber güven ve şefkat duygularının da artmasını sağlar. 

Kırmızı, yeşil ve sarı renkli Turmalin taşlarının hem bedenen hem de zihnen olumlu etkileri vardır. Aynı zamanda kullanan kişilerin nazardan ve kötülüklerden korunmasına yardımcı olur. 

Siyah renkli bu taşın elektromanyetik etkileri ve radyasyonu temizlediğine ve koruma sağladığına inanılır. Meditasyon alanında en sık tercih edilen taşlar arasında yer alır. Siyah Turmalin taşının güçlü bir koruma sağladığı bu nedenle de negatif enerjiyi pozitife çevirdiği de bilinen faydalarından bir tanesidir. 

Turmalin taşının sahip olduğu renklerin enerjisini, kullanan kişilerin ruhuna aktardığı da bilinen bir diğer faydasıdır. Bu taş eski dönemlerde fiziksel problemlerin tedavisinde kullanıldığı gibi şifa amacı ile de tercih edilmekteydi. Taşın sağladığı faydalardan yararlanabilmek için kullanan kişilerin üstünde bulundurması ya da taşı yakınlarında tutması gerekir. 

Uyum ve denge taşı olarak bilinen Turmalin’in daha pek çok faydası vardır. 

 • Uyku problemi yaşayan kişilerin sorunlarının çözülmesine yardımcı olur.
 • Kişilerin kurtulmak istediği bağımlılıklardan uzak kalmasını sağlar. 
 • Odaklanma sorunu yaşayan kişilerin odaklanmasına katkı sağlar. 
 • Kullanan kişilerin daha kararlı olmasına olanak tanır.
 • Depresyon durumlarında olumlu etkileri olduğu gibi yaşanılan stresin en aza indirgenmesine de katkı sağlar. 
 • Hormonların dengelenmesini sağlar. 
 • Kötülüklerden ve nazardan korunmak için kullanılır. 
 • Sezgilerin güçlendirilmesine yardımcı olur. 

Turmalin Taşı Kolye

Kristal bir yapısı bulunan Tourmaline taşının sağladığı yararlar içerisinde yer alan minerallerden kaynaklanır. Sertlik derecesi; 7 ile 7,5 arasında değişkenlik gösterir. Sertlik derecesinin fazla olması dayanıklılığının aynı oranda fazla olmasını sağlar. Bu nedenle farklı pek çok aksesuarda tercih edilir. Bunlardan bir tanesi de kadınların severek kullandığı kolyelerdir. Boynun zarifliğinin ortaya çıkmasına yardımcı olan kolyeler hem günlük yaşamda hem de özel günlerde en sık tercih edilen aksesuarlar arasında yer alır. 

So CHIC markası ile satışa sunulan Turmalin taşı kolye çeşitlerini değerlendirebilir ve şıklığınızı göz alıcı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Alexandrite taşı mücevher ile kombinleyerek mükemmel bir ahenk yakalayabilirsiniz. 

Turmalin Taşı Yüzük

Yüzükler sadece kadınların değil erkeklerin de sıklıkla kullandığı aksesuar ürünlerinin başında yer alır. Eski Mısırlılar da yer alan bir inanışa göre doğal taşların gökkuşağından geçtikten sonra yeryüzüne çıktığı yönündedir. Birçok farklı renk ile çıkarılan Turmalin taşı bu inanışa en çok uygunluk gösteren doğal taşlar arasındadır. Özellikle yeşil renkli taşın erkeklerde dengeyi simgelediğine inanılır. 

So CHIC internet sitesinde veya mağazalarında bulabileceğiniz Turmalin taşlı yüzük, akuamarin taşı mücevher seçenekleri arasında tercih yapmakta zorlanacaksınız. 

Turmalin Taşı Küpe

Eski çağlardan beri kadınlar için oldukça popüler olan küpeler günümüzde de en çok rağbet gören aksesuarlar arasında bulunur. Gümüş, sarı altın ve beyaz altın gibi farklı seçenekler ile kullanıcıların beğenisine sunulan küpe modellerinin en çok ilgi görenleri; doğal taşlar ile bezenmiş olanlarıdır. 

Turmalin taşının değişik renk seçenekleri canlılığı ve doğallığı ile küpe tasarımlarında fark yaratır. So CHIC markası bu taşa küpe modellerinde de yer vererek kullanıcılarına farklı alternatifler sunar. Paraiba taşı mücevher ile kıyafetlerinizin tamamlayıcı olacak küpe tasarımları ile doğallığınızı ve güzelliğinizi ortaya çıkarabilmeniz mümkündür. 

Turmalin Taşı Hangi Burcun Taşıdır?

İtalya, Brezilya, Tanzanya, Amerika, Madagaskar, Afganistan ve Rusya gibi pek çok ülkede bulunan Turmalin taşına ülkemizde Karadeniz Bölgesinin yanı sıra Çanakkale ve Yozgat bölgelerinde rastlanmaktadır. En nadir çıkarılan rengi pembenin; kadınlarda dengeyi simgelediğine inanılır. Uyum sağladığı çakralar; Kök, Kalp ve Boğaz çakrasıdır. 

23 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında doğan Terazi burcunun taşı olduğuna inanılır. Terazi burcu da Turmalin taşı gibi uyum ve dengeyi ifade eder. 

Farklı renklere sahip olmasından dolayı gökkuşağı taşı olarak da adlandırılır. Taşlar; sahip oldukları renge göre de adlandırılabilir.

 • Yeşil Turmalin / Chromolite
 • Sarı Turmalin / Kanarya
 • Mavi Turmalin / Paraiba ya da Indicolite
 • Kırmızı Turmalin / Rubelit
 • Siyah Turmalin / Şörl

En rağbet gören renkleri arasında; siyah, yeşil ve pembe yer alır. 

So CHIC Created Turmalin Taşı Mücevher

Yüzyıllardır kadınların vazgeçilmez tutkuları arasında yer alan aksesuarlar günümüzde farklı doğal taşlar ile bir araya getirilerek kullanılır. Özelliklerine, renklerine ve sağladığı mistik güçlere göre değişkenlik gösterebilen değerli ve yarı değerli taşlar; kolye, küpe, yüzük, bileklik, saat, tesbih ve benzeri birçok aksesuarda yer alır. Tasarımcılar tarafından sıklıkla tercih edilen taşlardan bir tanesi de Turmalin’dir. Bu taşın renk alternatifinin fazla olması kullanım sıklığı ve alanının diğer taşlara göre daha fazla olmasındaki en büyük etkenler arasında yer alır. 

So CHIC markası; Turmalin taşının doğallığı ve güzelliğini farklı aksesuarlar ile bir araya getirerek ve ortaya eşsiz tasarımların çıkması sağlar. Light yellow canary taşı mücevher ile eşsiz bir uyum yakalayacaktır. 

El işçiliğinin zarifliğini ve kullanılan taşların parıltısını birleştirilerek kullanıcıların beğenisine sunulan So CHIC Tourmaline serisi kalitesi ile de ön plana çıkmayı başarır. Her tarza hitap edebilen farklı tasarımlar arasından size uygun olan aksesuar modelini seçebilirsiniz. 

back to top

UYARI!