Yaz İndirimi Sepette Net %15 İndirim!

Kadin Kolye

(1222 Ürün)
Filtreler
Filtreleri Kapat
Filtreleri Düzenle (1)
Ürün Cinsi
Taş İsmi
Tema
Taş Rengi
Koleksiyon
Cinsiyet (1)
Materyal
Materyal Rengi
Kolye Uzunluğu
Fiyata Göre
Ürün Cinsi
(1198)
(23)
(1)
Taş İsmi
(15)
(1)
(1)
(1)
(1)
(10)
(8)
(2)
(6)
(11)
(6)
(3)
(5)
(1)
(1)
(13)
(22)
(4)
(1)
(44)
(9)
(1)
(13)
(5)
(41)
(3)
(1)
(3)
(3)
(1)
(33)
(19)
(7)
(1)
(1)
(3)
(1)
(2)
(91)
(2)
(1)
(1)
(56)
(3)
(8)
(1)
(618)
(1)
(1)
(3)
(24)
(1)
(1)
(5)
(1)
Tema
(2)
(21)
(44)
(71)
(47)
(21)
(56)
(16)
(17)
(19)
(31)
(8)
(9)
(2)
(16)
(11)
(1)
(8)
(3)
(64)
(7)
(4)
Taş Rengi
(3)
(1)
(533)
(4)
(1)
(7)
(6)
(1)
(26)
(12)
(21)
(44)
(2)
(96)
(19)
(21)
(1)
(20)
(1)
(24)
(3)
(1)
(22)
(2)
(95)
(1)
Koleksiyon
(12)
(47)
(15)
(15)
(4)
(3)
(30)
(6)
(10)
(21)
(39)
(1)
(2)
(6)
(5)
(15)
(4)
(95)
(20)
(3)
(17)
(14)
(20)
(6)
(3)
(7)
(5)
(32)
(1)
(3)
(5)
(3)
(14)
Cinsiyet
(27)
(1)
(1222)
Materyal
(2)
(6)
(5)
(12)
(9)
(1055)
Materyal Rengi
(441)
(1)
(118)
(460)
(1)
(3)
(1)
(2)
(1)
(1)
(1)
(13)
Kolye Uzunluğu
(2)
(2)
(1)
(3)
(1)
(1)
(1)
(2)
(12)
(5)
(11)
(3)
(102)
(27)
(11)
(3)
(2)
(2)
(172)
(1)
(263)
(80)
(65)
(2)
(1)
(2)
(4)
(48)
(113)
(62)
(4)
(12)
(1)
(10)
(8)
(3)
(1)
(2)
(21)
(1)
(2)
(18)
(4)
(1)
(1)
(2)
(6)
(1)
(48)
(1)
(14)
(1)
(4)
(2)
(4)
(1)
(1)
(1)
(1)
(1)
(5)
(2)
(2)
(1)
(4)
(1)
(1)
(1)
(3)
(16)
Fiyata Göre
Tema Seçiniz
UYGULA
Tüm Filtreleri Göster (1)
Daha Fazla Göster

Kadın Kolye 

Özel günlerinizde şıklığınızı tamamlayacak, gündelik hayatınızda ise tarzınızı yansıtacak binlerce farklı kadın kolye modeli, So CHIC ile her an yanınızda. So CHIC kalitesi ile özel olarak tasarlanan binlerce kadın kolye modeli arasından siz de sevdiklerinizin tarzına uygun seçeneklere akıllı arama filtresi ile sadece birkaç dakikada ulaşabilir, sevdiklerinize unutamayacakları birer hediye alabilirsiniz. Kadınların günümüzde en çok tercih ettiği pırlanta detaylı altın kolyeler ve farklı birçok yeni tasarım da So CHIC’de sizleri bekliyor. Peki, kadın kolye türleri nelerdir ve kolye seçiminde nelere dikkat edilmelidir?

Kolye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolye alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta, kolyeyi hangi mevsimde ve hangi kıyafetler ile birlikte kullanacak olduğunuzdur. Özel bir davete katılmak için alacağınız kolyelerin, giydiğiniz elbiseyi tamamlaması ve elbise ile hoş bir görüntü yaratması gereklidir. Bu nedenle giyeceğiniz elbise ile uyumlu kolye modelleri tercih etmeniz oldukça önemlidir. Elbiseniz daha gösterişli ve fazla detaylı ise takacağınız kolyenin elbise ile benzer şekilde bir karışıklığa neden olmaması gereklidir. Daha sade motifli ve ince zincire sahip kolyeler genellikle bu tür elbiseler ile tercih edilmektedir. Aynı zamanda daha sade ve zarif kolye modelleri günlük giyim tarzında da kullanılmaktadır. 

Sıradan kolyelere kıyasla çok daha gösterişli ve taşlı detayları ile dikkatleri üzerine çeken kolye modelleri ise genellikle daha sade elbiseler ile tercih edilmektedir. Bu elbiseler, zarafeti ile dikkatleri üzerinize çekmeyi başarırken normalden daha fazla detaya sahip kolyeler ise elbisenin zarif havasını şık detayları ile destekleyerek görüntüyü tamamlıyor. Bu nedenle genellikle daha sade elbiseler ile pırlanta ve zirkon gibi taş detaylı altın kolyeler tercih edilmektedir. So CHIC’de siz de binlerce farklı kolye modeli arasından hayalinizdeki kolye modeline ulaşabilir, tüm gözlerin her an üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz. 

Kolye seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise hangi tür kolyenin alınması gerektiğidir. Kadın kolye modelleri, erkek takılarına kıyasla çok daha geniş ürün skalası nedeni ile karışıklığa neden olurken, tüm kolyelerin kendine özel kullanım alanları da bulunuyor. Peki, kolye türlerinin uygun kullanım alanları nelerdir?

Kolye Türleri Nelerdir?

Her ne kadar kolye denildiğinde akla standart bir kolye yapısı geliyor olsa da gerek zincir boyu, gerekse üretiminde kullanılan malzemeler bakımından kolyeler onlarca farklı kategori altında inceleniyor. Günümüzde en çok tercih edilen kolye modelleri arasında yer alan altın ve gümüş kolyelere ek olarak daha özel günlerde kullanım için özel olarak tasarlanan pırlanta kolye, doğal taşlı kolye ve inci kolye gibi farklı birçok kolye modeli bulunuyor. Kolyelerin her ne kadar genel bir kullanım amacı olsa da yapısı gereği daha gösterişli duran kolyeler genellikle özel günlerde tercih ediliyor. Bu nedenle kolye kullanırken mümkün olduğu kadar kıyafet tarzınıza göre bir kolye seçimi yapmanız gerekiyor. Genel olarak bakıldığında kadın kolye modelleri şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Altın Kolye Modelleri: Altın kolyeler, genel olarak daha zarif ve sade yapıları ile dikkat çekiyor. Altının diğer metallere kıyasla çok daha rahat işlenebiliyor olması, altın kolyelerin de binlerce farklı model seçeneğine sahip olmasını sağlıyor. Daha ince bir altın zincire sahip olan, bununla birlikte uç kısmında ufak detaylar içeren zarif altın kolyeler genellikle günlük yaşamda tercih edilmektedir. Bununla birlikte özel günlerde elbise ile birlikte kullanılabilen bu modeller, genellikle elbiselerin yoğun süs detayları ile oluşan görüntüyü kırmak ve kıyafet tarzına daha şık bir görünüm sunmak için tercih ediliyor.

Çok daha dikkat çekici ve pırlanta gibi detaylara sahip olan altın kolyeler ise genellikle normal günlerden ziyade, özel gün ve gecelerde tercih edilmektedir. Bu kolyelerin şık detayları, zarif ve daha az süs içeren elbiseler ile birleşerek daha hareketli bir görünüm ortaya çıkarıyor. Siz de kıyafetlerinize ve giyim tarzınıza uygun çeşitli altın kadın kolye modelleri ile şık görüntünüzü destekleyebilir, gittiğiniz her yerde gözlerin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz. 

  • Gümüş Kolye Modelleri: Gümüş kolyeler genellikle gri ve parlak görünümleri ile günlük yaşamda tercih edilmektedir. Gümüşün dayanıklı yapısı, gümüş kolyelerin de uzun yıllar boyunca kullanılabilmesine imkan sağlıyor. Bu sayede siz de günlük yaşantınızda gümüş kolyeleri rahatlıkla kullanabilir, hayalinizdeki kolye modellerini uzun yıllar boyunca saklayabilirsiniz. 

Gümüş kolyelerde model seçeneği genellikle altın ve benzeri kolyelere kıyasla çok daha fazladır. Gümüş kullanılarak üretilen kolyelerde zincir kısmı genellikle sade bırakılmakta, bununla birlikte kolyenin uç kısmında ise yine gümüşten bir uç kısmı tercih edilmektedir. Ancak çeşitli So CHIC kadın kolye modelleri uç kısmında sadece gümüş değil, aynı zamanda çeşitli değerli taşlar da içeren çeşitlerde üretilmektedir. Böylece gün içerisindeki zarif tarzınıza renk katarak kıyafet kombininizin daha hareketli görünmesini sağlayabilirsiniz. 

  • Pırlanta Kolye Modelleri: Pırlanta kolyeler genellikle daha değerli ve yüksek fiyatlı kolyelerdir. Yüksek gösterişli yapıları nedeni ile bu kolyeler genellikle özel gün ve gecelerde, elbise ile birlikte tercih edilmektedir. Altından üretilen sade zincir bölümüne ek olarak, uç kısmında pırlanta detayları bulunan kolyeler, hareketli elbiselere daha sakin bir hava katarak tüm tarzın daha oturaklı hale gelmesini sağlıyor. Bununla birlikte daha gösterişli ve zincir kısmından itibaren geniş bir alanda pırlanta detaylar içeren kolyeler, genellikle daha sade elbiseler ile tercih edilmektedir. Bu tarz kolyeler, tüm boyun ve göğüs kısmını sararak çok daha gösterişli bir görünüm oluşmasını sağlıyor. Böylece sade elbiselere hareket katılarak elbisenin zarif yapısı, kolyenin gösterişli havası ile birleşerek büyüleyici bir kombin ortaya çıkmasını sağlıyor. Siz de So CHIC pırlanta kolye modelleri ile kadınsı tarzınızı ön plana çıkararak katıldığınız özel gecelerde gözlerin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz. 
  • İnci Kolye Modelleri: İnci kolyeler genellikle özel günlerde, sade elbiselere farklı bir hava katmak için tercih edilmektedir. Bu kolyelerin de diğer kadın kolye modelleri gibi farklı motifleri ve boyutları bulunmaktadır. İnci kolyeler kullanım amacına göre farklı büyüklüklerde inciler kullanılarak üretilmektedir. Küçük inci tanelerinden oluşan kolye zincirine sahip kolyeler, genellikle daha zarif tarzı ile tercih edilmektedir. Bununla birlikte daha büyük ve gösterişli incilerden oluşan kolyeler ise sade elbiseleri daha hareketli bir hale getirmek için kullanılan, daha gösterişli kolyelerdir. Giyim tarzınıza ve tercih ettiğiniz elbise türüne uygun inci kolye seçimi ile siz de şıklığınız ile tüm gözleri üzerinize çevirebilirsiniz. 
  • Doğal Taş Kolye Modelleri: Doğal taşlar, kolyelerin çok daha dikkat çekici görünmesi için kullanılan, farklı renklerdeki taşlardır. Sitrin, kuvars, ametist, akik, yeşim ve benzeri doğal taşlar çeşitli renk seçenekleri sayesinde kolyelerde binlerce yıldır kullanılmaktadır. Doğal taşlar sadece benzersiz görünümleri değil aynı zamanda çeşitli yararları nedeniyle de tercih edilmektedir. Ruhu arındıran, insan ilişkilerinin gelişmesini sağlayan ve çeşitli bağımlılıklardan daha kolay kurtulmayı sağlayan doğal taşlar, bu özellikleri ile de takı üretiminde tercih edilmektedir. Doğal taşların, direkt olarak kolye zincirinde kullanılması ile elde edilen modeller, genellikle yazlık ve renkli kombinlerde tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra altın ya da altın kaplama kolyelerde, kolye ucunda doğal taşlar kullanılarak çok daha dikkat çekici bir görünüm elde edilmektedir.

back to top

UYARI!